Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kā izvēlēties labākos zāģmateriālus savam projektam? 

Plašajā zāģmateriālu piedāvājumā ir viegli apjukt. Ņemot vērā to, ka ir tik daudz dažādu veidu, šķiru un cenu, var būt grūti saprast, kāda veida zāģmateriāli ir piemērotākie Jūsu projektam. Izvēlētajai koksnei ir jāatbilst noteiktiem kritērijiem, lai nodrošinātu vislabākos rezultātus. Lasiet raksta turpinājumu un uzziniet vairāk par to, kā izvēlēties labāko risinājumu. 

  1. Kas ir zāģmateriāli un kādiem mērķiem tos izmanto? 

Zāģmateriālus plaši izmanto dažādām vajadzībām – sākot no ēku būvniecības un apdares, beidzot ar galdniecību. Tie ir pieejami dažādās formās un izmēros. 

  1. Zāģmateriālu veidi

Svarīgi izvēlēties piemērotus materiālus, atbilstoši plānotajam projektam. Ir divas lielas zāģmateriālu grupas – lapu koku un skujkoku materiāli. Katrai no tām ir savas īpašības, kas padara tās piemērotas kādiem noteiktiem mērķiem. 

Skujkoku materiāli ir elastīgāki, tos var sazāģēt ar rokas zāģi, turpretim materiāliem no lapu koka bieži vien ir jāņem palīgā elektriskais zāģis. Skujkoku zāģmateriāli tiek izgatavoti no eglēm, priedēm un citiem skuju kokiem, kas aug salīdzinoši ātri. Vairumā gadījumu tie arī maksā mazāk par lapu koku materiāliem, taču pirms iegādes ir svarīgi pārliecināties, ka materiāli ir žāvēti un atbilstoši apstrādāti. 

Jāņem vērā arī izturība. Tā, piemēram, skuju koku zāģmateriāli mēdz būt trauslāki. Materiāls, kas ir iegūts no lapu koka, var izturēt lielāku slodzi. 

  1. Kokmateriālu klasifikācija

Zāģmateriālu klasifikācijas sistēma ir standartu kopums, ko izmanto, lai klasificētu zāģmateriālu kvalitātes un veiktspējas raksturlielumus. 

Kopumā zāģmateriāli var tikt šķiroti pēc koka sugas, izmēra, mitruma satura un citām pazīmēm. Šīs šķiras ļauj daudz vienkāršāk atrast savām vajadzībām piemērotāko risinājumu. 

  1. Kā izvēlēties piemērotākos zāģmateriālus savam projektam? 

Lai atrastu plānotajam projektam atbilstošākos materiālus, atbildiet uz šiem jautājumiem: 

  • Kāds ir ieplānotais projekts un kādas ir Jūsu prasības? (materiālam jābūt izturīgam, viegli zāģējamam, atbilstoši apstrādātam u.c.)
  • Kādas ir vēlamās vizuālās īpašības? 
  • Cik apjomīgs ir projekts? Tas noteiks to, kāda veida zāģmateriāls jāiegādājas un cik daudz tas nepieciešams.

Zāģmateriāli plašā izvēlē pieejami www.vttimber.lv. Ieskatieties piedāvājumā un izvēlieties savām vajadzībām piemērotākos risinājumus! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.