Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kādēļ dezinsekcija ir efektīvākais veids, kā novērst insektu izplatību telpās?

Lai arī plašai lietošanai mājsaimniecībām vai uzņēmumiem ir pieejami dažādi insektu pretlīdzekļi, to efektivitāte var nesniegt vēlamos rezultātus un nav ilgtspējīga, ja netiek novērsti galvenie blakšu, blusu, tarakānu, skudru un citu insektu izplatības cēloņi telpās. Kvalitatīvi veikta dezinsekcija ietver visaptverošu pasākumu plānu, tādēļ tas ir daudz efektīvāks veids cīņā ar kaitinošajiem insektiem.

Kādēļ insektu apkarošanā ir nepieciešams visaptveroša pieeja?

Plašam patēriņam pieejamie pretinsektu līdzekļi var būt mazefektīvi, jo insektu organisms var kļūt rezistents pret ķīmiskajiem insekticīdiem. Šajā gadījumā arī netiek meklēti galvenie insektu izplatības cēloņi un pielietotās metodes nav pietiekoši visaptverošas, lai novērstu insektu atkārtotu parādīšanos.

Dezinsekcija ir efektīvākais risinājums cīņā ar insektiem, jo atbilstoši konkrētajai situācijai tiek izstrādāts visaptverošs dezinsekcijas plāns, iekļaujot tajā gan ķīmiskas, gan mehāniskas un bioloģiskas metodes. 

Kādi faktori veicina insektu izplatību telpās?

Dažādu insektu izplatību telpās veicina tādu aspektu kopums kā brīvi pieejamas pārtikas atliekas, nenovērsti patstāvīga mitruma avoti, nepietiekama higiēna, augstas iekštelpu gaisa temperatūras, slikta ventilācija un strukturāli ēkas konstrukciju bojājumi, kas nodrošina insektu vieglu iekļūšanu telpās vai pārvietošanos no telpas uz telpu. Lai novērstu insektu izplatību, uzmanība ir jāpievērš visu šo faktoru kontrolei.

Vai telpas ir jāsagatavo pirms dezinsekcijas?

Insektu iznīcināšanas efektivitāti nodrošina vispiemērotāko metožu un līdzekļu izvēle, pareiza to pielietošana un regulāra uzraudzība. Dezinsekcijas procesā ir svarīgi ievērot drošības procedūras un izvēlēties videi un cilvēka veselībai draudzīgus produktus,  lai pielietotās metodes būtu pēc iespējas efektīvākas:

  • Ir jāpārvieto mēbeles un iekārtas, lai dezinsekcijas speciālistiem būtu pieeja visām telpas daļām;
  • Jāiztīra telpa no netīrumiem un putekļiem;
  • Apģērbs, gultas veļa, trauki un citi personīgās lietošanas priekšmeti droši jāiepako;
  • Pirms dezinsekcijas jāpārliecinās par efektīvas ventilācijas pieejamību telpās.

Kaitēkļu kontroles pakalpojumu uzņēmums “Aktis” piedāvā dezinsekcijas pakalpojumus visā Latvijā, piemeklējot visatbilstošākos līdzekļus un efektīvākās metodes tādu insektu kā blusu, blakšu, tarakānu, putekļu ērcīšu vai skudru iznīcināšanai. Vairāk informācijas par uzņēmuma pakalpojumiem ir iespējams atrast interneta vietnē www.aktis.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.