Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kāds ir vienkāršākais veids, kā piedzīt parādu?

Bieži vien cilvēki izmanto dažādus kreditorus, lai iegādātos īpašumus, automašīnas vai dažādu citu ideju realizēšanai (piemēram, uzsākot biznesu). Taču, ne vienmēr viss notiek tā, kā mēs to esam iecerējuši un var rasties grūtības parādu atmaksāt. Gadījumos, kad naudas ņemējs nevar atmaksāt parādu un tiek nokavēti maksājumi – viņš pārvēšās no klienta par parādnieku. Parādu piedziņa caur tiesu ir viens no ērtākajiem, izplatītākajiem un efektīvākajiem parādu piedziņas veidiem.

Lai gan nav 100% efektīvas parādu piedziņas metodes, parādu piedziņa caur tiesu ir Latvijā visbiežāk izmantotā parādu atgušanas metode.

Kredītvēstures pārbaude

Lai izvairītos no parādniekiem, nepieciešams izsijāt šādus nemaksātājus jau pirms aizdevuma izsniegšanas.

Ir mazāka iespēja saskarties ar parādu piedziņas procesu, ja uzņēmums apsvērs ikviena kredīta izsniegšanu un pārbaudīs klienta kredītvēsturi. Informācija, kas tiek iegūta no no kredītinformācijas aģentūrām, palīdzēs noteikt klienta finansiālo stāvokli. Personas, kas iepriekš nonākušas parādnieka statusā noteikti nav uzticamas, kā arī regulāri ienākumi un darbs norāda un maksātspējīgu klientu.

Parādu piedziņa izmantojot tiesu

Tomēr, ja kreditoram ir gadījiem piešķirt aizdevumu klientam, kas nav spējīgs veikt maksājumus, tad tiek izmantota parādu piedziņa. Kā tika minēts augstāk, parādu piedziņa caur tiesi ir efektīvākais un izplatītākais parādu piedziņas veids Latvijā.

Parādu piedziņa caur tiesu iet roku rokā ar tiesu izpildītājiem, jo bieži vien parādnieki labprātīgi neveic savu saistību atmaksu.

Tiesu izpildītāji piedzen parādu dažādos veidos, un visi no tiem ir likumīgi, un parādniekam ļoti nepatīkami:

  • parādu piedziņa tiek vērsta uz parādnieka mantu – visa manta (kustāmā un nekustāmā) var tikt izmantota, lai dzēstu parādu. Mājas, dzīvokļi un automāšīnas ir pakļautas parādu piedziņai un nonāk izsolēs. Šādās izsolēs īpašumi tiek pārdoti par daudz lētāku summu, kas ir ļoti neizdevīgi parādniekam
  • parādu piedziņa tiek vērsta uz kontu – tiesu izpildītājam ir tiesības ieturēt naudu no parādnieka konta
  • parādu piedziņa tiek vērsta uz algu – tiesu izpildītāji var sazināties ar personas darba devēju un atgūt parādu no algas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.