Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kādēļ nav vēlams turpināt lietot bojātu vai novecojušu sadzīves tehniku?

Ledusskapji, putekļsūcēji, veļas mašīnas un žāvētāji, plīts virsmas, cepeškrāsnis, trauku mazgājamās mašīnas un citas sadzīves tehnikas ierīces būtiski atvieglo ikdienu, palīdzot rūpēties par mūsu apģērbu, pārtikas uzglabāšanu, mājokļa uzkopšanu vai drošību. Taču sadzīves tehniku nav iespējams lietot mūžīgi. Tā nolietojas un var tikt bojāta neuzmanīgas kļūdas dēļ. Savlaicīgi neveikts remonts vai tās neaizstāšana ar jaunu, ietekmē gan lietotāja veselību un drošību, gan izmaksu pieaugumu un ierīces funkciju kvalitatīvu izpildi.

Kā atpazīt novecojušu sadzīves tehniku?

Par elektriskas sadzīves tehnikas nolietošanos var liecināt spilgtuma samazinājums displeja vai ierīces iekšējam apgaismojumam, neierastu trokšņu, piemēram, dūkšanas parādīšanās, kā arī ierīces dūmošana.

Noteikti, piedegušas plastmasas vai vinila materiāla smakas parādīšanās, liecina par nopietnu elektrobojājuma risku, kas ir jānovērš nekavējoties.

Palielina drošības riskus

Novecojusi un bojāta sadzīves tehnika var radīt ne tikai nopietnu elektrotraumu tās lietotājam, bet arī izraisīt ēkas konstrukcijās iebūvēto elektroinstalāciju vadu pārkaršanu, radot nopietnus riskus mājokļa ugunsdrošībai. Īpaši bīstamas ir novecojušas elektroierīces, kuras elektrības padevei ir pievienotas ar pagarinātajiem.

Palielina izdevumus par elektroenerģiju un ūdeni

Ražotāji nepārtraukti uzlabo sadzīves elektroiekārtas, lai palielinātu to darbības efektivitāti un samazinātu elektroenerģijas patēriņu. Novecojusi sadzīves tehnika patērē vairāk elektroenerģijas nekā jauna. Turklāt, novecojusi vai bojāta sadzīves tehnika palielina elektroenerģijas rēķinus arī tad, kad tiek ieslēgta, lai atkārtoti veiktu iepriekš nekvalitatīvi izpildītu darbību.

Savu efektivitāti zaudējošas  sadzīves tehnikas dēļ var nākties aizvien vairāk darba veikt papildus, piemēram, mērcēt drēbes vai noskalot traukus pirms to ievietošanas veļas vai trauku mazgājamajā mašīnā, tādējādi iztērējot vairāk resursu.

Rada neparedzētus tēriņus

Novecojušai vai bojātai sadzīves tehnikai būtiski zūd tās efektivitāte. Nekvalitatīvi veikta drēbju mazgāšana vai gludināšana var sabojāt  drēbes. Līdzīgi kā neatbilstošos apstākļos glabāta pārtika sabojāsies. Tādēļ var nākties veikt papildus pirkumus, lai novērstu nekvalitatīvas sadzīves tehnikas radītās sekas.

Ja sadzīves tehnikas labošanu vairs nesedz garantijas remonts un tā ir steidzami jānomaina, bet brīvo līdzekļu ir ierobežots daudzums, tad aizdevums VIASMS.lv var kļūt par risinājumu steidzamajiem papildus izdevumiem.

Taču, apzinoties to, ka nāksies kādreiz manīt sadzīves iekārtas steidzamā kārtā, tomēr labāk ir veidot uzkrājumus laicīgi. Atlieciet ikmēnesi nelielu summu un būsiet gandarīti, kad neparedzēta remonta gadījumā, Jums būs pieejami šie brīvie līdzekļi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.