Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Līgumiskās saistības un zaudējumu atlīdzība – kas ir jāņem vērā?

Saistību tiesības rodas jebkuru tiesisku darījumu un līgumu slēgšanas gadījumos, kas paredz noteikta veida saistību uzņemšanos, piemēram, pirkuma, nomas, dāvinājuma, aizdevuma, maiņas un laulības līgumos. Visbiežāk līgumos uzņemtās saistības ir mantiskas, tādēļ, lai mazinātu iespējamos zaudējumus,  kvalitatīvi juridiskie pakalpojumi ir nepieciešami gan līgumu sastādīšanas un parakstīšanas procesā, gan savu tiesību pārstāvēšanā un aizstāvībā strīdu gadījumā, kas radušies saistību nepildīšanas vai citu līguma pārkāpumu dēļ.

Kādēļ juridiski precīza līguma izpratne ir tik būtiska?

Līguma noslēgšanai ir nepieciešama visu iesaistīto pušu vienošanas un to sastādīšanā ir jāņem vērā atšķirīgu aspektu kopums – līguma dalībnieki, līguma priekšmets, izteiktās gribas patiesums, darījuma detaļas, līguma forma un līguma blakus noteikumi, kas var ietvert termiņus un citus nosacījums.

Juridiskais birojs var palīdzēt pilnvērtīgāk izprast visas ar līgumu saistītas juridiskās nianses, lai pirms saistību uzņemšanās novērstu visas neskaidrības un interpretāciju riskus, kas ir saistīti ar darījumā ietverto saistību izpildi. Tas, savukārt, sniedz iespēju izvairīties no nepamatotām otras puse pretenzijām vai neapzinātas līguma noteikumu pārkāpšanas.

Vai visi zaudējumi ir jāatlīdzina?

Visiem līgumu veidiem, neskatoties uz tajos ietvertajiem tiesību un pienākumu sadalījumiem, termiņa, spēkā stāšanās brīža un citiem būtiskiem nosacījumiem, ir saistošs arī zaudējumu atlīdzības koncepts.

Zaudējumi, kas nav nejauši un ir radušies saistību nepildīšanas vai ārpus līgumiskā pārkāpuma dēļ, ir jāatlīdzina. Tomēr zaudējumu atlīdzināšanai ir arī vairāki priekšnoteikumi – iesaistītās puses prettiesiska rīcība, pierādāma tās vaina, zaudējumu esamība un cēlonisks sakars starp prettiesisko rīcību un zaudējumu.

Tikai izpildoties visiem priekšnoteikumiem var būt pamats zaudējumu atlīdzināšanai un to pieprasīšanas procesam ir jāatbilst tiesiskajam regulējumam. Tādēļ, izvēloties piemērotāko juristu biroju savu tiesību aizstāvībai, būtiska ir ne tikai jurista konsultācijas cena, bet arī pieredze līdzvērtīgās lietās. Tikai saistību tiesībās specializējies juristu birojs spēs atrast klienta interesēm visizdevīgāko risinājumu.

Zvērinātu advokātu biroja “Atlācis un Partneri” juristi Rīgā un advokāti Valmierā ir uzkrājuši ilggadēju pieredzi lietās, kas ir saistītas ar līgumisko saistību pārkāpšanu un zaudējumu atlīdzināšanas procesiem. Tādēļ gan biroja juristi Valmierā, gan Rīgā varēs nodrošināt pilnu juridisko atbalstu.

Ja arī Jums ir vajadzīgs labs jurists vai zvērināts advokāts, advokātu birojs “Atlācis un Partneri” spēs palīdzēt un ne tikai sniegt profesionālu konsultāciju, bet arī pārstāvēt Jūsu intereses tiesā. Uzziniet vairāk biroja mājas lapā www.eabirojs.lv un piesakieties konsultācijai Jums ērtākā laikā!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.