Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kā izvēlēties klusas riepas ziemas sezonai?

Jaunu riepu izvēle ziemas sezonai var būt sarežģīta, jo ir jāņem vērā gan ziemas laikapstākļi un sezonai raksturīgākais ceļu stāvoklis, gan individuāli kritēriji brauciena komfortam. Augstu komforta līmeni brauciena laikā ir iespējams panākt ar klusākām riepām, taču ziemas apstākļiem piemērotu riepu protektoru raksti vai riepu gumijas sastāvs var radīt lielāku rites pretestību un līdz ar to arī papildus troksni. Tādēļ atrast klusas riepas ziemas periodam var būt izaicinoši. Viena no populārākajām izvēlēm ir vissezonas riepas, kuras, pateicoties specifiskajām riepu protektora iezīmēm, spēj nodrošinām komfortablus un klusus braukšanas apstākļus gan uz slapja, gan sausa ceļa seguma.

Kādi faktori ietekmē riepu trokšņainību?

Faktoru apzināšanās, kas veicina riepu trokšņainību, var palīdzēt izvēlēties konkrētajiem ceļa apstākļiem un braukšanas stilam pēc iespējas klusākas riepas. Riepas trokšņainību ietekmē tādi faktori kā riepu protektora dizains, riepas gumijas sastāvs, izmērs, gaisa spiediens, ceļa apstākļi un automašīnas piekare. 

Ziemas riepas būs skaļākas par vissezonas riepām, jo to protektora dizains ir agresīvāks un ar dziļākām rievām. Jo augstākas kvalitātes riepu gumijas sastāvdaļas tiek izmantotas riepu ražošanā, jo labāku saķeri ar ceļa segumu spēj nodrošināt riepas, būtiski samazinot vibrācijas un līdz ar to arī novēršot vienu no svarīgākajiem trokšņu rašanās iemesliem. Turklāt, arī pārāk liels vai zems gaisa spiediens riepās var radīt papildus trokšņu fonu, jo automašīnas riepas nespēj nodrošināt optimālu veiktspēju un vairāk reaģē uz ceļa seguma defektiem.

Kā pārliecināties, ka izvēlētās riepas būs klusas?

Riepu trokšņu novērtējuma rādītāji ir vērtīgs avots, lai pārliecinātos par riepu maztrokšņainību un spētu savstarpēji salīdzināt līdzīgus riepu modeļus. 

Trokšņu līmenis riepām tiek noteikts decibelos (dB) trokšņu emisiju testu rezultātā kontrolētos apstākļos. Salīdzinot dažādu riepu modeļus, ir vērts atcerēties, ka 3 dB atšķirība ir ļoti nozīmīga un 70 dB skaļas riepas šķitīs divreiz skaļākas par riepām, kuru trokšņu līmenis ir 67 dB. Taču visklusākajām riepām trokšņu līmenis nepārsniedz 60 – 65 dB. 

Jaunas riepas (https://www.riepugaraza.lv/riepas/ziemas-riepas) plašā izvēlē ir iespējams iegādāties servisā “Riepu garāža”.  Riepu servisa pieredzējušie speciālisti palīdzēs atrast vispiemērotāko risinājumu riepu maiņai. Šeit tiek piedāvāti arī lietie diski, kā arī riepu montāža un balansēšana. Ienāciet www.riepugaraza.lv un uzziniet vairāk!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.