Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kā izvēlēties grāmatvedi savam uzņēmumam?

Atlaides jaunajiem uzņēmumiem

Grāmatvedis ir vajadzīgs ikvienam uzņēmumam, taču atrast labu grāmatvedi nav nemaz tik vienkārši. Internetā varam atrast daudzus grāmatvedības birojus, taču kā saprast, kurš ir labākais tieši manam uzņēmumam? 

Jūs varat meklēt atsauksmes internetā, aprunāties ar citiem uzņēmējiem, kā arī veikt padziļinātu izpēti saviem spēkiem. Ieguldītais laiks grāmatveža meklējumos vēlāk noteikti atmaksāsies ar uzviju. 

Reizēm sludinājumos redzam, ka tiek meklēts bilancspējīgs grāmatvedis. Ar šādām prasībām vien, protams, ir par maz. Aplūkosim, kas ir jāmāk grāmatvedim un, kā uzņēmumam samazināt izmaksas. 

Ko ietver grāmatvedības pakalpojumi  

Labs grāmatvedis tiks galā ar visiem rēķiniem, pavadzīmēm, uzturēs kārtībā uzņēmuma grāmatvedības dokumentus, nodrošinās sadarbību ar VID (atskaites, bilance, pārrunas), konsultēts nodokļu jautājumos un var sniegt padomus arī uzņēmuma finanšu pārvaldībā. 

Vai visiem uzņēmumiem ir vajadzīgs štata grāmatvedis? Nē! Daudziem maziem un vidējiem uzņēmumiem labākais risinājums ir ārpakalpojumu grāmatvedība. Tas nozīmē, ka grāmatvedis tiek nolīgts kā ārpakalpojumu sniedzējs un visi dokumenti var tikt kārtoti arī attālināti. 

Birojā BBP grāmatvedības pakalpojumi https://birojsbbp.lv/ ir pieejami dažādos sadarbības formātos. Klientiem ir pieejama pilna grāmatvedības apkalpošana (no A līdz Z), daļējā grāmatvedības apkalpošana un finanšu konsultācijas. 

Daļējie grāmatvedības pakalpojumi ietver algas aprēķinus, t.sk. atvaļinājumi, slimības un komandējuma naudas aprēķini. Papildus tam arī IIN un VSAOI aprēķināšana un palīdzība ar darba līgumu, rīkojumu un izziņu sagatavošanu. 

Vai ar to pietiek? Atkarībā no jūsu vajadzībām. Pilna grāmatvedības apkalpošana ļauj uzņēmumam konsultēties uz pamatdarbību. Ar grāmatvedību nodarbojas birojs BBP.  

Cik maksā grāmatvedis? 

Grāmatvedības pakalpojumu cenas ir atkarīgas no izvēlētajiem sadarbības nosacījumiem. Štata grāmatvedim maksāsiet no 1000 līdz 3500 EUR/mēn. Konkrēts algas apmērs būs atkarīgs no slodzes un savstarpējās vienošanās par algas apmēru. 

Ārpakalpojumu grāmatvedībā cenas tiek noteiktas, balstoties uz trīs faktoriem: 

  • grāmatojumu skaits (rēķini, čeki, kases grāmatojums, kases orderis, procentu un nolietojuma aprēķins, algas aprēķins u.c.), 
  • darbinieku skaits, 
  • bilance un apgrozījums (šo ņem vērā tikai ļoti maziem uzņēmumiem). 

Aplūkosim dažus praktiskus piemērus: 

  • Uzņēmumam, kas tik tikko ir uzsācis savu darbību un ir mazāk par 20 grāmatojumiem mēnesī būs jāšķiras no 50 – 100 EUR/mēn. 
  • Uzņēmumam ar grāmatojumu skaitu no 20 līdz 100 būs jāmaksā no 100 līdz 300 EUR/mēn.
  • Uzņēmumam ar 100 – 500 grāmatojumiem mēnesī būs jāmaksā grāmatvedības birojam no 380 līdz 620 EUR/mēn.

Precizēt cenas varat sazinoties ar grāmatvedības biroja BBP speciālistiem pa tālr. 24663800 vai rakstot e-pastu uz info@birojsbbp.lv 

Atlaides jaunajiem uzņēmumiem 

Uzņēmējdarbības uzsākšana saistīta ar dažādām neskaidrībām un uzaicinājumiem. 

2023. gada novembrī birojs BBP izsludina jaunu akciju. Visiem jaunajiem uzņēmumiem, kas reģistrēti 2023. gadā, ikmēneša maksa tiek samazināta par 30% līdz 50% no standarta cenas. 

Atlaide tiek piemērota 12 mēnešus. Piedāvājums ir spēkā tikai ierobežotu termiņu. Uzziniet vairāk par akcijas nosacījumiem uzņēmuma mājaslapā. 

Ko darīt, ja nekvalificējaties atlaidei? Rīgā bāzētais grāmatvedības pakalpojumu uzņēmums jebkurā gadījumā būs laba izvēle. Par salīdzinoši nelielu cenu iegūsiet uzticamu grāmatvedības partneri. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.