Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

POS sistēma – kāpēc to ieviest mazumtirdzniecības biznesā?

Foto: Unsplash.com/simonkadula

Gan mazi, gan lieli mazumtirdzniecības uzņēmumi arvien biežāk dod priekšroku POS sistēmām pār tradicionālajiem kases aparātiem. Iemesli, kāpēc uzņēmumi izvēlās kases sistēmas jeb POS ir dažādi, sākot no modernas noliktavas pārvaldības sistēmas līdz analītiskām atskaitēm, kas ļauj kāpināt pārdošanas apjomus bez apjomīgiem tēriņiem. Turpini lasīt rakstu un uzzini, kas ir POS un kādas priekšrocības POS sistēma sniedz mazumtirdzniecības uzņēmumiem!

Kas ir POS?

Point of Sales (POS) jeb POS termināls ir datorizēta sistēma, kas ļauj uzņēmumiem nodrošināt pārdošanas funkcijas, veikt noliktavu pārvaldību un preču uzskaiti, kā arī īstenot mārketinga un lojalitātes programmas. POS sistēmas ir programmatūras un tehniskā nodrošinājuma kombinācija, un populārākajos POS sistēmu veidos būs redzams kases aparāts, karšu termināls, datora vai planšetdators un ekrāns.

Viens no populārākajiem jautājumiem uzņēmēju vidū ir “Kā POS sistēmas atšķiras no tradicionāla kases aparāta?” Tradicionālā kase ir ļoti vienkārša sistēma, kas ļauj reģistrēt veiktos darījumus, drukāt čekus, aprēķināt PVN, kā arī sniegt vienkāršas atskaites un nodrošināt ienākošās un izejošās naudas uzskaiti. 

POS ne tikai nodrošina visas tradicionālās kases funkcijas, bet arī spēj paveikt daudz vairāk, turklāt izmantot POS sistēmas ir daudz vienkāršāk un ātrāk. Pateicoties POS sniegtajām priekšrocībām, mazumtirdzniecības uzņēmumi var palielināt pārdošanas apjomus, uzlabot klientu apmierinātību un automatizēt ikdienas darbības.

Kāpēc mazumtirdzniecības uzņēmumiem ir vērts ieviest POS?

Foto: Freepik.com/drobotdean

  1. Uzlabota lietojamība un ātrums. POS ir daudz draudzīgāka darbiniekiem, ļaujot strādāt ātrāk un efektīvāk. Izmantojot POS sistēmu, ir iespējams izveidot speciālas pogas uz skārienekrāna priekš dažādiem produktiem, preču kategorijām un darbībām. Ar POS sistēmu pārdevējam nebūs jātērē laiks, lai manuāli ievadītu preces koda numuru kasē – vēlamo preci var vienkārši atrast uz skārienekrāna. Tieši tāpēc POS padara pārdošanu ātrāku, izvairoties no garām rindām pie kases.
  1. Gudra noliktavas pārvaldība un preču uzskaite. Preču uzskaite ar POS ir automātiska, ļaujot darbiniekiem koncentrēties uz svarīgākiem uzdevumiem – kad klients veic pirkumu, POS sistēma reģistrē darījumu un attiecīgi atjaunina konkrētās preces daudzumu noliktavā. Noliktavu vadība ar POS sistēmu palīdzēs Tavam uzņēmumam izvairīties no preču iztrūkuma, ļaujot uzstādīt atgādinājumus par preču daudzumu. Tādējādi vienmēr būs zināms brīdis, kad pasūtīt papildu preces.
  1. Plašas mārketinga iespējas un lojalitātes programmas. Tradicionālā veikala kase nesniedz iespēju saglabāt pastāvīgo klientu pirkumus un veikt personalizētus piedāvājumus. Tomēr pastāvīgie klienti ir svarīgi priekš ikviena mazumtirdzniecības uzņēmuma, un POS sistēma sniedz iespēju izteikt personalizētus piedāvājumus lojālākajiem klientiem. Turklāt ar POS ir vienkārši izveidot lojalitātes kartes, kas ir efektīvs veids, lai kāpinātu pārdošanas apjomus. Turklāt iebūvētais CRM modulis ļaus izmantot POS sistēmas analītiskās funkcijas, lai palīdzētu īstenot uz datiem balstītas mārketinga kampaņas.
  1. Analītiskas atskaites. Kases aparātu sistēmas jeb POS piedāvā iespēju izveidot analītiskas atskaites, kas sakārtotas pēc kampaņām, pārdevējiem, maksāšanas veidiem vai produktiem. Tādējādi mazumtirdzniecības uzņēmumi var iegūt informāciju par pircēju paradumiem un populārākajiem produktiem, un attiecīgi plānot uzņēmuma attīstību.
  1. Uzlabota drošība. POS sistēma ir daudz drošāka par tradicionālo kases aparātu, pateicoties plašām drošības funkcijām, tostarp lietotāju tiesību kontroli, paroles uzstādīšanu, kā arī integrāciju ar videonovērošanas kamerām. Turklāt POS sistēmas dati tiek glabāti drošā “mākonī”, kas ļauj uzņēmuma vadībai monitorēt uzņēmuma darbu attālināti. Svarīgi pieminēt, ka tieši CompuCash POS sistēma piedāvā 24/7 klientu atbalstu, tādējādi sniedzot ātru risinājumu jebkurai problēmai.
  1. Plašas integrācijas iespējas un papildierīces. POS sistēmai ir iespējams pievienot vairākas papildierīces, sākot no svariem un maksājumu termināļiem līdz pat klientu info ekrāniem un svītrkodu lasītājiem. Modernā POS API sistēma paver plašas iespējas integrācijai ar citām programmām, tostarp darba laika pārvaldības risinājumiem, interneta veikaliem un grāmatvedības programmām.

Kādu POS sistēmu izvēlēties?

Foto: CompuCash.lv

CompuCash ir līderis POS risinājumos visā Baltijā, pateicoties plašajām funkciju klāstam, vienkāršajai lietošanai un integrācijas iespējām. CompuCash piedāvā gan tradicionālās POS sistēmas, gan mobilās POS (POS termināls bez kases aparāta). Ieskaties CompuCash.lv un uzzini vairāk par piemērotākajiem POS risinājumiem Tavam mazumtirdzniecības biznesam!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.