Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kādu profesiju pārstāvjiem nepieciešams augstas redzamības darba apģērbs?

Foto: Elis.com

Drošība strādājot ir būtisks kritērijs gan darbiniekam, gan arī darba devējam. Ikviena uzņēmuma uzdevums ir ievērot valstī noteiktās prasības darba drošības jautājumos. Jomās, kas saistītas ar darbu sliktas redzamības vai paaugstināta riska apstākļos, darbiniekiem ir nepieciešams īpašs, gaismu atstarojošs apģērbs. Kāpēc specializēts darba apģērbs ir tik svarīgs darba drošībai un kuru profesiju pārstāvjiem bez augstas redzamības darba apģērba neiztikt?  Lasiet tālāk un uzziniet!

Kāds ir augstas redzamības apģērba galvenais uzdevums?

To, ka ir jāievēro darba aizsardzības prasības, lietojot individuālos aizsardzības līdzekļus, nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 372. Šo noteikumu mērķis ir novērst traumu risku un ceļu satiksmes negadījumu iespēju, strādājot uz ceļa, ar dažādiem transportlīdzekļiem vai kravu pārvadājumiem. Noteikumi veidoti, lai pasargātu arī tos darbiniekus, kuru darbs notiek vāja apgaismojuma vai ierobežotas redzamības apstākļos – diennakts tumšajā laikā, lietū vai miglā. Turpinājumā aplūkosim tās jomas, kurās apģērbs ar atstarojošiem elementiem ir obligāta prasība.

  • Celtniecība un ceļu būve – celtniecība un ceļu būve klasificējas kā paaugstināta riska jomas vairāku aspektu dēļ, tāpēc tajās strādājošajiem nepieciešams augstas redzamības apģērbs. 
  • Piedalīšanās satiksmē un transports – atstarojošai vestei jābūt pieejamai ikvienā automašīnā, ko šoferis uzvelk, ja nepieciešams izkāpt no auto ceļa malā diennakts tumšajā laikā. Tāpat atstarojoša veste satiksmē nepieciešama ikvienam gājējam, kas pārvietojas pa neapgaismotu ceļu. Atstarojošā veste ir redzama no liela attāluma, tādēļ tā savlaicīgi brīdina autovadītājus un samazina nelaimes gadījumu iespējamību. 
  • Darbs dzelzceļa jomā un kravu pārvadājumi – darbam dzelzceļa stacijās, kravu terminālos vai citās vietās, kur notiek preču pārvadājumi, augstas redzamības apģērbs ir darba drošības prasība.
  • Ugunsdzēsēji un glābēji – lai darbs bīstamos apstākļos noritētu iespējami droši, ugunsdzēsēji un glābēji valkā apģērbu ar nozīmīgiem atstarojošiem elementiem. 
  • Rūpniecība – nozarēs, kurās darbs saistīts ar smago tehniku, speciālais darba apģērbs veidots, lai samazinātu traumu un nelaimes gadījumu iespējamību. 
  • Aviācija – visiem, kas strādā lidostās un aviācijas nozarē, speciālais apģērbs ir nepieciešams gan savai, gan citu drošībai. 

Lielā daļā gadījumu īpašo profesiju pārstāvju apģērbam nepieciešami speciāli  atstarojošie elementi – atstarojumam jābūt sertificētam, un tā kritērijus nosaka sertifikāts ISO 20471.

Kas ir ISO 20471?

Lai apliecinātu, ka atstarojošais apģērbs atbilst valstī noteiktām kvalitātes prasībām, to testē saskaņā ar  starptautisku ISO 20471 standartu. Tas iedalās trīs klasēs:

  • 1. klase. Minimālā redzamība. Pirmās klases standarta apģērbs ir piemērots situācijām, kurās ir zems risks.
  • 2. klase. Vidējā redzamība. Šīs klases apģērbs ir piemērots darbam, kurā ir nepieciešama labāka redzamība, piemēram, kravu pārvadājumu jomā u.c.
  • 3. klase. Augstākā redzamība. Šādas klases apģērbs ir paredzēts darbam, kur redzamība ir ļoti svarīga un kur darbinieki tiek pakļauti augstam riskam, piemēram, strādājot uz autoceļiem, būvniecībā vai aviācijas nozarē u.c.

Kvalitatīvus apģērbus un mūsdienīgu servisu vaicājiet uzņēmumam “Elis”

Foto: Elis.com

Augstas redzamības darba apģērbs ir svarīga darba drošības daļa, tāpēc gan darba devēja, gan darbinieka pienākums ir rūpēties par to, lai šāds apģērbs būtu pieejams un tiktu izmantots. Ja vēlaties saņemt šāda apģērba ražošanas un servisa piedāvājumu, sazinieties ar uzņēmuma “Elis” pārstāvi jau šodien. “Elis” piedāvātais darba apģērbs atbilst EN ISO 20471 standartiem, kolekcijas “Lumi” apģērba ražošanā tiek izmantotas izteikti kontrastējošas un labi redzamas jeb tā sauktās “Hi-Vis” krāsas. “Elis” sniedz iespēju komplektēt jakas, bikses, puskombionezonus un kombinezonus. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.