Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kas ir SSL-sertifikāts un kādām vajadzībām tas ir vajadzīgs

SSL-sertifikāts (Secure Sockets Layer Certificate) pēc savas būtības ir tīmekļa vietnes īpašs digitālais paraksts, kas ietver serverī izvietoto faila kopumu. Tajā ietilpst publiskā atslēga, sertifikācijas centra paraksts un sertifikāta īpašību detalizēts apraksts. Galvenie parametri, kas tiek apspoguļoti sertifikāta īpašību, aizsargājamā domēna vārdu, domēna īpašnieku, derīguma termiņu, sertifikāta atbilstības vietas, kā arī sertifikāta piegādātāja kompānijas rekvizītus.

SSL-ir nepieciešams, lai apstiprinātu visa veida personas datu pārtveršanu, ko lietotāji ievada tīmekļa vietnēs. Personas dati ir lietotājvārds, paroles, bankas karšu numuri, e-pasta adreses utt. Šis veids īpaši pieprasa banku, sociālo sistēmu, korporāciju, interneta tīklu, valsts uzņēmumu tīmekļa vietnēs, kā arī tiešsaistes forumos. 

SSL-sertifikāts uzlabo lietotāju uzticību tīmekļa vietnei, jo pārlūkprogrammas atpazīst tīmekļa vietnes kā drošas, jūsu adreses laukā parādās slēdzene. Noklikšķinot uz šīs ikonas, lietotājs var redzēt informāciju par savienojuma drošību tīmekļa vietnē, kas ir svarīga un akcentē šī tīmekļa resursa izmantošanas drošību.

Ja tiek izmantots SSL-sertifikāts, lietotāja pārlūkprogramma veido aizsargātu savienojumu, izmantojot HTTPS protokolu. HTTPS protokols nodrošina šifrētu datu apmaiņu start tīmekļa vietni un lietotāja ierīci, novēršot nesankcionētās piekļuves risku. vispirms ir uzstādīt SSL-sertifikātu katrai tīmekļa lapai, un šeit Jums var palīdzēt uzinstalēt un uzstādīt, pērkot hostingu.

SSL-sertifikātu veidi dažādās cenas ziņā, turklāt dārgākie parasti tiek arī novērtēti par prestižiem. Cena ir atkarīga no pārbaudes procedūru sarežģītības pakāpes un tehniskās īpašības. Tāpēc, iespējams, SSL-sertifikātu, ir jāņem vērā jūsu tīmekļa vietnes īpatnības un mērogus.

Sertifikāts ar zaļu bloku, var tikt pieprasīts komercuzņēmumos, personālo tīmekļa vietņu un blogu īpašniekiem būs piemērots arī vienkāršākais sertifikāts. Atsevišķi var meklēt sertifikātu, lai aizsargātu noteiktu lapu, uzņēmēji citi tiecas nodrošināt vairāku tīmekļa drošību un vairāku lapu apakšdomēnos. 

SSL-sertifikāts ietekmē arī tīmekļa vietņu reitingu meklēšanas sistēmas. SSL-sertifikāta esamība ļauj meklēšanas sistēmām marķēt tīmekļa vietni, kā drošu pārlūkprogrammas, kas ir ļoti vērtējami no lietotāju puses. Tik, vietnei ar SSL-sertifikātu ir vairāk izredzes iegūt augstu reitingu, visi vietni bez SSL-sertifikāta.

Kā pārbaudīt SSL-sertifikātu tīmekļa vietnē

Noteikt, vai Jūsu tīmekļa vietnē tiek izmantots SSL-sertifikāts, ir ļoti vienkārši. Ja sertifikāts darbojas, adreses laukā pie domēna vārda Jūs redzēsiet aizvērtu slēdzeni un “https” abreviatūru. Ja sertifikāta nav, abreviatūra “https” būs nosvītrota ar sarkanu, un blakus domēna vārdam parādīsies izsaukuma zīme trīsstūrī vai nosvītrotā slēdzene. Ikoniņas var būt dažādas, atkarībā no izmantojamās pārlūkprogrammas. Vienkārši uzklikšķiniet uz ikonas pie domēna vārda, lai saņemtu sīkāku informāciju par sertifikātu.

Bezmaksas SSL-Sertifikāti : Plusi un Mīnusi

Katrs tīmekļa vietnes īpašnieks var saņemt SSL-sertifikātu absolūti bezmaksas, īpaši populārs un Let’s Encrypt serviss. Šī ir nekomerciālā, kas veido, lai drošības organizācija Internetā un to uzturētu, pārsvarā programmnodrošinājuma izstrādātāji.

Bezmaksas sertifikātu priekšrocības:

  1. Bezmaksas: Neprasa papildus maksa.
  2. Ātri uzstādāmi: Tiek uzstādīti ātri un automātiski, bez sertifikācijas centra starpniecības.

Bezmaksas sertifikātu trūkumi:

  1. Finanšu datu drošības garantijas neesamība. Tie nenodrošina finanšu datu drošību, noteikti jāatlīdzina par datu noplūdi nav paredzēts.
  2. Minimāls drošības līmenis: Šie ir bāzes sertifikāti ar drošības domēna pārbaudes funkciju .
  3. bieži pēc bieži: Regulāri prasa prasaus (parasti ik 3 months)
  4. Tehniskā atbalsta neesamība: Nenodrošina tehnisko atbalstu.

noteikti uz dažiem ierobežojumiem, bezmaksas SSL-sertifikāti tiek aktīvi izmantoti miljonos tīmekļa vietnēs. Tie ir ideāli piemēroti mazajām “vizītkartēm”, blogiem un citiem resursiem, netiek nodrošinātas finanšu operācijas un kuros netiek izmantoti konfidenciāli dati. Internetveikalu gadījumā vai tīmekļa vietnēs, kur ir izveidoti lietotāju konti, ir iespējams izmantot maksas sertifikātus. Zomro hostinga cenā iekļauts SSL-sertifikāta.

Zomro virtuālā hostinga vadības panelis ir pieejams arī bezmaksas SSL-sertifikāta instalācija ar vienu klikšķi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.