Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Noderīgi  ieteikumi jauniešiem, kas meklē darbu

Jauniešu bezdarbs ir aktuāla problēma arī Latvijā. Nespēju atrast darbu ietekmē dažādi faktori, tostarp atbilstošas izglītības un pieredzes trūkums. Ko ņemt vērā jaunietim, kurš vēlas uzsākt darba gaitas? Par to vairāk turpinājumā.

Mērķis

Vispirms svarīgi ir apdomāt, kādā nozarē vēlaties strādāt. Kādas ir Jūsu prasmes, talanti un intereses? Kādā jomā sevi redzat nākotnē? Tas viss ir būtiski, jo zinot, ko tieši meklējat, atrast īsto darbu būs daudz vienkāršāk.

CV un motivācijas vēstule

Tieši CV un motivācijas vēstule potenciālajam darba devējam sniegs pirmo iespaidu par Jums. Tādēļ rūpīgi apdomājiet, kā izcelties citu kandidātu vidū. Visbiežāk tas nozīmē izveidot pārskatāmu CV, kas atspoguļo visu svarīgāko informāciju par Jūsu pieredzi, izglītību un spējām. Savukārt, motivācijas vēstule būtu jāveido atbilstoši konkrētajai vakancei, uz ko sūtiet pieteikumu. Rūpīgi iepazīstieties ar darba sludinājumu un veidojiet pieteikuma saturu atbilstoši izvirzītajām prasībām.

Darba atrašanās vieta

Ja vēlaties uzsākt karjeru kādā konkrētā nozarē, iespējams, Jums būs jādomā par pārcelšanos uz citu pilsētu. Nav noslēpums, ka darbs Rīgā vai kādā citā lielā pilsētā atrodams vienkāršāk, jo tur gluži vienkārši ir lielākas iespējas. Dzīvošanai un strādāšanai mazākās pilsētās arī ir savas priekšrocības, tādēļ pirms ķeraties pie nopietniem darba meklējumiem, šis aspekts arī noteikti jāizvērtē.

Darba intervija

Rūpīgi sagatavojaties darba intervijai. Iepazīstieties ar biežāk uzdotajiem jautājumiem darba intervijas laikā un apdomājiet, kādas atbildes sniegsiet. Tāpat vērts uzzināt informāciju par uzņēmumu – tas palīdzēs darba intervijas laikā justies daudz pārliecinošāk, kā arī izvērtēt to, vai Jūsu vērtības un vīzija saskan.

Tikpat svarīgi ir savlaicīgi ierasties uz darba interviju. Atceraties, ka liela nozīme ir tieši pirmajam iespaidam, ko par sevi radāt.

Apņēmība un motivācija

Jauna darba meklējumi ne vienmēr nes ātru rezultātu, tādēļ jāapbruņojas ar pacietību. Noteikti izmantojiet visas mūsdienu iespējas – ne tikai regulāri skatiet darba sludinājumus, bet arī apjautājiet draugus un paziņas, kā arī izmantojiet sociālo tīklu spēku. Jums noteikti izdosies!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.