Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Robots putekļu sūcējs vai tradicionālais putekļu sūcējs: kurš piemērots tev? 

Foto: ksenukai.lv 

Uzkopšanas darbi nekad nav bijuši tik viegli un ērti paveicami, kā šobrīd. Veikalu plaukti ir pilni ar dažādām uzkopšanas ierīcēm un gadžetiem, kas atvieglo mūsu ikdienu, ļaujot vairāk laika veltīt sev un savām interesēm. 

Tradicionālie putekļu sūcēji, rokas putekļu sūcēji, bezvadu putekļu sūcēji, putekļu sūcēji ar grīdas mazgāšanas funkciju, roboti putekļu sūcēji, – grīdas uzkopšanas ierīču klāsts ir patiesi plašs, atliek vien izvēlēties savam grīdas segumam atbilstošāko variantu. 

Tomēr izvēle vienmēr nebūt nav tik vienkārša, īpaši tādēļ, ka kvalitatīvs un efektīvs putekļu sūcējs nav lēts pirkums. Tādēļ, pirms iegādājies kādu noteiktu modeli, iesakām iepriekš izpētīt konkrētās ierīces plusus un mīnusus, kā arī citu lietotāju atsauksmes. 

Šajā rakstā salīdzināsim, kurš no putekļu sūcēju veidiem, – robots putekļu sūcējs vai tradicionālais putekļu sūcējs, būs piemērots tieši tavām ikdienas vajadzībām.

Tradicionālais putekļu sūcējs 

Tradicionālais putekļu sūcējus var iedalīt vairākās apakškategorijās. 

Ir tradicionālie putekļu sūcēji ar vadu, bezvadu putekļu sūcēji, jeb putekļu sūcēji – slotas, kas bieži vien pieejami arī ar mitrās uzkopšanas funkciju, savukārt automašīnas vai ātrai virsmu uzkopšanai paredzēts rokas putekļu sūcējs. Taču vienojošais šīm visām putekļu uzkopšanas ierīcēm ir tas, ka tās nedarbojas pašas, darbu jāpaveic pašam. 

Tradicionālajiem putekļu sūcējiem atšķiras gan jauda, gan putekļu filtra tilpums un veids, tāpat arī to cenas ir ļoti atšķirīgas. 

Foto: ksenukai.lv 

Mīkstais grīdas segums 

Tradicionālie putekļu sūcēji ir piemērotākā izvēle tad, ja tev mājās ir mīkstais grīdas segums. Lai tu būtu drošs, ka izvēlētais putekļu sūcējs spēs kvalitatīvi uzsūkt visus putekļus, pievērs uzmanību gan ierīces jaudai, gan paklāju un cieto virsmu tīrīšanas klasei

Jo mazāka ir ierīces jauda, jo energoefektīvāka ir ierīce, taču, lai ierīce patiešām labi sūktu putekļus, tomēr nāksies izvēlēties jaudīgāku ierīci, kas patērēs nedaudz vairāk elektroenerģijas. 

Savukārt paklāju un cieto virsmu tīrīšanas klasi atradīsi uz speciālās uzlīmes, kas atrodama uz iekārtas iepakojuma. Klases tiek apzīmētas ar burtiem, un princips ir vienkāršs, – A klases iekārta uzsūc putekļus labāk, kā B, C vai F klases putekļu sūcējs. 

Putekļu tvertņu veids un filtri 

Tradicionālie putekļu sūcēji piedāvā trīs putekļu tvertņu veidus, kā arī dažāda tipa filtrus, līdz ar to vari piemeklēt savām vajadzībām un iespējām atbilstošāko variantu. 

Putekļu sūcēji ar ūdens tvertnes filtru ir izmēros lielāki un dārgāki, taču tie nodrošinās to, ka putekļi tiks pilnībā savākti ūdens konteinerā, kur ūdens kalpo par dabisku filtru. Tādejādi tiek uzlabota gaisa kvalitāte mājās, jo visi uzsūktie putekļi paliek ūdenī un pat vissīkākās putekļu daļiņas nevar atgriezties atpakaļ gaisā. 

