Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Trīs vienkārši veidi, kā atsvaidzināt nogurušu interjeru

Nelielu izmaiņu veikšana interjerā jeb interjera atsvaidzināšana varētu šķist nepārprotami dārgs prieks. Tomēr dažreiz pat nelieli, vienkārši uzlabojumi mājokļa iekārtojumā vai telpās var sniegt vēlamo rezultātu un mājoklim atgūt tā dzīvīgumu, bet pašam – mieru un labsajūtu!

Lūk daži viegli, vienkārši un nepārprotami veidi, kā jau padzīvojušo, sagurušu un savā ziņā apnikušu interjeru un iekārtojumu padarīt jaunāku.

Pārkārtošana un interjera optimizācija

Pati pirmā no iespējām – pārkārtojiet mēbeles un veiciet interjera optimizāciju. Vispirms par pārkārtošanu. Ik reizi, kad sistemātiski parādās vēlme veikt pārmaiņas kādā no sava mājokļa telpām, jaunu mēbeļu pirkšana būtu par izšķērdīgu un dārgu pasākumu, ņemot vērā, ka mēbeles vēl labā stāvoklī un nolietojums nav pamanāms.

Vienkāršākais veids, kā telpai piešķirt citu atmosfēru un noskaņu, ir to pārkārtot. Reizēm pat atliek tikai vietām pamainīt divas mēbeles, kad mainās telpas sajūta.  Piemēram, nomainiet pustukšo kumodi pret lielu istabas augu; pārvietojiet dīvānu pie citas sienas u.tml. Ja arī pirms pārkārtošanas bija jūtams impulss, kas dzina iegādāties jaunas mēbeles, pārkārtošanas prieks un telpas jaunā sajūta to var veiksmīgi noslāpēt. Budžetam draudzīgi!

Jo vairāk satura plauktos un skapjos, jo nesakārtotāka un haotiskāka šķiet vide. Tādēļ ir vēlams vismaz reizi pusgadā pārcilāt lietas, priekšmetus, mantas, lai saprastu, kas no tā visa ir patiešām nepieciešams; pie kurām no mantām ir tikai emocionālā piesaiste, neskatoties uz to varbūt jau nolietoto izskatu, bet kuras ir funkcionālas vai dizainiski piemērotas. Veiciet plauktu revīziju, paturot sev tikai nozīmīgākās lietas un priekšmetus. Reizēm mazāk ir vairāk.

Ja vēl neesat gatavi atvadīties no emocionālās piesaistes priekšmetiem, varat tos noglabāt uzglabāšanas kastēs vai atvilktnēs slēgtajos plauktos. Tāpat arī ietilpīgas veļas kastes ir praktisks un ērts lietu uzglabāšanas risinājums, kas noderēs kā gultasveļas, tā arī dažādu priekšmetu uzglabāšanai.

Atsvaidziniet mēbeles un telpu

Otrs vienkāršākais veids – ķerties klāt mēbeļu atjaunošanai. Pārkrāsojiet mēbeles un izveidojiet jaunu krāsu shēmu telpas interjerā. Pirms ķerties klāt šim variantam, vispirms izplānojiet mēbeļu pārkrāsošanas projektu. Tas ir projekts, jo ir jāveic izpēte par atbilstošās krāsas izvēli, toni, jāizvēlas piemērotākie krāsošanas piederumi u.c.

Lai iegūtu kvalitatīvu un labāko rezultātu, izvēlieties kvalitatīvu mēbeļu krāsu ražotāju, kura sortimentā ir pieejamas krāsas tieši konkrētā materiāla krāsošanai. Piemēram, koks, plastmasa, metāls utt. Pirms veicat pilnīgu mēbeles pārkrāsošanu, pārbaudiet izvēlētās krāsas toni un saderību ar materiālu uz nelielas un neredzamās mēbeles daļas. Krāsojumam jābūt vienmērīgam. Ieteikums – labāk ir uzklāt vairākas plānas kārtas nekā vienu pamatīgu un biezu krāsas slāni. Mēbeļu atjaunošana paša spēkiem ir izaicinošs projekts, kas prasa gan pacietību, gan arī zināšanas.

Ļoti populārs veids kā atjaunot virtuves furnitūru, konkrētāk, piemēram, virtuves skapīšu plauktu sistēmu, ir gan tos pārkrāsot, gan arī nomainīt durtiņu rokturus. Mēbeļu furnitūra ir viens no interjera funkcionālajiem un praktiskajiem aspektiem, kam jābūt arī ar zināmu eleganci un dizainisku tvērienu. Ar nelielu ieguldījumu var panākt acīmredzamas un vizuāli pievilcīgas izmaiņas ikvienā telpā. Durtiņu rokturi ir neliels, bet būtisks akcentējošs interjera elements.

Mainiet telpas noskaņu ar gaismekļiem

Dažādas krāsas un gaismas intensitātes var radīt dažādas noskaņas. Siltāka gaisma rada siltu un mājīgu noskaņu, savukārt vēsāks gaismas tonis var radīt nedaudz modernāku un atsvaidzinošu noskaņu.

Dekoratīvs apgaismojums, piemēram, spotlampa, kas novirzīta uz gleznu vai interjera priekšmetu, rada interesantu akcentu punktu. Pārdomāti novietoti dekoratīvie gaismekļi, galda lampas, griestu un sienas lampas ir ne tikai funkcionālas, bet arī telpu var sadalīt zonās. Piemēram, stāvlampu var novietot atpūtas zonā viesistabā, mierīgākas atmosfēras radīšanai.

Interjera pārmaiņas telpā var radīt pilnīgi jaunu mājokļa sajūtu un noskaņu, bet tās ne vienmēr prasa ievērojamas izmaksas. Bieži vien vienkārši un radoši risinājumi var ieviest lielas izmaiņas, saglabājot budžetu. Interneta veikalā 220.lv atrodams viss lielākām un mazākām parvērtībām. Mēbeļu furnitūra (https://220.lv/lv/mebeles-un-interjers/mebelu-furnitura ), lampas, virsmas galdiem, apgaismojums u.c. preces interjeram.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.