Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Inovācijas drošībā: kāpēc “Volvo” ir vadošais tajā

Jūs braucat pa līkumotu lauku ceļu. Nav iespējams redzēt tālāk, kas aiz līkuma. Pēkšņi jūsu Volvo automašīna brīdina: priekšā ir noticis negadījums. Mierīgi samazinot ātrumu un apbraucot nākamo līkumu, savā joslā redzat avāriju. Pateicoties brīdinājumam, jūs bijāt sagatavojies un varējāt proaktīvi reaģēt.

Ar jauno Accident Ahead Alert sistēmu Volvo auto tiek ieviests vēl viens novatorisks savienots drošības līdzeklis: pirmo reizi automašīnas var brīdināt vadītājus par negadījumiem, izmantojot reāllaika datus no satiksmes vadības centra. Tas būs pieejams saderīgās Volvo automašīnās Eiropā.

Lai palīdzētu vadītājiem izvairīties no sadursmēm un satiksmes sastrēgumiem, ko izraisa priekšā esošs negadījums, šī funkcija ir izstrādāta, lai nekavējoties brīdinātu vadītāju par ceļu satiksmes negadījumu pat dažus simtus metru uz priekšu.
Atrašanās vietas datus nodrošina valsts ceļu pārvaldes un saderīgas automašīnas, sākot ar Volvo automašīnām.

Saskaņā ar ražotāja teikto – Izmantojot viņu revolucionāro savienotās drošības tehnoloģiju, brīdinājums par avāriju var palīdzēt Volvo vadītājiem izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem, vienlaikus palīdzot padarīt ceļus drošākus visiem. Pateicoties sadarbībai ar Dānijas Ceļu direkciju un citiem ekosistēmas Data for Road Safety partneriem, Volvo var ieviest šo jauno funkciju un turpināt savu vadošo lomu drošības inovāciju jomā.

Pirmā savienotā drošības tehnoloģija

Volvo Cars nozarē pirmā savienotā drošības tehnoloģija, kas tika ieviesta 2016. gadā, izmanto Volvo Cars mākoni, pamatojoties uz reāllaika datiem. Tas ļauj Volvo automašīnām sazināties savā starpā un brīdināt vadītājus par tuvumā esošajiem slidenajiem ceļa apstākļiem un apdraudējumiem. Tādā pašā veidā autovadītāji tagad var tikt brīdināti par negadījumiem, neatkarīgi no diennakts laika.

Raugoties nākotnē, Volvo ir plāns integrēt vairāk satiksmes datu, ar kuriem dalās citi partneri Eiropas Datu satiksmes drošībai ekosistēmā tostarp nacionālajos satiksmes vadības centros citās valstīs un citu zīmolu automašīnās.

Lai padarītu ceļus drošākus visiem, tiek aicināts vairākiem ceļu pārvaldītājiem dalīties ar anonīmiem satiksmes negadījumu datiem un mudināt citus automašīnu ražotājus pievienoties, piedāvājot līdzīgas tehnoloģijas. Lieki piebilst, ka Volvo Cars ir apņēmies koplietot savienotos drošības datus, lai citi varētu integrēties drošības funkcijās, un turpinās to darīt.

Volvo pārstāvji stāsta, ka Volvo Cars kā pirmais auto ražotājs ir sācis izmantot jauno reāllaika satiksmes notikumu datu plūsmu. Ātrais brīdinājums par priekšā braucošo negadījumu dod vadītājam vairāk laika samazināt ātrumu un palielināt attālumu līdz priekšā braucošajai automašīnai. Tas palīdz samazināt turpmāku sadursmju risku un aizsargāt cilvēkus, kas strādā, lai atbrīvotu ceļu.

Joprojām domājat – vai man kļūt par Volvo īpašnieku?

Volvo automašīnu īpašniekiem ir viegli veicināt ceļu satiksmes drošību, izvēloties datu koplietošanu: vienkārši aktivizējot to, izmantojot opciju “savienotā drošība” automašīnas centrālajā displejā. Pēc tam automašīna varēs brīdināt vadītāju par negadījumu, izmantojot avārijas gaismas brīdinājuma signālu uz paneļa un, ja pieejams, uz priekšu vērstu displeju. Varat būt drošs, ka ar citām automašīnām tiks kopīgota tikai būtiskā informācija un dati tiks anonimizēti, lai nodrošinātu jūsu privātumu.

Accident Ahead Alert funkcija pašlaik ir pieejama Dānijā visiem 90. (piem. Volvo xc90), 60. (pat lietotos Volvo xc 60) un 40. sērijas (piem. Volvo v40) Volvo automašīnu modeļiem, sākot no 2016. gada un turpmāk. Drīzumā tas būs pieejams tiem pašiem automašīnu modeļiem vairākos Eiropas tirgos.

Vai vēlaties kļūt par Volvo īpašnieku? BRC Autocentrs ir šeit, lai palīdzētu jums!

Ja vēlaties iegādāties lietotu vai mazlietotu Volvo transportlīdzekli, ļoti ieteicams apmeklēt BRC autocentru – tā ir lieliska, uzticama un saprātīga iespēja!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.