Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lego konstruktori: ar ko tie atšķiras no citu firmu ražojumiem? 

Foto: 1a.lv 

Rotaļu konstruktori ir vienas no visiecienītākajām bērnu rotaļlietām pasaulē. Un, lai gan varētu šķist, ka saliekamo klucīšu vēsture sākas tieši ar Dāņu uzņēmumu Lego, taču patiesībā tā nav. 

Angļu rotaļlietu ražotājs Harijs Fišers Peidžs, kas nodibināja savu rotaļlietu uzņēmumu Kiddicraft,  pēc Otrā pasaules kara radīja pasaulē pirmos saliekamos rotaļu klucīšus. 1947. gadā H. F. Peidžs patentēja pirmo saliekamo klucīšu versiju, kas tad arī tiek uzskatīti par Lego priekštečiem

Jo tikai dažus gadus vēlāk dāņu galdnieks un rotaļlietu uzņēmuma The Lego Group dibinātājs Ole Kirks Kristiansens un viņa dēls Gotfrīds uzzināja par Kiddicraft ražotajiem klucīšiem, un, saskatot tajos lielu potenciālu, pārveidoja Harija Fišera Peidža radīto klucīšu versiju. 

1949. gadā Kristiansens sāka ražot savu saliekamo konstruktoru sēriju, kas 1953. ieguva galējo visiem zināmo Lego klucīšu veidolu. 

Taču, kāpēc tieši Lego ražotie klucīši ieguvuši tik milzīgu popularitāti un ar ko tie atšķiras pārējo ražotāju vidū, – par to visu vairāk raksta turpinājumā! 

Lego konstruktori: kā tie veicina bērna attīstību? 

Lego konstruktori un saliekamie rotaļu kluči un klucīši kā tādi, tiek pieskaitīti pie attīstošo rotaļlietu kategorijas. 

Tie veicina bērna attīstību jau no zīdaiņa vecuma, kad šāda veida klucīši palīdz attīstīt sīko pirkstu motoriku, līdz ar to tiek paātrina gan bērna runas, gan kustību, gan arī kognitīvo spēju attīstība. Ar laiku bērns apgūst krāsas, formas, iegūst priekšstatu par dažādiem tēliem un priekšmetiem. 

Bērnam augot lielākam un sākot rotaļāties jau ar sarežģītākiem konstruktoru modeļiem, viņš mācās pats risināt problēmas, tiek veicināta loģiskā un matemātiskā domāšana, kā arī aug bērna spēja ilgstoši koncentrēties noteikta uzdevuma paveikšanai. Tas māca pacietību un veicina izpratni par pašdisciplīnu. 

Tāpat ļoti svarīgs un attīstību veicinošs faktors ir tas, ka rotaļāšanās ar Lego ļauj bērnam iegrimt savā fantāziju pasaulē. Bērns spēj izspēlēt dažādus ikdienas iespaidus un notikumus, veidojot savu rotaļu pasauli, kur, caur dažādām lomu spēlēm, izreaģē savas iekšējās emocijas drošā, mierpilnā un rotaļīgā atmosfērā. 

Foto: 1a.lv 

Ar ko Lego atšķiras? 

Lego tiek uzskatīts par augstākās kvalitātes produktu, salīdzinot ar citu ražotāju piedāvātajiem konstruktoriem. 

Tas tā ir tāpēc, ka tik lielam, stabilam un pelnošam uzņēmumam kā The Lego Group, vairāk nekā 80 gadu laikā ir bijuši daudz lielāki resursi, lai attīstītu stingru augstas kvalitātes produktu kontroli, ko iziet pilnīgi visas Lego saražotās rotaļlietas. 

Lego uzņēmums īpašu uzmanību ir pievērsis tieši tam, lai viņu ražotā produkcija būtu bērnu veselībai droša. Lego tiek ražoti no plastmasas, kas nesatur bērnam kaitīgus ķīmiskos savienojumus. Tas ir ļoti svarīgs faktors, jo pirmajos dzīves gados bērni pasauli iepazīst caur muti, līdz ar to lielākā daļa rotaļlietu nokļūst arī bērna mutītē. 

Tā kā Lego klucīšiem tiek veikti arī slodzes testi, tie izceļas ar to, ka ir īpaši izturīgi un ir teju nenolietojami. Tāpat arī Lego klucīšiem un konstruktoru detaļām ir īpaši stingra saķere, kas ir svarīga nianse liekot apjomīgus un sarežģītus modeļus. 

Taču tas, par ko bērni visā pasaulē īpaši iemīļojuši Lego produkcija, ir to arvien jaunās un aizraujošās sērijas. Lego uzņēmums spēj katru gadu piedāvāt jaunus Lego komplektus, kas tiek ražoti pielāgojoties aktuālajām tendencēm filmu, multfilmu un spēļu lauciņā. 

Jāpiebilst arī tas, ka Lego uzņēmums domā ne tikai par bērniem, jo pieejami Lego komplekti arī pieaugušajiem, līdz ar to Lego piedāvā ļoti plašu un niansētu produkciju visdažādākajām vecuma grupām, pielāgojoties dažādām interesēm. 

Foto: 1a.lv 

Cena 

Kā teju vienīgo šo rotaļlietu mīnusu mēdz minēt, ka šie konstruktori nav lēti. Lego patiešām ir dārgāki pārējo konkurentu vidū, taču tas garantē to, ka rotaļlieta ir izgājusi visus nepieciešamos kvalitātes kontroles testus un ir bērnam droša. 

Lego ir ilgmūžīga rotaļlieta, līdz ar to var tikt nodota tālākai lietošanai citiem bērniem, jo tā saglabā savu sākotnējo kvalitāti teju nemainīgu. Visi Lego komplekti ir savstarpēji savienojami, tātad lieliski izmantojami arī tad, kad dažādu sēriju klucīši ir savā starpā sajaukti. 

Kur izdevīgi iegādāties Lego komplektus? 

Latvijā nav pieejams atsevišķs Lego veikals, taču interneta veikals 1a.lv piedāvā ļoti plašu un daudzpusīgu Lego sēriju klāstu. 

Šeit atradīsi komplektus kā zīdaiņiem, tā lielākiem bērniem un pusaudžiem, kā arī jau pieredzējušiem Lego konstruktoru faniem, kas novērtēs kolekciju sērijas modeļus. 

Turklāt 1a.lv iepirkties ir daudz izdevīgāk, jo kļūstot par Smart Net kluba biedru Lego atlaides tev nodrošinās pat vairāk kā 50% ietaupījumu! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.