Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kā padarīt mājas uzkopšanu vienkāršāku un patīkamāku?

Mājas uzkopšanu

Mājas uzkopšanas un tīrīšanas darbi ir neizbēgama mūsu ikdienas sastāvdaļa un tie nekad nebeidzās, taču tiem nav jābūt biedējošiem un laikietilpīgiem, ir vairāki paņēmieni un veidi, kā padarīt mājas uzkopšanu par vienkāršu un patīkamu procesu. Izmantojot nelielu plānošanu, organizēšanu un vienkāršu stratēģiju, ir iespējams padarīt mājas uzkopšanu vienkāršu un vieglāk pārvaldāmu.

Izveidojiet uzkopšanas grafiku

Tīrīšanas grafika izveide ir ļoti svarīga, lai sekotu līdzi paveicamajiem darbiem un uzturētu māju kārtīgu un tiru. Sadaliet visus paveicamos uzdevumus dienas, nedēļas, mēneša un sezonas kategorijās – cik bieži ikviens no darbiņiem ir jāpaveic. Katram uzdevumam piešķiriet noteiktu dienu vai laiku, kad tas tiks paveikts nišas. Izveidojot paveicamo mājas darbu grafiku, iespējams izvairīties no nekārtības, tas palīdzēs atcerēties, ko nepieciešams paveikt un padarīt uzkopšanas procesu daudz veinkāršāku.

15 minūšu uzkopšanas laiks ikdienā

Ikdienā nav nepieciešams veikt apjomīgu uzkopšanu, tomēr, lai uzturētu māju kārtīgu katru dienu ir ieteicams paveikt kādu no ieplānotajiem darbiņiem. 15 minūtēs ir iespējams paveikt ļoti daudz, tāpēc, iestaties 15 minūšu atskaiti un izvēlieties zonu, kuru vēlaties sakārtot. Katru dienu veltot tikai 15 minūtes kādai konkrētai zona, ir iespējams uzruēt māju kārtīgu.

Deleģējiet dažādus mājas darbus

Sadaliet darbus starp visiem ģimenes locekļiem, lai mazinātu apjomu un padarītu darba izpildi efektīvāku. Bērniem piedāvājiet vecumam atbilstošus mājas darbus  un iesaistiet savu partneri vai citus ģimenes locekļus mājsaimniecībuj paveikšanā, jo ikvienam ir jāiesaistās, lai uzturētu apkārtējo visi tīru un kārtīgu. Pienākumu deleģēšana ne tikai atvieglo paveicamo darbu apjomu, bet arī ieaudzina atbildības sajūtu un komandas darbu ģimenē, it īpaši bērnos.

Regulāri atbrīvojieties no nevajadzīgām lietām

Pārblīvēta māja padara tīrīšanu grūtāku un laikietilpīgāku, tāpēc, regulāri atbrīvojoties no priekšmetiem un lietām, kas jums vairs nav vajadzīgas. IZmantojiet “viens iekšā, viens ārā” noteikumu, saskaņā ar kuru, no vienas lietas ir jāatbrīvojās, ja tiek ienests jauns priekšmets mājās.

Izmantojiet dažādus elektriskos palīgus

Izmantojot dažādus mājas uzkopšanas palīgus un viedos tīrīšanas rīkus, lai uzlabotu efektivitāti un samazinātu darbu apjomu. Iegādājieties kvalitatīvus tīrīšanas piederumus, piemēram, mikrošķiedras lupatas, daudzfunkcionālus tīrīšanas līdzekļus, putekļu sūcējus un ergonomiskus tīrīšanas rīkus, piemēram putekļusūcēju robotu vai trauku mazgājamo mašīnu, kas veiks konkrēto darbu jūsu vietā. Lai iegādātos kvalitatīvus palīgus un dažādas elektroniskās preces, bieži vien tiek izmantoti aizdevumi. Salīdziniet labākos aizdevējus vietnē Lenders.lv.

Veiciet ātro uzkopšanu ikdienā

Negaidiet noteiktu laiku vai dienu, lai veiktu uzkopšanu, ikdienā noteikti nepieciešams veikt ātro uzkopšanu, lai uzturētu māju kārtīgu un tīru. Piemēram, noslaukiet virtuves virsmas pēc ēst gatavošanas. Neliela uzkopšana visas dienas garumā novērsīs netīrumu uzkrāšanos, samazinot nepieciešamību pēc regulāras, apjomīgās tīrīšanas.

Vienas minūtes noteikums

Ieviesiet “vienas minūtes noteikumu”, kas nozīmē, ka ja pamanāt uzdevumu, kura izpilde prasīs vienu minūti vai mazāk, izdariet to nekavējoties. Neatkarīgi no tā, vai tā ir virmsas noslaucīšana, mēteļa pakāršana vai mantu savākšana. Šie nelielie darbiņi palīdzēs uzturēt māju kārtībā un kopumā samazinās nekārtību.

Sadaliet paveicamos uzdevumus mazākos posmos

Lieli un laikietilpīgi uzdevumi var šķist grūti izdarāmi, tāpēc, tie bieži vien tiek atlikti, taču, sadalot tos mazākos posmos, šāda veida mājas darbiņi kļūst vieglāk pārvaldāmi. Tā vietā, lai veiktu tīrīšanu visā telpā vienlaikus, koncentrējieties uz vienu zonu vai uzdevumu. Piemēram, iztīriet vienu plauktu vai atvilktni vai notīriet putekļus vienā istabu. Sadalot darbus mazākos posmos, jūs sajutīsiet progresa un uzkopšana kļūs patīkamāka.

Optimizējiet mantu uzglabāšanas risinājumus

Piedomājiet pie mantu uzglabāšanas risinājumiem un optimizējiet katru plauktu, skapi un kasti.     Izmantojiet marķētus konteinerus, grozus vai plauktus, lai šķirotu un uzglabātu mantas un lietas. Tas atvieglo mantu atrašanas procesu, kad tās būs vajadzīgas, un novērsīs nepieciešamību pastāvīgi kārtot un meklēt lietas. Kā arī, mēģiniet iegādāties tikai tādas lietas un preces, kas jums patiešām ir nepieciešamas.

Sekojot šiem padomiem, iespējams padarīt mājas uzkopšanas darbus vieglāk pārvaldāmus, efektīvākus un pat patīkamākus. Ar nelielu plānošanu un pozitīvu domāšanas iespējams paŗvēst savus uzkopšanu par vienkāršu ikdienas sastāvdaļu. Atcerieties, ka tīras un sakārtotas mājas uzturēšana ne tikai sniedz patīkamu vidi, kurā uzturēties, bet arī veicina cilvēka vispārējo labsajūtu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.