Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kā atrast darbu pirms pārcelšanās: Praktiski padomi

Pārcelšanās uz jaunu vietu ir aizraujošs lēmums, kas piedāvā jaunas izaugsmes un attīstības iespējas. Kad ir izlemts pārcelties uz citu pilsētu, var rasties daudz dažādu jautājumu par to, kā atrast darbu jaunajā dzīvesvietā vēl pirms pārcelšanās.

Kādēļ meklēt darbu pirms pārcelšanās?

Darba atrašanai pirms pārcelšanās ir vairākas priekšrocības:

  • Tas palīdz ietaupīt naudu. Ja uz jauno dzīvesvietu pārvāksieties vien tad, kad būs atrasts jauns darbs, varēsiet sākt pelnīt uzreiz un nebūs jātērē ietaupījumi. Tādā veidā varēsiet bez raizēm samaksāt par īri un segt citus ar pārcelšanos saistītos izdevumus;
  • Šī stratēģija arī mazina stresu, jo varēsiet sākt jaunu dzīves posmu nedomājot par to, vai un kad varēsiet atrast darbu;
  • Zinot, kur strādāsiet, ir vieglāk arī atrast piemērotu dzīvesvietu – gan attāluma, gan arī finansiālajā ziņā.

Kā redzams, darba meklējumi pirms pārcelšanās sniedz daudz ieguvumu. Bet kā atrast labu darbu citā pilsētā?

Kā atrast darbu pirms pārcelšanās?

Padariet darba meklējumus vienkāršākus un efektīvākus, ņemot vērā dažus padomus.

Veiciet izpēti

Pirms sākt meklēt darbu, izvērtējiet vēlamās darbības jomas un izpētiet savas iespējas pilsētā, uz ko vēlaties pārcelties. Apkopojiet informāciju par uzņēmumiem, kur vēlētos strādāt.

Pievērsiet uzmanību arī algu atšķirībām starp šī brīža dzīvesvietu un pilsētu, uz ko vēlaties pārcelties. Ņemiet vērā arī dzīvošanas izmaksas. Piemēram, darbs Rīgā var būt labāk apmaksāts nekā mazpilsētā, taču, visticamāk, būs jārēķinās arī ar lielākām dzīvošanas izmaksām.

Dibiniet jaunus kontaktus

Izmantojiet interneta sniegtās priekšrocības, lai dibinātu jaunus kontaktus. Forumos un domubiedru grupās noteikti gūsiet gan jaunas pazīšanās, gan vērtīgu atbalstu jauna dzīves posma uzsākšanā.

Piesakieties darbiem, kas Jūs interesē

Regulāri sekojiet līdzi informācijai par jaunākajiem darba piedāvājumiem un sūtiet pieteikumus uz interesējošām vakancēm.

Svarīgi – esiet gatavs ierasties uz darba intervijām. Mūsdienās gan nereti tās notiek tiešsaistē, tādā veidā ietaupot laiku un citus resursus. Neaizmirstiet arī darba intervijā informēt potenciālo darba devēju par Jūsu pārcelšanās plāniem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.