Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Leģendārā grupa “Alphaville”, kas šovasar svin savu 40 gadu jubileju, koncertēs Lietuvas un Latvijas pierobežā

22. jūlijā leģendu mūzikas festivālā Biržu rajona Ķiluču ezera pussalā ar savu “nemirstīgo” superhitu “Forever Young” koncertēs par “mūžīgi jauniem un nemirstīgiem” dēvētā vācu grupa “Alphaville”.

“Forever Young” skan visos Zemes nostūros

Mūžīgi jauns, es gribu būt mūžīgi jauns. Vai tu patiesi vēlies dzīvot mūžīgi, mūžīgi un vienmēr? Mūžīgi jauns, es gribu būt mūžīgi jauns…

Pagājušā gada jūlijā mūzikas maga Krisa Normana (Chris Norman) koncerts pirmais pamodināja Ķiluču ezera pussalu, bet tas bija tikai sākums. Šī gada 22. jūlijā te mūs sagaidīs ne viens vien burvīgs mūzikas briljants – uzstāsies ne tikai Tomass Anderss no grupas “Modern Talking”, bet arī mūsdienās pasaulē plaši pazīstamā “Alphaville”!

Grupu 1982. gadā dibināja Marians Golds (īstajā vārdā Hartvigs Šierbaums), un sākotnēji tās nosaukums bija – “Forever Young”. Taču drīz vien nosaukums tika mainīts uz mūzikas cienītājiem labi pazīstamo “Alphaville”.

Tiesa, vēl pirms viņu slavenākās dziesmas “Forever Young”, 1984. gadā izskanēja viņu pirmais superhits “Big in Japan”, kam sekoja “Sounds Like a Melody”.

Balāde “Forever Young” padarīja grupu slavenu visā pasaulē un uzreiz izvirzīja popularitātes topu virsotnēs, taču ne M. Golds, ne arī pārējie grupas dalībnieki nevarēja iedomāties, ka šo superhitu ne tikai atskaņos visos Zemes nostūros, bet tas arī kļūs par desmitiem filmu un seriālu skaņu celiņu, to iedziedās un savās dziesmās izmantos Jay-Z, Laura Branigan, Karel Gott, One Direction un daudzas citas pasaules mūzikas zvaigznes.

“Tas ir kompliments mums, bet es to neuzsveru. Dažkārt dziesmai gadās interesantas variācijas. Piemēram, dziesmu “Forever Young” ir pārstrādājuši poļu metālisti un to izpilda sieviete. Tas bija neparasti. Tomēr man interesantāk ir redzēt projektu, ko īsteno grupas fani, kuri paši izpilda mūsu dziesmas un ik pēc pāris gadiem izdod šo ierakstu izlases. Tas liecina par lielu pašatdevi,” saka Marians Golds.

Četri noteikumi

Vācu elektroniskās mūzikas grupa nekļuva tikai par viena vai triju superhitu (“Forever Young”, “Big in Japan”, “Sounds Like a Melody”) autori.

Norvēģijas, Šveices, Zviedrijas, Vācijas, Nīderlandes, Krievijas, Lielbritānijas un pat Argentīnas, Japānas un citu valstu, prestižā ASV žurnāla “Billboard” topos ierindojušies ne tikai šie trīs, bet arī “Jerusalem”, “Flame”, “Dance With Me” un daudzi citi “Alphaville” singli.

Grupa “Alphaville” joprojām nezaudē popularitāti, savās dziesmās bieži vēršas pret kodolkaru, prostitūciju, sociālajām un citām aktuālām un globālām problēmām, viņi ceļo no Soltleiksitijas līdz Singapūrai, no Portoprensas līdz Prāgai, no Brazīlijas līdz DĀR, viņu dziesmas arī tagad skan visos kontinentos, bet “Alphaville” vokālista unikālā balss joprojām valdzina miljoniem cilvēku.

Kā viņš sargā šo Dieva dāvanu – savu unikālo balsi?

“Man ir četri noteikumi. Es cenšos pēc iespējas mazāk pļāpāt, nesniegt intervijas turneju laikā, katru reizi pirms pirmās dziesmas izpildījuma iesildīt balsi un pēc katra koncerta iegrimt klusumā,” atzīstas Marians Golds, kuram ir septiņi bērni.

Lai kļūtu nemirstīgs, vispirms ir jānomirst.

Viņam ļoti patīk ceļot un, kā pats saka, ir ziņkārīgs kā klejojošs kaķis. Viņš smaidot saka, ka viņu nepārsteigs nāve kaut kur samazgās. “Līdz ko ierodos jaunā pilsētā, atstāju kolēģus un klejoju pa dažādiem nostūriem. Man patīk muzeji un mākslas galerijas,” stāsta “Alphaville” līderis.

Īstenojusi vairākus desmitus pasaules turneju, grupa ir kā perpetum mobile, un arī tagad tā nestāv uz vietas: rada visdažādākos projektus, it kā ceļojot atpakaļ laikā un turpinot savu nemirstīgo stāstu katru reizi no jauna.

“Mēs spēlējam un esam populāri gadu desmitiem, tādēļ jūtamies kā nemirstīgie un glabājam mūsu panākumu atslēgu – Nes savu karogu stingri,” saka par popmūzikas leģendu dēvētās vācu grupas līderis un solists Marians Golds.

Zināms, ka kādreiz viņš patiešām interesējies par nemirstību, bet, vai viņš gribētu būt mūžīgi jauns, un redzēt, kā viņa mīļie un draugi viens pēc otra aiziet mūžībā, Marians atbildēja: “Ja uzmanīgi ieklausīsies dziesmas “Forever Young” lirikā, sajutīsi apslēpto ironiju par nemirstību. Turklāt pieredze saka, ka, lai kļūtu nemirstīgs, vispirms ir jānomirst…”

Lūgts atcerēties savas dzīves laimīgāko dienu, “Alphaville” līderis aizdomājās: “Reiz man naktī bija briesmīgs murgs. Mani pārņēma šausmas! Bet, kad pamodos, par laimi un lielu atvieglojumu sapratu, ka nakts baisie notikumi bija tikai briesmīgs sapnis. Un nākamās 24 stundas pēc šī murgainā sapņa bija visbrīnišķīgākais laiks manā dzīvē…”

Uz jautājumu: kāds ir viņa kā mūziķa un kā cilvēka lielākais sapnis, viņš ir atklāts: “Tas sakrīt. Darīt to, ko daru tagad, līdz pat savai nāvei. Mēs ļoti mīlam visus savus fanus. Es zinu, viņu mums ir daudz arī Lietuvā, kur mums ir bijuši ļoti jautri piedzīvojumi, kas atstājuši daudz spilgtu atmiņu, tādēļ pie jums vienmēr ir patīkami atgriezties,” smaida Marians Golds, aicinot visus uz iespaidīgu koncertu Ķiluču pussalā 22. jūlijā.

Biļetes iegādājamas: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/123270

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.