Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kā izvirzīt un sasniegt mērķus? 

Mūsdienās daudz tiek runāts par mērķiem un to sasniegšanu, bet ne vienmēr ir skaidrs, kā šo labi zināmo teoriju pārvērst praksē un nonākt pie vēlamā rezultāta. Kā liecina pētījumi, pastāv tieša saistība starp mērķu izvirzīšanu un to sasniegšanu. Pareizi definēti mērķi palīdz mainīt uzvedību un ļauj koncentrēties uz svarīgāko. 

Raksta turpinājumā mazliet vairāk par to, kā pareizi izvirzīt mērķus un tos veiksmīgi sasniegt. 

  1. Kas ir mērķis? 

Vienkārši sakot, mērķis ir sapnis ar termiņu. Tā ir Jūsu nākotnes vīzija – kaut kas, kas ir svarīgs tieši Jums. Mērķim parasti ir noteikts termiņš, ilgtermiņa mērķus var sadalīt mazākos īstermiņa mērķos. 

  1. Kāpēc mērķu izvirzīšana ir tik svarīga? 

Mērķu noteikšana ir svarīga, jo tā parāda dzīves virzienu. Izvirzot mērķus, Jūs nosakāt to, ko tieši vēlaties sasniegt un kas Jums ir jādara, lai to sasniegtu. 

Tas motivē Jūs  rīkoties neatkarīgi no tā, vai tas ir Jūsu personīgajā vai profesionālajā dzīvē, turklāt mērķu izvirzīšana sniedz sajūtu, ka Jūs varat kontrolēt savu nākotni. Mērķi arī palīdz Jums ieraudzīt iespējas un sniedz gandarījuma sajūtu, kad tos sasniedzat.

  1. Kā sasniegt mērķus? 

Mērķu izvirzīšana ir tikai sākums. Pēc tam, kad mērķi ir definēti, sākas nākamais posms – to sasniegšana. Tas ne vienmēr ir tik vienkārši, kā varētu vēlēties, tādēļ iepazīstieties ar padomiem, kas palīdzēs pēc iespējas efektīvāk tikt līdz rezultātam. 

  • Pierakstiet mērķi. Nesapņojiet par mērķi – pierakstiet to! Tas padara mērķi reālāku. Saskaņā ar pētījumiem, cilvēkiem, kuri savus mērķus pieraksta, ir lielāka iespēja tos sasniegt;
  • Izstrādājiet plānu. Kad zināt savu mērķi, ir jāizveido plāns, kā līdz tam tikt. Pierakstiet darbības, kas jāveic, lai sasniegtu vēlamo. Rīcības plāna izveide ļaus virzīties uz priekšu;
  • Sāciet rīkoties. Mērķi neīstenosies paši no sevis, tam vajadzīga Jūsu aktīva iesaistīšanās. Piemēram, ja Jūsu mērķis ir sakrāt lielāku naudas summu, budžeta plānošana var būt pirmais nozīmīgais solis ceļā uz to.

Ja  ir situācijas, kad mērķa sasniegšanai steidzami vajadzīgs papildu finansējums, ieskatieties aizdevēja Sefinance piedāvājumā, kur atradīsiet kredītus dažādām vajadzībām. Aizņemieties atbildīgi! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.