Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Privātais bērnudārzs Rīgas centrā

Pieprasījums pēc bērnudārziem Rīgā joprojām ir lielāks nekā spēj nodrošināt pašvaldība. Lai problēmu risinātu uzņēmēji ir izveidojuši virkni privāto pirmsskolas izglītības iestāžu. Ko darīt, ja vieta bērnudārzu rindā vēl nav pienākusi  un jāizvēlas privātais bērnudārzs? Kā atrast un izvēlēties bērnam piemērotāko?

Jaunajām māmiņām ne vienmēr ir vienkārši atlaist bērnu un nodot audzināšanā vai vismaz pieskatīšanā. Tas ir normāli un daudzas māmiņas šajā brīdī piedzīvo pretrunīgu emociju gammu. Ir vēlme audzināt bērnu pašai, bet tajā pašā laikā, ir laiks atgriezties darbā vai izpratne, ka bērnam nepieciešami rotaļu biedri.

Privāto bērnudārzu priekšrocības

Nav noslēpums, ka tieši pirmajos dzīves gados tiek ielikts pamats bērna turpmākajai attīstībai, spējai un vēlmei mācīties. Vairumā gadījumu privātais bērnudārzs spēj nodrošināt labāku un kvalitatīvāku bērnu aprūpi, taču var būt arī izņēmumi.

Privātos bērnudārzos ir mazākas grupiņas, kas ļauj audzinātājām pievērst lielāku uzmanību tieši jūsu bērniņam, taču grupas izmērs nav vienīgais faktors, kam jāpievērš uzmanība.

Mācību metodes un personāla kompetence ir ļoti svarīga, ja vēlaties, lai bērns saņem pašu labāko aprūpi. Privātie bērnudārzi, lielākoties cenšas piesaistīt labākās audzinātājas un auklītes, kas izdodas nodrošinot konkurētspējīgāku atalgojumu.

Izvēloties starp privātajām izglītības iestādēm, jums ir iespēja atrast bērnudārzu, kura izmantotās apmācību metodes personīgi šķiet vistuvākās. Montessori metodes bērnu apmācībā ir visā pasaulē atzītas un to galvenās atziņas laika gaitā ir ieviestas daudzos bērnudārzos.

Vēlaties, lai bērns mācās pie skolotājām un audzinātājām, kas izgājušas Montesori apmācības un spēj tās arī reāli pielietot, ir vērts izvērtēt, ko piedāvā mūsu bērnudārzs Rīgā “Pirmie soļi”.  Šis privātais bērnudārzs radās, lai nodrošinātu autentisku Montessori izglītību. Šobrīd licencētā pirmsskolas izglītības iestāde darbojas divās filiālēs Rīgā – Hanzas ielā 6 un Mastu ielā 1.

Lai maksimāli uzlabotu bērnu svešvalodu prasmes, pirmsskolas izglītības iestādē pasniedzēji strādā trīs valodās – latviešu, angļu un krievu. Arī grupiņās esošie bērni savstarpēji runā vairākās valodās, kas nodrošina maksimāli ātru un kvalitatīvu svešvalodu apguvi un savstarpēju bagātināšanos.

Bērnudārza vide ir īpaši iekārtota un atbilst bērnu vajadzībām. Audzinātājas šeit ļauj izpausties bērna dabīgajai zinātkārei un bērna attīstības posmiem. Rezultātā apmācības notiek vienkāršāk, efektīvāk un ātrāk. Audzēkņi ne tikai iemācās visu nepieciešamo, kas vajadzīgs šajā vecuma posmā, bet ieliek sev kvalitatīvu pamatu un vēlmi mācīties skolā un visas dzīves garumā. Liela nozīme tiek pievērsta arī bērna fiziskajai attīstībai un āra nodarbībām.

Montessori izglītības priekšrocības

  • Veicina neatkarību. Pašvadīta mācīšanās nostiprina bērna pārliecību par savām spējām un attīstīta pastāvības sajūtu. 
  • Veicina mīlestību pret mācīšanos. Praktiska, pieredzē balstīta mācīšanās aizrauj. Mēs izmantojam bērna dabīgo zinātkāri, lai virzītu to viņa attīstības posmam atbilstošu zināšanu apguvē. Bērnam patiks mācīties arī nākotnē.
  • Iegūst praktiskas iemaņas. Bērns var iegūt praktiskas iemaņas mājās, mācoties no vecākiem vai citiem ģimenes locekļiem. Bērnudārzā audzēkņi apgūst dažādas praktiskas prasmes, t.sk. ēst gatavošana, rūpes par vidi, augiem.
  • Veicina socializāciju un emocionālo izaugsmi. Montessori grupiņās satiekas dažādu vecumu bērni. Tas ļauj mācīties vienam no otra un mācīt citus. Rezultātā uzlabojas komunikācijas prasmes, empātija un emocionālā regulācija.
  • Atbalstam radošumu. Bērna pētnieciskās intereses nedrīkst apslāpēt. Gluži pretēji tām ir jāļauj augt un attīstīties. Māksla, mūzika, matemātika, valodu apguve – viss izdodas labāk, ja tam pieiet radoši.
  • Individuāla mācīšanās. Bērns mācās savā tempā, tieši to, kas interesē visvairāk un rezultāti ir lieliski. Mēs izmantojam bērna dabīgo interesi, lai mācības padarītu efektīvākas.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par privātā bērnudārza “Pirmie soļi” piedāvājumu un priekšrocībām, ko sniedz Montessori izglītība, ielūkojieties mūsu mājaslapā – PirmieSoli.lv. Uz tikšanos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.