Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ignitis Renewables aicina pieteikt projektus finanšu atbalstam

Šogad pirmo reizi arī Latvijā vietējās kopienas un to organizācijas, kas atrodas Ignitis Renewables topošo saules enerģijas parku tuvumā, tiek aicinātas pieteikt savas projektu idejas finansiālam atbalstam.

Starptautiskais atjaunīgās enerģijas uzņēmums Ignitis Renewables, attīstot atjaunīgās enerģijas projektus, īsteno sadarbības un atbalsta programmas ar vietējām kopienām. Tagad arī Latvijā pieejama Ignitis Renewables reģionu atbalsta programma, kas paredz sniegt finansiālu atbalstu vietējo kopienu un organizāciju projektiem un iniciatīvām.

Projektus finanšu atbalstam var pieteikt Bauskas novada kopienas un sabiedriskās organizācijas, kas atrodas Stelpes saules enerģijas parka tuvumā, iesniedzot pieteikumus iedzīvotājiem svarīgu un nozīmīgu iniciatīvu īstenošanai.

“Līdz ar atjaunīgās enerģijas projektu īstenošanu tiek veicināta reģiona attīstība un konkurētspēja, vienlaikus stiprinot arī valsts un visas Baltijas enerģētisko neatkarību. Ignitis Renewables atjaunīgās enerģijas projektu īstenošana nav iedomājama bez ciešas sadarbības ar vietējo kopienu organizācijām veidojot uz savstarpēju izpratni un uzticību balstītas attiecības. Esmu gandarīta, ka tagad arī Latvijā varam sniegt atbalstu vietēji nozīmīgiem projektiem,” norāda Baiba Lāce, Ignitis Renewables vadītāja Latvijā.

200 000 eiro reģionu attīstībai

Ignitis Renewables ir svarīga ilgtspējīga un cieša sadarbība ar vietējām kopienām, kas atrodas attīstāmo atjaunīgās enerģijas parku tuvumā, jo uzņēmumam rūp vide, kurā tas darbojas. Tāpēc tas ir atvērts vietējo Bauskas novadu iedzīvotāju ieteikumiem par to, kā nākotnē varētu radīt draudzīgāku un zaļāku vidi sev apkārt.

Ignitis Renewables rūp, lai tā īstenotie atjaunīgās enerģijas projekti radītu papildu pievienoto vērtību visam reģionam, vietējām kopienām, uzņēmumiem un sabiedrībai kopumā.

2024. gadā kopējais kopienu projektu atbalsta finansējums Latvijas reģioniem ir 200 000 eiro.

“Atbalsta finansējums nozīmīgām vides, kultūras daudzveidības un identitātes saglabāšanas iniciatīvām ļauj stiprināt savstarpējo sadarbību un rada papildu pievienoto vērtību,” skaidro Baiba Lāce, uzrunājot vietējo kopienu sabiedriskās organizācijas: “Mēs aicinām Bauskas novada un pagastu aktīvo iedzīvotāju kopienas un to sabiedriskās organizācijas izmantot iespēju un īstenot visiem iedzīvotājiem nozīmīgu ieceru realizāciju. Kopā mēs varam paveikt daudz vairāk gan reģiona attīstībai, gan visai valstij kopumā.”  

Finansiāls atbalsts Bauskas novada iedzīvotājiem nozīmīgiem projektiem

Ignitis Renewables finansējums konkursa kārtībā tiek piešķirts nozīmīgām vietējo kopienu un sabiedrisko organizāciju iniciatīvām dažādās jomās: sociālajā, izglītības, mākslas, kultūras, zinātnes, psiholoģiskās labklājības un sporta (izņemot ekstrēmos un augsta riska sporta veidus).

Atbalsts var tikt piešķirts arī tādām iniciatīvām un aktivitātēm, kas sniedz ekonomisku labumu, piemēram, ļauj apgūt vai pilnveidot kopienas pārstāvju prasmes un kompetences, sekmē uzņēmējdarbību, uzlabo vietējo infrastruktūru un rada jaunas darbavietas.

Uz atbalstu var pretendēt arī projekti, kas orientēti uz kultūras pasākumu veidošanu, tūrisma attīstību reģionā, tūrisma maršrutu izstrādi un apskates vietu ierīkošanu.

Tāpat tiek sekmētas rūpes par vides aizsardzību: aizsargājamo sugu saglabāšanas aktivitātes, biotopu uzturēšana, ekoloģijas, ilgtspējas un energoefektivitātes veicināšana, vides sakopšana, dzīves kvalitātes uzlabošana u.tml.

Kas var pieteikties finansiālam atbalstam?

Atbalstam var pieteikties Bauskas novada sabiedriskās organizācijas, kuru pieguļošajās teritorijās tiek būvēts Stelpes saules enerģijas parks, ko attīsta Ignitis Renewables.

Atbalsta saņēmēji var būt biedrības un nodibinājumi, kas reģistrētas vismaz vienu gadu pirms pieteikuma iesniegšanas datuma un atbilst likumā noteiktajām prasībām finansiālas palīdzības saņemšanai.

Primāri pieteikties tiek aicinātas kopienas un organizācijas no Bauskas novada Bārbeles, Dāviņu, Stelpes, Valles, Vecsaules un Vecumnieku pagastu teritorijām, kuru tuvumā patlaban tiek būvēts Ignitis Renewables Stelpes saules enerģijas parks.

Iespēja pieteikties uz konsultāciju

Ignitis Renewables aicina Bauskas novada sabiedriskās organizācijas izmantot konsultāciju iespējas pirms projekta iesniegšanas par kvalitatīva projekta pieteikuma sagatavošanu un tā vērtēšanas kritērijiem.

Vairāk informācijas par atbalsta finansējuma iespējām kopienu projektiem var saņemt rakstot uz e-pastu sadarbiba@ignitis.lv vai zvanot pa mobilo tālruni  +371 20267057 Elīnai Veidemanei, Ignitis Renewables Kopienu sadarbības vadītājai.

Apjomīgas investīcijas zaļās enerģijas projektos visā Latvijā

Ignitis Renewables aktīvi paplašina savu darbību Latvijā un saskata lielu izaugsmes potenciālu šajā reģionā. 

Tuvāko gadu laikā Ignitis Renewables plāno Latvijā kopumā investēt aptuveni 700 miljonus eiro. Lielākā daļa investīciju tiks novirzītas atjaunīgās enerģijas projektiem ar mērķi līdz 2030. gadam sasniegt 4–5 gigavatu (GW) uzstādīto zaļās enerģijas ražošanas jaudu.

Ignitis Renewables ir daļa no Baltijā vadošās enerģētikas grupas Ignitis Group ar fokusu uz atjaunīgo enerģiju, un tas darbojas Baltijas valstīs un Polijā.

Uzņēmuma mērķis ir radīt 100% zaļu un drošu enerģētikas ekosistēmu šodienas un nākotnes paaudzēm.

Papildus informācija: https://ignitisrenewables.com/finansialais-atbalsts-2024/

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.