Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Harmonijas un vienotības nozīme interjera dizainā

Tendences nāk un iet. Tomēr interjera dizaina principi ir mūžīgi. Lai kāda būtu jūsu gaume, ir svarīgi ievērot divus principus. Vienotību un harmoniju. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kas ir šie principi, kāpēc tie ir svarīgi un kā to izmantot savā interjerā. Vai apmeklējiet https://formadore.lv/, kur atradīsiet dekorus, kas palīdzēs radīt telpā harmoniju. 

Kas ir harmonija un vienotība?

Lai gan vienotība un harmonija izklausās līdzīgi, interjera dizainā tām ir atšķirīgas lomas.

Harmonija ir sajūta, ka visi dizaina elementi sader kopā. Tiem var būt kopīga tēma, estētiskais stils vai noskaņa. Svarīgi ir tas, lai katrs atsevišķais elements kaut kādā veidā savstarpēji saderētu.

Vienotība ir krāsu, formu vai materiālu atkārtošanās interjerā, lai radītu vienotu kopējo tēlu.

Viens no profesionālu interjera dizaineru izmantotajiem paņēmieniem ir saglabāt vienotu mājas estētiku, nevis veidot telpas dažādās tematikās. Tā ir pirmā pazīme, kas liecina, ka Jūsu mājas interjers ir augstā līmenī.

Kāpēc šī mijiedarbība ir svarīga?

Noteikti ikviens no mums ir piedzīvojis nepatīkamo sajūtu, ieejot telpā, kur visa ir par daudz. Saskaņā ar Geštalta psiholoģiju, kamēr cilvēka acs nepārtraukti uztver informāciju, smadzenes cenšas visu sakārtot atpazīstamā shēmā. Tāpēc, ieejot jaunā telpā, uzreiz saprotam, ka tā ir virtuve vai vannas istaba.

Harmonija un vienotība rada saskaņotības sajūtu. Tāpēc ir vieglāk atpazīt sākotnējo modeli. Un tas neapzināti ļauj mums būt mierīgākiem, atrodoties telpā.

Kā to radīt?

Gan harmonija, gan vienotība var būt intuitīva sajūta, ka viss ir pareizi. Taču ne visi to spēj sajust! Dalīsimies ar dažiem ieteikumiem, kas palīdzēs jums apgūt šos principus.

  • Sāciet ar paletes izveidi. Izvēlieties 3-5 toņus un atkārtojiet tos visā telpā.
  • Pievērsieties tekstūrām. Iekļaujiet dažādas tekstūras, kas viena otru papildina.
  • Spēlējiet ar rakstiem. Piemēram, klasiskās svītras uz pufa lieliski sader ar vintage stila paklāju.
  • Pievienojiet kaut ko negaidītu. Atkārtošanās var padarīt māju pārāk klišejisku. Tādi akcenti kā izteiksmīgi mākslas darbi, aizkari vai mēbeles padarīs telpu izcilu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.