Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ieteikumi, kā sākt apgūt programmēšanu no nulles

Programmēšana kļūst arvien svarīgāka mūsu digitālajā pasaulē. Ja vēlaties apgūt šo prasmi, bet nezināt, ar ko sākt, šis ceļvedis ir domāts tieši Jums. Programmēšana ir prasme, kas var atvērt daudzas durvis gan karjerā, gan personīgajā attīstībā.

Mērķis

Padomājiet, kāpēc vēlaties apgūt programmēšanu. Vai vēlaties izveidot tīmekļa vietnes, spēles, mobilās lietotnes? Ja ir nosprausts konkrēts mērķis, kuru vēlaties sasniegt, būs daudz vienkāršāk izaicinājumos nepagurt un mērķi sasniegt.

Tiešsaistes kursi

CODELEX būs drošākā izvēle. Kursi paredzēti ikvienam nozares interesentam un tie ir bez maksas. Ievadkurss iesācējiem ir lieliska iespēja kā bez finansiāliem ieguldījumiem noskaidrot, vai programmēšana ir Jūsu ceļš. Tajos iepazīstinās ar programmētāja ikdienu, veiksiet nelielus darbiņus un, ja jutīsiet, ka vēlaties mesties programmēšanas pasaulē ar pilnu sparu, šajā pašā platformā turpināsiet mācības pamatkursā un uzsāksiet savu jauno karjeru zinošs un pašpārliecināts.

Praktizēšanās

Programmēšana ir prasme, kuru vislabāk apgūt praktizējoties. Veiciet uzdevumus, risiniet problēmas un izveidojiet savus projektus. Iedvesmu jauniem projektiem vienmēr varat smelties no citiem nozares pārstāvjiem, tādēļ nebaidieties un pievienojieties dažādām kopienām, kuras ērti un vienkārši uzmeklēt var sociālajos tīklos. Mācīties kopā ar citiem ir ne tikai motivējoši, bet arī ļoti noderīgi.

Nebaidieties no kļūdām

Kļūdas ir neizbēgama programmēšanas sastāvdaļa. Katrs kļūdas paziņojums ir iespēja mācīties. Svarīgi ir nepadoties un turpināt meklēt risinājumus, kā arī atcerēties savu mērķi. Katra atrisināta problēma ir pakāpiens uz augšu.

Izveidojiet savus projektus

Kad esat ieguvuši pamata zināšanas, sākat veidot savus projektus. Tas var būt jebkas no vienkāršas tīmekļa vietnes līdz sarežģītām lietotnēm. Savu projektu izveide palīdzēs Jums nostiprināt zināšanas un iegūt praktisku pieredzi, kā arī tie lieti noderēs, lai bagātinātu savu porfolio.

Programmēšanas pasaule nepārtraukti mainās un attīstās. Turpiniet mācīties jaunus rīkus, valodas un tehnoloģijas. Sekojiet līdzi nozares jaunumiem, lasiet tehniskās grāmatas un blogus. Pieturies pie sava plāna, uzziniet, kas ir programmēšana un uzsāciet programmētāja karjeru no nulles.

Ar pareizo pieeju un neatlaidību Jūs varat kļūt par izcilu programmētāju. Sāciet ar maziem soļiem, izmantojiet pieejamos CODELEX programmēšanas kursus un atcerieties, ka katrs jauns projekts ir iespēja mācīties un augt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.