Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kā pārdot dzīvokli: septiņi padomi tā sagatavošanai pirms darījuma

Foto: Unsplash.com / Jarek Ceborski

Dzīvokļa pārdošana ir ļoti atbildīgs solis – no tā galu galā atkarīgs, cik daudz naudas pēc darījuma nonāks Tavā bankas kontā. Ja līdz šim ar nekustamā īpašuma tirdzniecību neesi nodarbojies, ir visai iespējams, ka ne līdz galam zini, kā pārdot dzīvokli par labāko iespējamo cenu. Tas nekas – lasi šo rakstu un uzzini svarīgākās nianses!

1. padoms: parūpējies, lai dzīvoklis ir perfekti tīrs

Redzami zirnekļu tīkli, putekļu kārta uz palodzēm un citām virsmām, vairākas nedēļas nemazgāta grīda, tauku pleķi virtuvē un kaļķakmens nosēdumi vannas istabā potenciālajiem pircējiem var radīt nepatīkamas sajūtas. Tāpēc, pirms dzīvoklis tiek fotografēts vai to apmeklē iespējamie pircēji, parūpējies par tīrību. 

Ja neesi pārliecināts par savām spējām šajā lauciņā vai gluži vienkārši nevēlies to darīt, noteikti ir vērts izmantot profesionālus tīrīšanas pakalpojumus. Sākotnēji tās var šķist kā nevajadzīgas papildu izmaksas, taču ilgtermiņā noteikti būsi ieguvējs, ja Tevi interesē, kā pārdot dzīvokli pēc iespējas izdevīgāk.

2. padoms: cik iespējams, atbrīvo dzīvokli no visa liekā un parūpējies par kārtību

Vienmēr atceries, ka jaunie dzīvokļa īpašnieki vēlas apskatīt savu nākamo īpašumu, nevis Tavu personīgo iedzīvi. Līdz ar to, cik vien tas iespējams, no dzīvokļa aizved mēbeles un citas lietas, kuras nepaliks jauno īpašnieku rīcībā. Paturi prātā, ka cilvēkiem patīk plašuma sajūta, tāpēc pārblīvētas telpas noteikti nav labākais veids, kā pārdot dzīvokli. Savukārt, ja dzīvoklī līdz pārdošanas brīdim joprojām uzturies, parūpējies, lai tajā valdītu kārtība, un mājoklis kopumā izskatītos pievilcīgs.

3. padoms: veic kosmētisko remontu, ja tas nepieciešams

Foto: Pexels.com / Anete Lusina

Pirms dzīvokļa pārdošanas tajā, visticamāk, nav vērts veikt ievērojamas vizuālās pāvērtības, kas izmaksās vairākus tūkstošus eiro. Topošie īpašnieki, ļoti iespējams, to tāpat pārveidos atbilstoši savai gaumei. Tomēr, ja dzīvoklī ir redzami kādi vizuāli defekti (atlupušas tapetes vai krāsa, kas sākusi lobīties, salauztas grīdas līstes, pleķi vai ķēpājumi uz sienām un citām virsmām, saplīsušas flīzes, un citi), tos noteikti vajadzētu novērst. Šādas it kā nelielas nepilnības visai bieži kalpo par iemeslu cenas samazināšanai. Turklāt tās var likt padomāt, ka Tu par dzīvokli kopumā neesi labi parūpējies, tādējādi atbaidot potenciālos pircējus.

4. padoms: sagatavo kvalitatīvas fotogrāfijas

Kā pārdot dzīvokli bez labām fotogrāfijām? Mūsdienās tas ir praktiski neiespējami – tās nepieciešamas sludinājumu portāliem, dzīvokļu pārdošanas grupām, un jebkur citur. Fotogrāfijās jābūt izvēlētiem pareiziem rakursiem, apgaismojumam, un uzmanība jāpievērš arī vairākām citām niansēm. Tāpēc, ja neesi pārliecināts par savām prasmēm, noalgo profesionālu fotogrāfu, kurš specializējas šāda tipa fotogrāfiju radīšanā.

5. padoms: pirms potenciālo pircēju apmeklējuma izvēdini telpas

Foto: Freepik.com / diana.grytsku

Viena no mūsu spēcīgākajām maņām ir oža, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai mājoklī nebūtu kādas nepatīkamas smakas. Īpaši liela rūpība šim aspektam jāpievērš cilvēkiem, kuriem ir mājdzīvnieki, vai kuru dzīvoklī ir smēķēts. Taču aizrauties nevajadzētu arī ar it kā patīkamiem aromātiem, piemēram, gaisa atsvaidzinātājiem – cilvēku gaumes ir dažādas, un pārlieku iesmaržināts dzīvoklis var radīt aizdomas, ka Tu centies noslēpt kādu defektu. Tāpēc vislabāk pirms pircēju ciemošanās vienkārši izvēdini visu dzīvokli.

6. padoms: parūpējies par tīru un kārtīgu kāpņu telpu

Domājot par to, kā pārdot dzīvokli, jālūkojas plašāk, neaizmirstot arī par pašu māju. Dzīvojot dzīvoklī, jārēķinās ar kaimiņiem, un vienu no pirmajiem iespaidiem par pārējiem mājas iedzīvotājiem rada kāpņu telpa. Dienā, kad gaidi potenciālo pircēju ierašanos, ir vērts rūpīgi to izmazgāt, savākt atkritumus, ja tādi kāpņu telpā redzami, un citādi parūpēties par tās kārtību un tīrību. Par ļaunu noteikti nenāks arī pa kādam puķu podam uz palodzes.

7. padoms: sagatavo visu nepieciešamo informāciju par dzīvokli

Cik lieli ir komunālo pakalpojumu rēķini? Kādi sabiedriskā transporta veidi un maršruti kursē mājas tuvumā? Vai mājas iedzīvotājiem ir pieejama autostāvvieta un pagraba telpas, un, ja jā – vai par tām ir jāmaksā (un cik)? Vai mājai plānota renovācija, ja tāda vēl nav veikta? Uz šiem un citiem svarīgākajiem jautājumiem atbildes apkopo jau iepriekš. Profesionālu iespaidu atstāsi, ja būsi sagatavojis reālas izdrukas, kur redzamas komunālo pakalpojumu izmaksas, tuvumā kursējošo sabiedriskā transporta karte, u. c.

Tagad noteikti zināsi, kā pārdot dzīvokli, bet varbūt Tevi interesē, kam jāpievērš uzmanība, meklējot jaunu mājvietu? Visu nepieciešamo informāciju par šo tematu atradīsi Banknote sagatavotajā bloga rakstā 10 aspekti, kas jāzina, pērkot dzīvokli – iepazīsties ar to jau tūlīt!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.