Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Noderīgi ieteikumi saules paneļu izvēlē

Ņemot vērā elektroenerģijas cenu pieaugumu, arvien vairāk cilvēku sāk domāt par saules paneļu uzstādīšanu. Tomēr, apsverot veikt šo būtisko ieguldījumu, ir jāizvērtē vairāki aspekti, lai pārliecinātos, ka sākotnējās investīcijas patiešām atmaksāsies. Ko ņemt vērā, izvēloties saules paneļus? Par to vairāk raksta turpinājumā.

Nepieciešamā jauda

Lai saules paneļu uzstādīšana atmaksātos, sākotnēji ir jāizvērtē vidējais elektroenerģijas patēriņš gada laikā. Tas ļaus saprast, cik jaudīgi saules paneļi nepieciešami.

No jaudas lielā mērā atkarīga arī saules paneļu cena, tādēļ šis ir svarīgs punkts, lai nenāktos pārmaksāt par jaudīgākiem paneļiem, nekā tas patiesībā ir vajadzīgs.

Saules paneļu izmēri

Jāizvērtē arī saules paneļu izmēri – gan lielums vatos, gan fiziskais izmērs. Jāizvēlas risinājums, kas spēs saražot pietiekami daudz elektroenerģijas, tāpat ir jāpārliecinās par to, ka ēkas jumta platība ir pietiekama saules paneļu uzstādīšanai. Jāņem gan vērā tas, ka saules paneļus iespējams uzstādīt arī uz zemes.

Garantija

Izvēloties saules paneļus, uzmanība ir jāpievērš arī garantijai. Saules paneļu ražības garantijai jābūt vismaz 25 gadiem, savukārt tehniskajai – ne mazāk par 15.

Laikapstākļi

Tas, cik daudz elektroenerģijas iespējams saražot ar saules paneļu starpniecību, atkarīgs arī no laikapstākļiem. Gada siltajā sezonā ražīgums būs lielāks, rudenī un ziemā – mazāks.

Saražotās elektroenerģijas apmērs atšķiras arī dažādos diennakts laikos. Izvērtējot savus ieradumus un vajadzības, var izvēlēties piemērotāko risinājumu.

Uzticams pakalpojuma sniedzējs

Liela nozīme ir arī pakalpojuma sniedzēja izvēlei. Dodiet priekšroku uzticamiem, labi novērtētiem profesionāļiem, kas konsultēs un nodrošinās labāko rezultātu.

“Baltijas Elektro Sabiedrība” ir viens no vadošajiem elektrovairumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā, kas ir arī vienīgais starptautiskais šāda tipa uzņēmums valstī. 30 gadu pieredze šajā nozarē, no tiem 25 gadus ietilpst Würth grupā.

Uzņēmums nodrošina risinājumus ārējo un iekšējo inženiertīklu un apgaismojuma izbūvei, ūdensapgādei, telekomunikācijām, un viena no jaunākajām uzņēmuma darbības jomām ir saules paneļu un parku ierīkošana. Ieskatieties www.be.lv, lai uzzinātu vairāk!

Cik ilgā laikā ieguldītais atmaksājas?

Svarīgs jautājums – cik ilgā laikā ieguldījums atmaksāsies? Tas, protams, ir atkarīgs no vairākiem faktoriem – gan izvēlētā risinājuma atbilstības vajadzībām, gan elektroenerģijas patēriņa. Vidēji saules paneļu uzstādīšana atmaksājas 5 – 7, dažkārt 10 gadu laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.