Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VCA Bauskas doktorātā pieņem ārsts ar specializāciju vēdera dobuma ķirurģijā


VCA Bauskas doktorātā pieņem ārsts ar specializāciju vēdera dobuma ķirurģijā

«Veselības centru apvienības» (VCA) Bauskas doktorātā pacientus pieņem ķirurgs Dr. Artūrs Flaksmanis, kura specializācija ir vēdera dobuma ķirurģija.
Dakteris Flaksmanis ir jauns ārsts, kurš pirms pusotra gada pabeidzis rezidentūru un sācis patstāvīgu darbu. Mediķim ir neatliekamās palīdzības pieredze pacientu aprūpē ar traumām un specializācija vēdera dobuma jeb abdominālajā ķirurģijā.

Trūces un iekaisumi
Ķirurgs Bauskas apkaimes pacientus konsultē reizi mēnesī katru trešo piektdienu, bet pieņemšanu varēs organizēt biežāk, ja tas būs vajadzīgs.
VCA doktorātā Bauskā pie Dr. Flaksmaņa var saņemt palīdzību ambulatorajā ķirurģijā – abscesu, panarīcija, ieaugušu nagu gadījumā, kā arī atnākt uz pārsiešanu. Viņš konsultē pieaugušus pacientus ar žultsakmeņu slimību, nabas, pēcoperācijas un cirkšņa trūci. Viņa kompetencē ir ādas un zemādas veidojumu izmeklējumi, ekscīzija un audu nosūtīšana pārbaudei.
Ārsts palīdz izveseļoties pacientiem ar traumām, hroniskām sāpēm locītavās. Ja vajadzīgs, pēc izmeklējumiem cilvēku var nosūtīt pie cita speciālista. Mediķis ārstē pacientus ar ilgstošu refluksa slimību jeb kuņģa skābes izdalīšanos barības vadā un palīdz sagatavoties bariatriskām jeb kuņģa operācijām. Dakteris Flaksmanis var konsultēt pacientus arī kā proktologs.

Iesaka cits citam
Dr. Flaksmanis atklāj: «Man tuvākā ir ārsta darba praktiskā daļa. Man patīk aprunāties ar slimniekiem, visu izskaidrot pirms operācijas un uzturēt kontaktus pēc tam. Iedodu savu telefona numuru, lai zvana ar jautājumiem un, ja esam strādājuši sekmīgi, iesaka citiem. Jaunie pacienti mani bieži atrod pēc paziņu ieteikuma.»
Lai noteiktu diagnozi un atbilstīgu ārstēšanu, ķirurgs izmanto apskati un dažādus izmeklējumus – vēdera dobuma ultrasonogrāfiju, datortomogrāfiju, rentgenu, vispusīgas asins un urīna analīzes. VCA Bauskas doktorātā Dr. Flaksmanis pacientus gan izmeklē, gan konsultē ārstēšanās gaitā un palīdz izveseļoties pēc operācijām.
Vērtējot sabiedrības zināšanas par veselības saglabāšanu, mediķis atzīst: «Domāju, ka pašārstēšanās mājās ir diezgan kaitīga slimniekiem. «Dakterē» «Google» var salasīties nezin ko, bet parasti pacienti pieņem drūmāko scenāriju un tad nāk pie ārsta. Lielākoties ļaunākais nepiepildās, tāpēc labāk laikus meklēt speciālistu. Man ir iespaids, ka jaunākā paaudze ir jūtīgāka – nemēģina mājās ārstēties, bet uzreiz ar nelieliem simptomiem dodas pie speciālista. Taču lielākoties organisms pats tiek galā ar saaukstēšanos un sīkām traumām. Tiesa, tā kā sabiedrība tik daudz nezina par medicīnu, drošāk ir nākt pie ārsta. Dažiem vēl saglabājusies attieksme – negribu neko darīt savas veselības labā, lai ārsts iedod brīnumzāli!»

Iedvesmo citi mediķi
Artūrs Flaksmanis uzaudzis Rīgā, Ķengaragā, tur pabeidzis vidusskolu un sācis apgūt rehabilitācijas zinības Rīgas Stradiņa universitātē. «Iepazinos ar meiteni, kam visi ģimenē bija ārsti. Sāku draudzēties ar viņu un sapratu, ka vēlos nopietni mācīties medicīnu. Iestājos Latvijas Universitātē, un tā sākās mana mediķa karjera.»
Kā vēstīts VCA mājaslapā «vca.lv», dakteris Flaksmanis ir sertificēts pieaugušo ķirurgs, kurš sniedz valsts apmaksātus un maksas pakalpojumus, veic laparoskopiskas un vaļējas operācijas plaša profila ķirurģijas klīnikā «AIWA Clinic». 2017. gadā Latvijas Universitātē ieguvis ārsta grādu, 2022. gadā – speciālista grādu ķirurģijā. Darba pieredzi guvis Rīgas Austrumu klīniskās slimnīcas stacionārā «Gaiļezers», Jūrmalas slimnīcā, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē, Ogres rajona slimnīcā, neatliekamās uzņemšanas nodaļā guvis operatīvās palīdzības pieredzi un praktizējis pacientu aprūpi pēc traumām. Artūrs Flaks-manis runā latviski, angliski un krieviski, ir Latvijas Ķirurgu asociācijas biedrs. ◆

Informāciju par pakalpojumiem, speciālistu un izmeklējumu laiku meklējiet mājaslapā «vca.lv» vai jautājiet reģistratūrā.

Ērti pierakstīties
◆ epoliklinika.lv,
◆ pa tālr. 22335207, 8828
◆ vai klātienē reģistratūrā.
VCA Bauskas doktorāts atrodas Pionieru ielā 1.
Jaunumus publicē arī
VCA poliklinika kontos «Facebook», «Instagram» un «TikTok».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Apsveicami, tiek dotas jaunas iespējas novada iedzīvitājiem.
    Bet!?
    Redakcija. Vai šis ir apmaksāts reklāmraksts?
    Ja nē, tad lūdzu šeit publisku skaidrojumu kā Jūsu redakcija atlasa kam prasīt naudu par publikāciju un kam neprasīt. Paldies!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.