Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kas ir airsoft un airsoft ieroču kopijas?

Šaušanas sporta veidi kļūst arvien populārāki, un starp tiem ir vērts izcelties airsoft jeb ASG. Šie ir divi termini vienai un tai pašai darbībai, kuras pamatā ir ieroču kopijas. Airsofts galvenokārt ir lieliska izklaide, kurā ir daudz adrenalīna un daudzi cilvēki tajā var atrast interesantu darbu. Tāpēc šodien īsi paskaidrosim, kas ir airsofts un kā sagatavoties mūsu pirmajam šāvējam.

Airsoft pamatprincipi

Airsoftā svarīgākie ir airsoft guns – tie ir aksesuāri, kas izskatās pēc ieročiem, bet tādi nav. Lai gan jūs varat tos šaut, bet tikai ar mazām bumbiņām, kas izgatavotas no plastmasas vai bioloģiski noārdāmiem materiāliem. Ir dažādi airsoft veidi, piemēram, speedsoft vai CQB spēles, bet vispārīgi runājot, tas sastāv no divām komandām, kas cīnās savā starpā. Viņi var spēlēt dažādas lomas un tādējādi spēlēt kara kaujas vai citu uniformu dienestu aktivitātes. Tādējādi Taliban un koalīcijas spēki vai teroristi un pretteroristi var nostāties viens pret otru.

Katram šāvēja dalībniekam ir jābūt pamata ekipējumam, kas sastāv no ieroča kopijas, airsoft munīcijas – BB formā un aizsargbrillēm. Bez šāda komplekta spēli nesāksim, bet, protams, tā var būt arī plašāka. Parasti spēlētāji tai pievieno arī citus aksesuārus: maskas, ķiveres, taktisko apģērbu vai taktiskās vestes. Visu aprīkojumu var viegli pasūtīt tiešsaistē, un tas ir pieejams specializētos veikalos, piemēram, Gunfire.com

Airsoft ieroču kopijas ir ļoti dažādas. Mēs varam izvēlēties modeļus, kas atspoguļo vēsturiskos ieročus, piemēram, bises un revolverus, kā arī modernas šautenes un ložmetējus. Ir pat to ieroču kopijas, kurus izmantojuši zinātniskās fantastikas filmu vai spēļu varoņi. Visām replikām ir raksturīgs ļoti reālistisks izskats, tāpēc tās labi noderēs arī ieroču kolekcionāriem, vēsturisku kauju atveidotājiem vai pat kospleistiem.

Kam šis sporta veids ir paredzēts un kā es varu uzsākt savu pirmo šāvēju?

Airsofts ir sporta veids, ar kuru galvenokārt nodarbojas militārās un ieroču entuziasti, taču mums nav jāinteresējas par šīm tēmām, lai tajā atrastu kaut ko sev. Airsofts ir arī sava veida fiziskā aktivitāte, jo šāvēju laikā ir mazliet jāpaskrien. Mēs spēlējam grupā, tāpēc mums ir kontakts ar citiem cilvēkiem. Svarīga ir arī stratēģija un spēja paredzēt pretinieka gājienus.

Ja mēs vēlamies noskaidrot, vai airsofts mums ir sporta veids, mums vienkārši vajadzētu izmēģināt savus spēkus. Daudzās pilsētās ir uzņēmumi, kas organizē airsoft šāvējus. Varam iznomāt pamata ekipējumu, iziet īsu treniņu replikas lietošanā un pārbaudīt sevi cīņas laikā. Ja mums tas nepatīk, mēs neko nezaudējam, un mēs vienmēr varam iegūt jaunu aizraušanos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.