Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Starptautisko kravu pārvadājumu cenas noteikšana

Kā tiek noteikta kravu pārvadājumu cena? Lasi un uzzini uz kādiem faktoriem tā balstās un kā to samazināt.

Mūsdienu globālajā tirgū uzņēmumiem un privātpersonām ir ļoti svarīgi izprast starptautisko pārvadājumu izmaksas. Uz dažādu apjomu kravu piegādes cenu ietekmē vairāki faktori.  

Šajā rakstā aplūkosim šos mainīgos lielumus, kā arī uzzināsim, kas ir jāņem vērā, nosakot šīs izmaksas. Mēs arī aplūkosim kā kravu pārvadātāji, piemēram, vadošais uzņēmums Ursus Forwarding regulē šos faktorus, lai nodrošinātu efektīvus pakalpojumus.

Attālums un galamērķis

Preču piegādes izmaksas būtiski ietekmē ģeogrāfiskais attālums un galamērķa pieejamība. Parasti, jo tālāk ir mērķis, jo augstāka ir cena. Piemēram, pakas nosūtīšana no Rīgas uz Helsinkiem būs lētāka nekā tās pašas pakas nosūtīšana uz Londonu. 

Turklāt par tāliem vai nepieejamiem galamērķiem bieži vien ir jāmaksā papildu maksa, jo tādi pārvadājumi prasa papildu pūles vai speciālu transportu.

Kravas svars un izmērs

Sūtījuma fiziskajām īpašībām ir izšķiroša nozīme cenu noteikšanā, jo pārvadāšanas izmaksas tiek aprēķinātas, pamatojoties uz kravas svaru un izmēru.

Smagāko un lielāko sūtījumu transportēšana ir grūtāka un aizņem vairāk vietas, tādējādi palielinot izmaksas. Piemēram, 2 tonnu smaga sūtījuma piegāde būs daudz lētāka nekā 20 tonnu smaga sūtījuma piegāde.

Pārvadāšanas veids

Transportēšanas veida izvēle – gaisa, jūras vai sauszemes piegāde – būtiski ietekmē cenu. Aviopārvadājumi parasti ir visdārgākie, jo tie ir ātrāki un efektīvāki. Jūras kravu pārvadājumi ir izdevīgāki apjomīgākiem un mazāk steidzamiem sūtījumiem. Turpretim autotransporta kravu pārvadājumos ir līdzsvarotas izmaksas un piegādes ātrums, jo īpaši sūtijumiem starp kontinetiem.

Muitas nodevas un nodokļi

Uz starptautiskajiem kravu pārvadājumiem attiecas muitas nodevas un nodokļi, kas ietekmē kopējās izmaksas. Šie maksājumi atšķiras atkarībā no galamērķa valsts un sūtāmo preču veida. 

Piemēram, importējot ekskluzīvas preces, nodokļi būs lielāki nekā vienkāršākām precēm. Sūtītājiem ir jāpārzina šie maksājumi, lai izvairītos no neparedzētām izmaksām.

Papildu maksājumi

Līdztekus pamatizmaksām par sūtījumu var nākties samaksāt arī citas piemaksas. Tās var ietvert degvielas uzcenojumu, apdrošināšanas maksu un apstrādes izdevumus. 

Izmaksas palielina arī tādi īpaši pakalpojumi kā paātrināta piegāde, izsekošana vai drošs iepakojums. Šie papildu maksājumi ir ļoti atšķirīgi atkarībā no pārvadātāja un nepieciešamā pakalpojuma līmeņa. 

Ursus Forwarding darbība

Par to, kā darbojas kravas pārvadājumu uzņēmums, var sniegt ieskatu par starptautisko pārvadājumu izmaksām. Ursus Forwarding ar savām specializētajām prasmēm autotransporta, jūras, gaisa un dzelzceļa kravu pārvadājumu jomā demonstrē vienotu koordināciju globālajā loģistikā. 

Uzņēmuma spēja apstrādāt lielgabarīta kravas un rīkoties nestandarta situācijās liecina par pieredzi izmaksu pārvaldībā. Sadarbība savā filiāļu tīklā ļauj rast izdevīgus risinājumus, kas pielāgoti konkrētām klientu vajadzībām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.