Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kļūsti par savas nozares profesionāli

Nav noslēpums, ka kļūt par profesionālu savas nozares speciālistu nav ātrs un viegls process. Tas prasa lielus ieguldījumus, apņēmību un gribasspēku. Dodieties uz priekšu ar maziem, taču nozīmīgiem soļiem, un sasniedziet savas karjeras virsotnes. 

Profesijas apguve

Viens no pirmajiem soļiem veiksmīgas karjeras izveidei ir vēlamās profesijas apguve. Ja esat nonācis strupceļā un nezināt, ko studēt, izanalizējiet pats sevi – savas stirpās un vājās puses.

Izskatiet arī izglītības iestāžu studiju programmu piedāvājumu un kritiski izvērtējiet to, kas no tā Jūs interesē, tāpat apskatiet darba tirgu un speciālistu pieprasījumu vēlamajās profesijās. Profesijas apguve un iegūtās izglītības apliecinājums nodrošinās daudz plašākas darba iespējas. 

Sāciet ar mazumiņu

Teju neviens, uzreiz pēc augstskolas absolvēšanas, nesaņem darba piedāvājumu vadošā amatā. Darba devēji uzņēmumos meklē profesionāļus, kuri ir ieguvuši jau vairāku gadu pieredzi noteiktā amatā. 

Nav jākaunas pēc studiju pabeigšanas uzsākt darba gaitas zemākos amatos, tāpēc, pētot darba sludinājumus un pieejamās vakances, esiet elastīgs. Pierādot savas darba spējas ilgākā laika periodā, pieejot darba pienākumiem ar īpašu rūpību un centību, darba devējs visticamāk Jūs pamanīs un piedāvās darba paaugstinājumu. 

Regulāra sevis pilnveidošana 

Neatkarīgi no profesijas, kurā strādājat, nemitīga zināšanu papildināšana ir kā trumpis ceļā uz veiksmīgu karjeras izveidi. Sekojot līdzi jaunākajām nozares tendencēm, apmeklējot seminārus, konferences, lekcijas un dažādus kursus, Jūs varat sevi pilnveidot kā nozares profesionāli un kļūt labāks un zinošāks par citiem.

Nebaidieties riskēt

Nereti ir dzirdēts teiciens, ka tieši izaicinājumi ir tie, kas mūs norūda un stiprina. Arī darba vidē nevajag baidīties no dažādiem izaicinājumiem, jo, pārkāpjot pāri savām bailēm, uzdrīkstoties realizēt projektus, kas sākotnēji var šķist nereāli izdarāmi, pieņemot darba piedāvājumus, kuriem šķietami neesam gatavi, paveram durvis uz plašākām iespējām, lielāku atalgojumu un augstāk stāvošu amatu. 

Internetā ir atrodami darba sludinājumi teju jebkurai profesijai. Ņemot vērā savas kompetences, pieredzi un intereses – piesakieties savam sapņu darbam un kļūstiet par savas nozares profesionāli! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.