Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jurista loma šķiršanās procesā: ko darīt, ja saņemti laulības šķiršanas dokumenti

Dzīvē var būt negaidīti pavērsieni, un šķiršanās dokumentu iesniegšana neapšaubāmi ir viens no grūtākajiem brīžiem, ar ko var saskarties. Ja atrodaties šajā situācijā, ir svarīgi apzināties, ka neesat viens. Raksta tuprinājumā aplūkosim, kā juridiskie pakalpojumi var sniegt atbalstu un zināšanas, kas nepieciešamas, lai virzītos šķiršanās procesā.

Izpratne par pirmajiem soļiem

Laulības šķiršanas dokumentu saņemšana var būt emocionāla. Neatkarīgi no tā, vai esat šķiršanās dokumentu iesniedzējs vai atbildētājs, ir ļoti svarīgi zināt savas tiesības un pienākumus Latvijas tiesību sistēmā. Šeit jurista zināšanas var piedāvāt skaidru virzību. Jurists, kas specializējies ģimenes lietās, ienes situācijā vispusīgas zināšanas un pieredzi.

Tūlītēja rīcība

Laulības šķiršanas dokumenti Latvijā satur konkrētu informāciju par prasībām, piemēram, šķiršanās iemesliem, mantas sadali, bērna aizbildnību un finansiālo atbalstu. Jurists var palīdzēt jums izprast juridisko terminoloģiju un sekas, kā arī dokumentu izveidi.

Prasībā pieteikumā ir jāprecizē iemesli, kas pamato laulības šķiršanu un, kādēļ laulība ir izsīkusi. Jāmin periods no kura vīrs un sieva dzīvo atsevišķi, vai citi apstākļi. Turklāt ir jāpievieno arī laulības reģistrācijas apliecība.

Laulības šķiršanas pieteikums var tikt iesniegts no viena laulātā, taču dokumentam jābūt iesniegtam divos eksemplāros. Jāpievieno kopijas par kopīgajiem bērniem (iesniedzot oriģinālus) dzimšanas apliecību, kā arī citi dokumenti, kas var būt noderīgi, piemēram, dokumenti, kas apliecina laulāto mantisko situāciju. Šie dokumenti ir ļoti svarīgi, lai izveidotu spēcīgu lietu. Jurists novērtēs jūsu apstākļus un vadīs jūs neatkarīgi no tā, vai tas būs pie notāra, mediatora vai tiesā.

Apstiprināt termiņus: Latvijas tiesību sistēma nosaka termiņus, lai atbildētu uz laulības šķiršanas dokumentiem. 30 dienu laikā ir iespējams atkāpties no iesnieguma – tas ir pietiekami ilgs laiks, lai pārdomātu. Katram no laulātajiem ir iespēja paziņot notāram, ka ir pārdomājis savu lēmumu. Ja šāda paziņojuma nav, pēc 30 dienām notārs pieņems lēmumu par laulības šķiršanu un paziņos abām pusēm par šo lēmumu, kā arī izsniegs laulības šķiršanas apliecību.

Laulību šķiršanu var noslēgt šādos veidos:

  1. Notariāli apliecināta, ja abas puses ir vienisprātis.
  2. Mediācijas process: Mediators nepiedāvās padomus, bet gan palīdzēs jums strukturēt sarunu procesu un panākt vienošanos starp abām pusēm, vienlaikus cenšoties uzlabot savstarpējo komunikāciju.
  3. Laulību šķiršana tiesā, ja nav iespējams savstarpēji vienoties.

Sarunas un starpniecība

Latvijā laulības šķiršanai nav jābūt sacīkstēm. Jurists vadīs sarunu un starpniecības procesus, veicinot vienošanos par tādiem jautājumiem kā bērna aizbildnība, finansiāls atbalsts un īpašuma sadale. Šīs pieejas bieži vien rada harmoniskākus un izmaksu ziņā efektīvākus risinājumus, salīdzinot ar tiesu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Ja ir nopietnas attiecību problēmas vēl pirms bērnu dzimšanas, tad labāk šķirties pirms kopīgiem bērniem. Bērna ienākšana ģimenē sliktas attiecības neuzlabos.
    Moderna bilde. Parasti pie laulības šķiršanas visus bērnus zīmēja pie mammas un vientuļais stēvs stāv atsevišķi, pārplēstās bildes otrā pusē.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.