Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ignitis Renewables sāk būvdarbus saules enerģijas parku izveidei Bauskas novadā

Baltijā vadošais starptautiskais atjaunīgās enerģijas uzņēmums Ignitis Renewables sācis būvdarbus Stelpes saules enerģijas parka izveidošanai Bauskas novadā. Jau ziņots, ka Stelpes saules enerģijas parks ar kopējo jaudu 145 MW sastāvēs no diviem atsevišķiem objektiem Stelpes un Bārbeles pagastos.

Saules enerģijas parku aktīvā būvniecības fāze ir tikko sākusies un ilgs līdz 2025. gada nogalei. Uzņēmums Ignitis Renewables laikus atvainojas par īslaicīgi radītām neērtībām un aicina Bauskas novada Stelpes un Bārbeles iedzīvotājus būt saprotošiem būvniecības procesa laikā.

Bārbeles pagasta saules enerģijas parka būvniecība

Bārbeles pagasta saules enerģijas parka attīstīšanas sākotnējā būvniecības fāzē plānota 110 kV elektrokabeļa rakšanas darbi, kas paredz cauruļu un aku uzstādīšanu gar autoceļu Ķekava – Dzeguzes.

Vēršam uzmanību, ka būvniecības darbu laikā konkrētajā ceļu posmā var būt īslaicīgi ceļu satiksmes ierobežojumi, ceļa sašaurinājumi un ātruma ierobežojumi. Elektrokabeļa izbūves darbus plānots beigt 2024. gada nogalē.

Bārbeles pagasta saules enerģijas parka attīstības ietvaros plānots uzbūvēt divas augstsprieguma apakšstacijas Rūtiņi un  “Aizpurves” saules enerģijas parka pieslēgumam.

Informējam, ka lai gan būvniecības darbi paredzēti noteiktā ierobežotā teritorijā, dažkārt uz pievedceļiem var veidoties intensīva satiksme, veicot materiālu piegādes. Būvniecības darbus plānots beigt 2025. gada septembrī.

Paralēli norisināsies arī saules enerģijas parka izbūve 70MW un teritorijas sagatavošana saules kolektoru uzstādīšanai. Plānotais darbu sākums ir šī gada maijā, bet darbus paredzēts beigt 2025. gada nogalē.

 Stelpes pagasta saules enerģijas parka būvniecība

Stelpes pagasta saules enerģijas parka būvniecības sagatavošanas darbus plānots sākt šī gada jūnijā ar elektrokabeļa cauruļu un aku izbūvi gar Latvijas Valsts Mežu ceļu Vecstelpe – Speltes karjers.

Būvniecības darbu laikā iespējami ceļu satiksmes organizācijas ierobežojumi, ceļu sašaurinājumi un ātruma ierobežojumi. Saules parka elektrokabeļa izbūves darbus plānots beigt 2024. gada nogalē.

Stelpes pagasta saules enerģijas parka ietvaros plānots uzbūvēt divas augstsprieguma apakšstacijas “Nīzare” un “Vanagi” saules enerģijas parka pieslēgumam. Arī šeit būvniecības darbi norisināsies noteiktā ierobežotā teritorijā, taču darbu laikā var pieaugt ceļu satiksmes intensitāte uz pievedceļiem.

Vēršam uzmanību, ka, sākoties Stelpes saules enerģijas projekta būvniecības darbiem, to laikā var būt intensīvāka ceļu satiksme materiālu piegāžu brīdī, kā arī paaugstināts trokšņu līmenis būvniecības laukumā.

Uzņēmums laikus atvainojas par jebkādām sagādātajām neērtībām un aicina būt saprotošiem, norādot, ka paralēli būvdarbiem un pēc to veikšanas uzņēmums nodrošinās ceļu infrastruktūras sakārtošanu.

Stelpes saules enerģijas projekta pabeigšana un nodošana ekspluatācijā paredzēta 2025. gadā. Līdz ar šī projekta izveidi ar vietēji ražotu atjaunīgo saules enerģiju Ignitis Renewables spēs nodrošināt gada elektroenerģijas pieprasījumu aptuveni 100 000 Latvijas mājsaimniecībām.

Galvenie ieguvumi no zaļās enerģijas parku izveides

Ignitis Renewables, attīstot saules enerģijas parkus,  izceļas ar ilgtspējīgu un videi draudzīgu pieeju, kas paredz individuālu dabas aizsardzības un vietējo kopienu atbalsta programmu. Tās ietvaros paredzēts sniegt arī finansiālu atbalstu vietējām kopienām, kas atrodas Bauskas novada Stelpes un Bārbeles pagasta saules enerģijas parku tuvumā.

Ignitis Renewables ir atvērts vietējo iedzīvotāju un kopienu ieteikumiem par to, kā nākotnē varētu radīt daudz draudzīgāku un zaļāku vidi sev apkārt. Uzņēmumam ir svarīgi, lai tā īstenotie atjaunojamo energoresursu projekti radītu papildu pievienoto vērtību visam reģionam, vietējām kopienām un uzņēmumiem.

Neskaidrību gadījumos aicinām vērsties pie Ignitis Renewables pārstāvja Kaspara Vanaga, mob. tālr.: +371 29148126.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Milzīgi tie paneļi.Un tiešām enerģija Latvijas mājsaimniecībām?Nevis fričiem?Palasot šo rozā reklāmu jūties kā naivā Bārbija Bārbijlendā kur viss tik brīnišķīgi rozā.

    4
    0
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.