Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ignitis Renewables Bauskas novadā veidos saules enerģijas parku

Ieguldot vairāk kā 178 miljonus eiro, vadošais starptautiskais atjaunīgās enerģijas uzņēmums Ignitis Renewables sācis darbu pie saules enerģijas portfeļa izveides Latvijā. Tas sākotnēji paredz 239 megavatu (MW) saules enerģijas projekta izbūvi, kas sastāvēs no trīs atsevišķiem saules enerģijas parkiem – Bauskas novada Stelpes un Bārbeles pagastā, kā arī Kuldīgas novada Vārmes pagastā. Kopumā tas būs viens no lielākajiem šāda veida projektiem Baltijā.

Stelpes saules parka izveidi plānots sākt jau šogad

Jau šī gada pirmajā ceturksnī plānots uzsākt būvniecības darbus Stelpes saules parka attīstīšanai. Plānots, ka Stelpes saules enerģijas parks ar kopējo jaudu 145MW sastāvēs no diviem atsevišķiem objektiem.

Stelpe 1 saules parks atradīsies aptuveni 6 km uz austrumiem no Stelpes pagasta centra un būs 80ha platībā, bet Stelpe 2 saules parks atradīsies aptuveni 6 km uz dienvidrietumiem no Stelpes novada centra un ir plānots 81 ha platībā.

Plānots, ka saules enerģijas parku būvniecība sāksies 2024. gada pirmajā ceturksnī, bet to pabeigšana un nodošana ekspluatācijā paredzēta 2025. gadā. Līdz ar Saules parka projekta izveidi, vietēji ražota atjaunīgā saules enerģija spēs nodrošināt aptuveni 100 000 Latvijas mājsaimniecību vesela gada elektroenerģijas pieprasījumu

Ilgtspējīgāka nākotne – kopā ar vietējām kopienām

Ignitis Renewables ir svarīga ilgtspējīga un cieša sadarbība ar vietējām kopienām, kas atrodas attīstāmo atjaunojamās enerģijas projektu tuvumā.

Sadarbība ar vietējām kopienām ir Ignitis Renewables ilgtspējīgas attīstības pamats, jo uzņēmumam rūp vide, kurā tas darbojas. Tāpēc Ignitis Renewables ir atvērts vietējo iedzīvotāju un kopienu ieteikumiem par to, kā nākotnē varētu radīt daudz draudzīgāku un “zaļāku” vidi sev apkārt. Uzņēmumam ir svarīgi, lai tā īstenotie atjaunojamo energoresursu projekti, radītu papildus pievienoto vērtību visam reģionam, vietējām kopienām un uzņēmumiem.

Ignitis Renewables vietējo kopienu atbalsta programmas ietvaros paredz sniegt arī finansiālu atbalstu vietējām kopienām, kas atrodas Bauskas novada Stelpes un Bārbeles pagasta saules enerģijas parku tuvumā. Plānots īstenot ikgadēju ideju projektu konkursu vietējās kopienas pārstāvjiem, kuriem tiks sniegts atbalsta finansējums tā īstenošanai.

Apjomīgas investīcijas “zaļās” enerģijas projektos visā Latvijā

Starptautiskais atjaunīgās enerģijas uzņēmums Ignitis Renewables aktīvi paplašina savu darbību un Latvijā saskata lielu izaugsmes potenciālu. Nākotnē vienu trešdaļu no kopējā reģiona projekta attīstības plāna ir paredzēts īstenot tieši Latvijā.

Tuvāko gadu laikā Ignitis Renewables Latvijā plāno kopumā investēt aptuveni 700 miljonus eiro. Lielākā daļa investīciju tiks novirzītas atjaunojamās enerģijas projektiem ar mērķi līdz 2030. gadam sasniegt 4–5 gigavati (GW) uzstādīto atjaunīgās enerģijas ražošanas jaudu.

Galvenā uzmanība tiek pievērsta vides aizsardzībai

Rūpes par vidi ir daļa no Ignitis Renewables darbības stratēģijas. Tas ir pirmais uzņēmums Latvijā, kurš pielieto unikālus vides aizsardzības risinājumus saules enerģijas parku būvniecībā, kas papildina obligāto vides aizsardzības noteikumu prasības. Uzņēmums īsteno pielāgotu vides aizsardzības pasākumu programmu attīstāmo saules enerģijas parku tuvumā.

Šīs programmas ietvaros ir uzsākta sadarbība ar Latvijas putnu un zīdītāju aizsardzības speciālistiem. Tās mērķis ir ne tikai aizsargāt vietējās putnu un dzīvnieku sugas, bet arī uzlabot to dzīvotni teritorijās ap plānotajiem attīstības projektiem. Programmas aktivitātes ietver medību laktu ierīkošanu plēsīgajiem putniem un drošu pāreju izveidošanu lielākajiem dzīvniekiem, pie saules enerģijas parkiem ierīkojot speciālas rampas un īpašus vārtus.

Sadarbojoties ar Latvijas Dabas fonda ekspertiem, Ignitis Renewables ir izstrādājis stratēģiju dabisko pļavu biotopu un zālāju atjaunošanai. Savu ieguldījumu ir devuši arī vides ainavu veidošanas profesionāļi, sniedzot ieteikumus par pasākumiem dabiskās ainavu vides saglabāšanā. Šī holistiskā pieeja uzsver Ignitis Renewables apņemšanos un rūpes par vides aizsardzību, vienlaikus attīstot atjaunojamās enerģijas ražošanas projektus.

Par Ignitis Renewables:

Ignitis Renewables ir starptautisks atjaunīgās enerģijas uzņēmums, kas darbojas trīs Baltijas valstīs un Polijā. Attīsta saules enerģijas un hibrīda tehnoloģiju parkus, sauszemes un atkrastes vēja parkus, kā arī nodrošina enerģijas uzkrāšanas risinājumus. Attīstot jaunus projektus, uzņēmums īsteno Ignitis Group stratēģisko mērķi – nodrošināt videi draudzīgu un elastīgu jaudu palielināšanu un līdz 2030. gadam nodrošināt 4-5 GW uzstādītas videi draudzīgas ražošanas jaudas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Kas par reklāmu,kas par muldēšanu,taisni nobrīnīties.Tagad modē alkatību slēpt aiz skaļiem saukļiem-zaļi,veselīgi,attīstīgi.Cilvēce nemainās.Tā bija ar naftu,atomenerģētiku,akmeņoglēm.Iesākumā gāja uz urrā vēlāk apd…sās.

  12
  4
 2. Tā arī nesapratu, kas tam visam ir patiesā labuma guvējs ! Vai 180 ha lauks. zemes noklāšana ar dabai kaitīgiem paneļiem ir dabai draudzīga ? ES taču uzstāj uz dabīgo pļavu atjaunošanu.

  14
  2
 3. Iedzīvotājiem kāds prasīja atļauju? No kaut kādas pakaļas izlīda dabūjußi miljonus izraisīs darbības imitāciju sāpīgas zemi un notīsies tālēs netveramajas@

  4
  2
 4. Diez ko tad dabai tie paneļu parki ir kaitīgāki par lauksaimniecību? Zemi zem paneļiem neviens nears, ar pesticīdiem, fungicīdiem un minerāļiem nebagātinās, pievadceļus nebojās. Enerģija ir mums vajadzīga, jo vasarā mēs to importējam no citām valstīm. Paneļi nav azbests, bet gan silīcija šūnas ar alumīnija rāmi, jeb vienkāršoti sakot – pārstrādāta smilts.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.