Putekļu sūcēji ar putekļu maisiem neprasa papildu putekļu tvertnes uzkopšanu, kad maiss ir pilns, to var ātri un ērti nomainīt. 

Savukārt putekļu sūcēji ar speciālu putekļu tvertni ļaus ietaupīt uz putekļu maisu iegādi, taču nāksies pašam mainīt tvertni, kad tā būs pilna, līdz ar to daļa putekļu atgriežas atpakaļ gaisā. 

Tāpat arī atšķiras filtru veidi. Par visefektīvākajiem un drošākajiem tiek uzskatīt EPA un HEPA filtri, kas aiztur līdz pat 99% putekļu, līdz ar to ir īpaši piemēroti alerģiskiem cilvēkiem. 

Secinājumi 

Ja tavs mājoklis ir vairākos stāvos, ir daudz mēbeles, mīkstais grīdas segums, augstie sliekšņi, kā arī, ja vēlies nodrošināt īpaši tīru putekļu uzkopšanu, tad noteikti izvēlies kādu no tradicionālajiem putekļu sūcējiem. 

To plašā izvēle ļauj pielāgot sev piemērotāko variantu, kā piemēra, daudzstāvu mājokli ērtāk būs uzkopt ar bezvadu putekļu sūcēju. Ja mājās ir dažāda veida grīdas segums, tad noderīgs būs putekļu sūcējs – slota, kas piedāvā arī mitrās uzkopšanas funkciju, tādejādi ar vienu ierīci varēsi paveikt vairākus darbus. 

Foto: ksenukai.lv 

Putekļu sūcējs robots 

Robots putekļu sūcējs ir viens no 21. gadsimta tehnoloģiskajiem brīnumiem. Ierīce, kas pati ir spējīga veikt grīdu uzkopšanu, tev atliek vien piespiest pogu vai uzsākt darbību attālināti, izmantojot savu viedierīci. 

Putekļu sūcējs robots ir piemērots tad, ja tev mājoklī ir cietais grīdas segums, ja tev ikdienā neatliek laika uzkopšanas darbiem, kā arī tad, ja mājās ir mājdzīvnieki, un grīdu uzkopšanu nepieciešams veikt regulāri. 

Kopš pirmo uzkopšanas robotu parādīšanās ir pagājis laiks, līdz ar to arī tirgus ir kļuvis plašāks un arvien jauni sadzīves tehnikas ražotāji piedāvā savus modeļus, tāpēc roboti putekļu sūcēji nopērkami par daudz pieejamākām cenām. 

Šāda veida putekļu sūcēji, lielākoties, aprīkoti ar HEPA filtriem, taču paši putekļi uzkrājas speciālā tvertnē, kas būs regulāri jāiztukšo. 

Tāpat jāņem vērā tas, ka, lai šāda ierīce pilnvērtīgi darbotos, mājoklī jābūt zemiem sliekšņiem, citādi pašam nāksies robotu pārvietot no telpas uz telpu. Kā arī, ja telpās ir daudz mēbeļu un interjera priekšmetu, tad  tos var nākties novākt pirms katras uzkopšanas reizes, lai robots spētu piekļūt visām telpas zonām.  

Putekļu sūcējs robots ar mazgāšanas funkciju 

Ja vēlies, lai tavā vietā putekļu sūcējs ne tikai uzsūc netīrumus, bet arī izmazgā grīdas, tad tev nepieciešams putekļu sūcējs robots ar mazgāšanas funkciju vai atsevišķi iegādājams grīdas mazgāšanas robots. 

Foto: ksenukai.lv 

Kur iegādāties jaunu putekļu sūcēju? 

Robots putekļu sūcējs vai tradicionālais putekļu sūcējs, – izvēlies savām vajadzībām un iespējām atbilstošāko ierīci interneta veikalā ksenukai.lv! 

Ksenukai.lv pieejami dažādi putekļu sūcēju veidu un modeļi, kā arī visi nepieciešamie putekļu sūcēju piederumi par vienmēr izdevīgām cenām. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.