Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Padomi gultas veļas kopšanai

Pareiza gultas veļas kopšana ne tikai nodrošina ērtu nakts miegu, bet arī pagarina tā kalpošanas laiku, tādējādi ilgtermiņā ietaupot vairāk naudas. Tāpēc mēs piedāvājam dažus padomus, kā rūpēties par gultas veļu.

 • Ievērojiet kopšanas norādījumus: vienmēr izlasiet un ievērojiet ražotāja uz etiķetes sniegtos kopšanas norādījumus. Dažādi audumi ir jākopj ļoti uzmanīgi, un šo norādījumu neievērošana var izraisīt priekšlaicīgu nodilumu.
 • Regulāri mazgājiet: regulāri mazgājiet, lai palagi un cita gultas veļa būtu tīra un svaiga. Centieties to mazgāt ik pēc 1-2 nedēļām, biežāk, ja svīstat vai jums ir alerģija.
 • Izmantojiet maigu mazgāšanas līdzekli: izvēlieties maigu, hipoalerģisku mazgāšanas līdzekli, lai nekairinātu ādu un saglabātu auduma kvalitāti. Izvairieties no balinātāju vai asu ķimikāliju lietošanas, jo tās var sabojāt šķiedras.
 • Atsevišķas krāsas: mazgājiet palagus atsevišķi no citas veļas, lai izvairītos no krāsošanas.
 • Auksts ūdens: mazgāšanai izmantojiet aukstu vai remdenu ūdeni. Karstais ūdens laika gaitā var izbalināt krāsas un sabojāt audumu. Konkrētus ieteikumus par ūdens temperatūru skatiet uz izstrādājuma kopšanas etiķetes.
 • Maigs cikls: iestatiet veļas mašīnu uz maigu ciklu. Tas samazina auduma nodilumu un novērš pārmērīgu kroku veidošanos.
 • Žāvēšana: gultas veļas žāvēšana zemā karstumā parasti ir droša, taču pārmērīga žāvēšana var izraisīt kroku veidošanos un audumu bojājumus. Izņemiet to no žāvētāja nedaudz mitru, lai mazinātu grumbu veidošanos.
 • Gludināšana: ja vēlaties izvairīties no kroku veidošanās, tad kamēr gultas veļa vēl ir nedaudz mitra, gludiniet to, izmantojot zemāku temperatūru.
 • Salocīšana un uzglabāšana: uzglabājiet gultas veļu sausā, vēsā un tumšā vietā. Izvairieties no tiešiem saules stariem, jo gultas veļas krāsa var izbalēt. Uzglabājiet to skapī vai īpašā vietā, kas pielāgota gultas veļas glabāšanai, lai uz tās neuzkrātos putekļi.
 • Mainiet gultas veļas komplektus: lai pagarinātu gultas veļas kalpošanas laiku, iegādājieties vairākus komplektus un tos mainiet. Tas samazina lietoto gultas veļas komplektu mazgāšanas biežumu un to nodiluma ātrumu. Ilgtermiņā padomājiet par to, vai ir vērts nomainīt palagus, ja ir izteiktas nodiluma pazīmes vai audu bojājumi.
 • Nekavējoties noņemiet traipus: nekavējoties apstrādājiet traipus, lai novērstu to iesūkšanos. Izmantojiet piemērotus traipu tīrīšanas līdzekļus vai ūdens maisījumu un maigu tīrīšanas līdzekli.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.