Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kā izvēlēties labāko trimmeri vai krūmgriezi dārzam

Daudzi dārzu īpašnieki atzīst, ka pareiza trimmera vai krūmgrieža izvēle ir būtisks solis koptas un skaistas teritorijas uzturēšanā. Izvēloties šo rīku, svarīgi zināt dažus galvenos aspektus, kas padarīs jūsu darbu ne tikai vieglāku, bet arī efektīvāku. Lai gan tirgū pieejamo modeļu daudzveidība var šķist pārlieku liela, koncentrējoties uz konkrēta dārza specifiskām vajadzībām, varat atrast ideālu palīgu jūsu dārzam.

Funkciju atšķirības

Trimmeris un krūmgriezis kalpo dārza kopšanai, taču to funkcijas nedaudz atšķiras. Trimmeris ir ideāls instruments zāles apgriešanai ap mājas pamatiem, soliņiem vai citiem grūti sasniedzamiem objektiem. Tā salīdzinoši vieglais svars ļauj viegli manevrēt ap šķēršļiem. Savukārt krūmgriezis ir spēcīgāks un paredzēts biezāku zaru un augstas zāles pļaušanai. Tas spēj tikt galā ar sarežģītākiem uzdevumiem, piemēram, nelielu krūmu vai jaunu koku nogriešanu.

Izvēloties starp trimmeri un krūmgriezi, jāņem vērā to mobilitāte. Mobilitāte ir īpaši svarīga, ja dārzā ir daudz šķēršļu vai nepieciešams strādāt lielās platībās. Trimmeri parasti ir vieglāki un ērtāki lietojumam nelielos dārzos vai apgrūtinātos apstākļos. Turpretim krūmgrieži ir smagāki, bet tiem ir lielāka jauda, kas nepieciešama ražīgai darbībai plašos laukumos.

Viena no trimmera priekšrocībām ir tā spēja viegli piekļūt grūti sasniedzamās vietās. Piemēram, zemes gabalos ap dīķiem vai akmeņiem, kur tradicionālo zāles pļaujmašīnu izmantot nav iespējams. Trimmeris ļauj precīzi apstrādāt malas, nodrošinot vienmērīgu zāles augstumu visā dārzā.

Lai gan abiem instrumentiem ir savas priekšrocības, izvēle bieži vien balstīsies uz konkrētām vajadzībām un darba apstākļiem. Izpratne par katras ierīces funkcijas atšķirībām palīdz noteikt, kurš no tiem labāk atbildēs konkrēta lietotāja prasībām.

Trimmera veids

Izvēloties trimmeri, svarīgi apsvērt tā veidu. Elektriskie trimmeri ir klusi un videi draudzīgi, bet ierobežots to lietošanas rādiuss līdz ar vadu garumu. Akumulatora trimmeri piedāvā lielāku brīvību pārvietošanās ziņā, taču to darbības laiks ir atkarīgs no akumulatora ietilpības. Benzīna trimmeri, savukārt, ir jaudīgāki un piemēroti lielāku platību apstrādei, bet tie ir smagāki un radīs vairāk trokšņa.

Jauda un griezuma platums

Jauda ir būtiska, lai saprastu, cik efektīvi trimmeris spēj tikt galā ar zāli un nezālēm. Liela jauda nodrošina ātru darbu pat sarežģītos apstākļos. Griezuma platums nosaka, cik plašu zonas var apstrādāt vienā piegājienā. Lielāks griezuma platums nozīmē mazāk laika zāles pļaušanai.

Mazas dārza platības prasa mazāku jaudu un griezuma platumu. Lielas platības efektīvi apstrādā ar lielākas jaudas un griezuma platumu trimmeriem.

Elektriskie trimmeri

Elektriskie trimmeri ir piemēroti mazākiem dārziem. Tie ir viegli lietojami un neprasa sarežģītu apkopi. Tomēr darbam ar tiem nepieciešams elektrības avots.

Elektriskajiem trimmeriem ir zems trokšņa līmenis. To lietošana neizraisa daudz vibrāciju. Lielākais ierobežojums ir darbības rādiuss, ko nosaka pagarinātāja vada garums.

Akumulatoru trimmeri

Akumulatoru trimmeri nodrošina lielāku mobilitāti bez vada ierobežojumiem. Tiem ir pietiekama jauda vieglākiem darbiem un vidēja izmēra zāliena apgriešanai.

To priekšrocība ir spēja strādāt jebkur dārzā bez elektrības pieslēguma nepieciešamības. Akumulatora darbības laiks var būt ierobežots, atkarībā no akumulatora ietilpības un trimmera jaudas.

Benzīna trimmeri

Benzīna trimmeri ir vispiemērotākie smagiem darbiem un lielām platībām. Tie nodrošina augstu jaudu un mobilitāti bez vada vai akumulatora ierobežojumiem.

Tomēr benzīna trimmeri prasa regulāru apkopi un degvielas uzpildi. Tie ir skaļāki un smagāki salīdzinot ar elektrisko un akumulatoru trimmeriem.

RRC.lv ir vieni no lielākajiem robotizēto zāles pļāvēju pārdevējiem, uzstādītājiem un apkalpotājiem Baltijas valstīs. Robotizētie zāles pļāvēji ir RRC.lv svarīgākais produkts kopš 2005. gada. Šo gadu laikā pārdoti un uzstādīti vairāk kā 1300 pļaušanas robotu visā Latvijā un ārpus tās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.