Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rekuperatori

Ventilācijas sistēma ar rekuperāciju ir mūsdienīgs risinājums gaisa apmaiņai telpās, saglabājot energoefektivitāti un nodrošinot svaigu un tīru gaisu iekštelpās. Rekuperatori ir efektīvs risinājums gan dzīvojamām mājām, gan komerciālajām vai rūpnieciskajām ēkām, kas vēlas samazināt siltuma zudumus un uzlabot darba vai dzīvojamās vides komfortu. Rekuperators ļauj atgūt līdz pat 90% no izplūstošā gaisa siltuma.

Kā tā darbojas?

Ventilācijas sistēma ar rekuperāciju darbojas, izmantojot siltuma pārneses principu. Tā sastāv no cauruļvadu sistēmas, kas tiek noslēpta virs griestiem, uz katru istabu izvadot griestos difazoru, un galvenās iekārtas – siltummaiņa. Difazors, kas izvada siltu gaisu no telpas, un difazors, kas ievada svaigu gaisu no ārpuses, veido gaisa cirkulāciju. Siltummainis, kas atrodas starp izplūdes un pieplūdes, siltumu pā no vienas plūsmas uz otru. Tādējādi tiek ietaupīta enerģija, kas tiktu izmantots apkurei, ja telpas tiktu vēdinātas ar atvērtu logu   

Sistēmas priekšrocības.

Iekštelpu gaisa kvalitāte: Šāda veida ventilācijas sistēma nodrošina pastāvīgu svaiga gaisa pieplūdumu un efektīvu gaisa filtrēšanu, tādējādi uzlabojot iekštelpu gaisa kvalitāti un nodrošinot labvēlīgu un veselīgu vidi.

Energoefektivitāte: Rekuperācijas ventilācijas sistēma ļauj ietaupīt enerģiju, jo siltums no izplūdes gaisa tiek pārnests uz iepūšamā gaisa plūsmu, tādējādi samazinot nepieciešamību pēc apkures.

Troksnis: Rekuperācijas ventilācijas sistēmas ir pazīstamas ar zemu trokšņa līmeni salīdzinājumā ar citiem ventilācijas risinājumiem, jo tās parasti ir aprīkotas ar klusiem ventilatoriem un siltummaiņiem.

Neskatoties uz šīm priekšrocībām, rekuperācijas sistēmai sākotnējās ieguldījumu izmaksas salīdzinājumā ar citiem ventilācijas risinājumiem ir augstākas. Tomēr tās efektivitāte un ilgtermiņa ietaupījumi parasti attaisno šos sākotnējos ieguldījumus!

Mitsubishi Electric gaisa rekuperatori

Bieži vien galvenais iemesls, kāpēc netiek ierīkotas ventilācijas vai gaisa kondicionēšanas sistēmas, ir to augstās ierīkošanas un ekspluatācijas izmaksas, tādēļ „Mitsubishi Electric” ir izstrādājis ventilācijas iekārtu „Lossnay” ar unikālu patentētu siltummaini. Lossnay ventilācijas iekārta vasaras karstajā periodā var darboties, apejot siltummaini, un tādēļ, situācijās, kad telpu temperatūra ir augstāka nekā ārā, ar pieplūdes gaisu, kas būs āra temperatūra, atdzesēs telpu. Telpas karstais gaiss, apejot siltummaini un neuzsildot ienākošo gaisu, tiks izvadīts ārā. Šāda tehnoloģija nodrošinās telpu ar svaigu gaisu, nepaaugstinās telpas temperatūru, kā arī palīdzēs dzesēšanas sistēmai ātrāk un ekonomiskāk uzturē telpā vēlamo temperatūru.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.