Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kas ir jāņem vērā, izmantojot aftermarket diskus?

Riepu diski tāpat kā riepas to lietošanas laikā nodilst, ir pakļauti mehāniskiem bojājumiem un korozijai, kas var būtiski ietekmēt izmaiņas automašīnas vadāmībā, veiktspējā, brauciena komfortā un drošībā, jo bojāts riepu disks vairs nekalpo par drošu un stabilu pamatu riepai, samazinot tās kalpošanas laiku. Tādēļ, nomainot vienu vai visus riepu diskus, ir rūpīgi jāapsver visi pieejamie riepu disku varianti.

Kas ir aftermarket diski?

Gan tērauda, gan vieglmetāla kaltie un lietie diski visās riepu un disku tirdzniecības vietās ir pieejami ne tikai no orģinālajiem, bet arī no neatkarīgiem disku ražotājiem. Ja oriģināls disks būs precīza, konkrētā automašīnas ražotāja apstiprināta un izmantota auto diska kopija, tad neatkarīgo ražotāju aftermarket diski ir veidoti tā, lai vienlaicīgi būtu piemēroti vairākiem automašīnu zīmoliem vai modeļiem.

Galvenās aftermarket disku priekšrocības un trūkumi

Viena no svarīgākajām aftermarket disku priekšrocībām, salīdzinot ar orģinālajiem diskiem, ir to cena. Tomēr ir jāņem vērā, ka šiem diskiem ir iespējamas nelielas nobīdes no orģinālo disku specifikācijas, kas var sarežģīt to montāžu un ietekmēt braukšanas kvalitāti.

Aftermarket diski tiek izgatavoti tā, lai derētu vairāku zīmolu vai modeļu automašīnām, tādēļ diski var perfekti nepiegult rumbas gultņiem un nebūs piemēroti automašīnu modeļiem, kuriem ir sarežģīta sensoru sistēma. Tāpat izvēloties aftermarket diskus ir jāņem vērā, ka šos diskus ražotāji bieži modificē un maina, tādēļ pēc laika var būt grūti atrast tieši tādu pašu maiņas disku.

Kā nekļūdīties aftermarket disku izvēlē?

Neskatoties uz pieejamības un saderības ierobežojumiem, aftermarket kaltie vai lietiediski ir kvalitatīva alternatīva orģinālajiem diskiem. Taču to iegādē īpaša uzmanība ir jāpievērš disku parametriem, lai jaunais disks maksimāli atbilstu orģināla diska diametram, platumam, skrūvju skaitam un attālumiem.

Lai jaunais aftermarket disks derētu, tā apkārtmēra nobīde no orģinālā diska izmēra nedrīkst pārsniegt 3%. Būtiski lielāks vai mazāks ritenis negatīvi ietekmēs automašīnas balstiekārtu un transmisiju.

Neskatoties uz to, kādi lietie diski interesē, iegadāties tos labāk drošā un pārbaudītā vietā. Kvalitatīvas preces plaša klāstā pieejamas MMK Riepu Serviss sortimentā. Ienāciet mājas lapā www.mmkserviss.lv, kur iespējams iegadāties jaunus orģinālos un aftermarket diskus plašā un daudzveidīgā klāstā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.