Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Saules paneļu efektivitāte un piemērotība Baltijas valstīm

Saules paneļu izmantošana visā pasaulē turpina strauji pieaug, jo tie piedāvā tīru un atjaunojamu enerģiju. Arī Latvija, Lietuva un Igaunija arvien vairāk izmanto šo enerģijas avotu. Tomēr mūsu reģiona unikālo klimatisko un ģeogrāfisko apstākļu dēļ bieži vien rodas jautājumi, vai saules paneļi tiešām ir piemēroti arī Baltijas valstīm un vai to efektivitāte mūsu reģionā ir gana laba.

Saules paneļu efektivitāte Baltijas valstīs

Saules paneļu efektivitāte Baltijas valstīs ir atkarīga no vairākiem faktoriem, tostarp saules gaismas daudzuma, temperatūras un mitruma. Saules gaismas daudzums, ir vissvarīgākais faktors, kas nosaka saules paneļu efektivitāti. Baltijas valstīs saules gaismas daudzums būtiski atšķiras visa gada garumā reģiona lielo platuma grādu un garo ziemas nakšu dēļ. Vasaras mēnešos ir ilgas dienasgaismas stundas, savukārt ziemas mēnešos dienasgaismas stundu skaits ir mazāks.

Neskatoties uz mūsu reģiona dažādo saules gaismas līmeni, saules paneļi joprojām ir piemēroti Latvijas klimatam. Piemēram, vasaras mēnešos saules gaismas daudzums ir pietiekams, lai saražotu pietiekami daudz enerģijas un apmierinātu mājsaimniecību un uzņēmumu enerģijas pieprasījumu. Turpretim, ziemas mēnešos saules paneļi saražos mazāk enerģijas, taču tie joprojām nodrošinās papildu enerģijas avotu.

Temperatūra un mitrums ir arī kritiski faktori, kas ietekmē saules paneļu efektivitāti. Baltijas valstīs temperatūras un mitruma līmenis kopumā ir mērens, kas var palīdzēt maksimāli palielināt saules paneļu efektivitāti. Ja temperatūra ir pārāk augsta, saules paneļi var pārkarst, kas var samazināt to efektivitāti. Un otrādi, ja temperatūra ir pārāk zema, saules paneļi var kļūt mazāk efektīvi, paneļos samazinātās ķīmiskās reakcijas dēļ.

Saules paneļu piemērotība Baltijas valstīm

Saules paneļu piemērotība Baltijas valstīm ir atkarīga no vairākiem faktoriem, tostarp izmaksām, aprīkojuma pieejamības un katras valsts politikas un mērķiem enerģētikas jomā.

Saules paneļu izmaksas Baltijas valstīs pēdējos gados ir ievērojami samazinājušās, padarot tos pieejamākus privātmājām un uzņēmumiem.

Iekārtu pieejamība ir vēl viens kritisks faktors, kas nosaka saules paneļu piemērotību Baltijas valstīs. Mūsu reģionā ir labi attīstīta infrastruktūra, kas palīdz atvieglot saules paneļu uzstādīšanu un apkopi. Turklāt kvalificētu tehniķu un inženieru pieejamība palīdz nodrošināt, ka saules paneļi tiek uzstādīti pareizi un efektīvi.

Visbeidzot, valdības virzītā enerģētikas politika arī ietekmē saules paneļu piemērotību Baltijas valstīm. Pēdējos gados Igaunijas, Latvijas un Lietuvas valdības ir īstenojušas darbības, lai veicinātu atjaunojamo enerģijas avotu, tostarp saules paneļu, izmantošanu. Šīs politikas var palīdzēt samazināt saules paneļu izmaksas un palielināt to pieejamību mājsaimniecībām un uzņēmumiem.

SUNERGIA ir atjaunojamās enerģijas risinājumu uzņēmums, kas plāno, projektē un uzstāda saules enerģijas parkus uzņēmumiem un mājsaimniecībām. Esam uzstādījuši neskaitāmus saules paneļu parkus Baltijas valstīs un esam gatavi parūpēties arī par jūsu saules paneļu parka par uzstādīšanu.

Vairāk par mūsu paveikto ir iespējams uzzināt mūsu mājas lapā, realizēto projektu sadaļā. Lai saņemtu personalizētu konsultāciju un veiktspējas un rentabilitātes aprēķinu, lūdzu sūtiet mums e-pastu uz info@sunergia.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Sekls reklāmraksts. Svarīgākā info privātajiem īpašniekiem ir saistīta ar: a) saules paneļu izvietošana ir iespējama tikai noteiktos fiziskos punktos un noteiktā jaudā Sadales tīklu infrastruktūrā, jo ļoti viegli radīt pārprodukciju kopējā tīklā pat ar nelielu paneļu jaudu, b) esošā dāsnā sistēma kad nodotā kwh tiek uzskaitīta kā uzkrātā kwh ir samērā īslaicīgs pasākums un tiks noteikti likvidēta – attiecīgi vietā būs uzkrāšana kwh pret aktuālo tirgus cenu, vai tikai daļu no tās cenas, c) samazinoties elektrības cenai (tajā skaitā saulainajā periodā) paneļu atmaksāšanās var nenotikt. Kopsavilkums – tiklīdz īpašnieks bāzējas uz pieņēmumu, ka vasarā ražot un ziemā tērēt – ļoti jāpārdomā, jo riski ka tas neatmaksāsies ir lieli. Ja plāns – paneļi sedz tikai vasaras aktuālo pašpatēriņu, tad tā ir ar lielu varbūtību stabila investīcija ar atmaksāšanos.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.