Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Izvēlēties CODELEX vai kādu citu programmēšanas skolu

Latvijā ir pieejamas vairākas programmēšanas skolas, no kurām populārākās ir CODELEX un Accenture Bootcamp. Šajā rakstā aplūkosim CODELEX programmēšanas skola piedāvājumu, lai palīdzētu Jums izvērtē, vai tā jums būtu piemērota.

Nepieciešamās priekšzināšanas

CODELEX programmēšanas skolā stājoties, priekšzināšanas nav obligātas, jo šeit tiek gaidīti gan tādi studenti, kas jau kaut ko saprot no programmēšanas, gan arī tādi, kuriem par šo jomu nav teju nekāda priekšstata. Taču tiek izvirzīts kāds cits priekšnosacījums – lai uzsāktu apgūt intensīvo programmēšanas kursu, topošajiem studentiem ir jāpabeidz bezmaksas ievadnodarbības, kuru laikā gan pašam nākotnes programmētājam būs iespēja precīzāk apjaust, vai viņš savu nākotni vēlas saistīt ar šo jomu, gan arī kursu organizētājiem radīsies priekšstats par cilvēka zināšanu līmeni.

Darba iespējas pēc mācībām

CODELEX komanda lepojas, ka 90% viņu absolventu pēc mācībām uzsāk darbu programmētāja profesijā, tādējādi liekot praksē zināšanas, kas iegūtas teorijā. Bez tam CODELEX īpaši atlasa uzņēmumus, ar kuriem sadarbojas un kuros piedāvā absolventiem darbu, tādējādi pirmā darba pieredze programmētāja profesijā ir iespējami pozitīva. Šobrīd jau vairāk nekā 200 CODELEX absolventu veiksmīgi attīsta karjeru šajā jomā.

Finanšu jautājumi

Protams, brīdī, kad tiek apsvērta jaunas profesijas apgūšana, lielākoties cilvēku rīcībā nav pārmērīgi daudz finanšu resursu, ko ieguldīt apmācībās, līdz ar to būtisks ir jautājums par mācību maksu. Likumsakarīgi interesē arī uzzināt, kāds ir vidējais atalgojums pēc kuru beigšanas. Salīdzinām atkal abus variantus!

CODELEX mācību laikā nav jāmaksā nemaz, taču jāmaksā ir pēc kursu pabeigšanas, ja darbs tiek uzsākt programmētāja darbā un alga ir vismaz 1000 eiro “uz rokas”. Līdz ar to CODELEX uzņemas  nozīmīgu atbildības daļu par to, lai nākamais programmētājs atrastu darbu. Savukārt vidējais atalgojums uzreiz pēc mācībām ir aptuveni 1100 eiro “uz rokas”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.