Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Uz jumta vai uz zemes – kur labāk izvietot saules paneļus?

Lai saules paneļi spētu saražot pietiekošu elektroenerģijas daudzumu privātmājas elektrisko ierīču vai sistēmu pilnvērtīgai darbībai, ir nepieciešamas ne tikai kvalitatīvas iekārtas, kas uztver saules starus, pārvērš tos līdzstrāvā un vēlāk maiņstrāvā, bet arī paneļu tehniskajiem parametriem atbilstoša to atrašanās vieta. Jo precīzāk tiks izvietoti saules paneļi, jo efektīvāki tie būs kā alternatīvs un zaļš elektroenerģijas ieguves avots.

Vērsums pret debespusēm

Ideālās paneļu novietojuma vietas atrašanas mērķis dotajā īpašumā ir nodrošināt saules paneļus ar pēc iespējas vairāk tiešiem saules stariem. Tādēļ saules paneļu uzstādīšana nevar notikt vietās ar daļēju noēnojumu vai zonās, kur saules gaisma atrodas vien īslaicīgi.

Vislabāk saules paneļus ir novietot vērstus uz dienvidiem, jo šādi novietoti saules paneļi varēs uztvert saules gaismu visas dienas garumā. Ja noēnojuma vai citu iemeslu dēļ nav iespējams izmantot dienvidu pusi, rietumu debespuse ir nākošā labākā novietojuma pozīcija saules paneļiem. Savukārt, vismazāk efektīvi būs saules paneļi, kas vērsti pret ziemeļiem.

Novietojuma leņķis

Paneļu vērsuma leņķis attiecībā pret zemi palīdz uztver pēc iespējas vairāk saules staru, taču tā lielums ir atkarīgs gan no jumta slīpuma, ja paneļus paredzēts montēt paralēli jumta segumam, gan atrašanās vietas platuma grādiem.

Latvijā par optimālu saules paneļu vērsuma leņķi uzskata 30o-40o. Lielāks vai mazāks leņķis samazinās saražotās elektroenerģijas daudzumu, tomēr, ja izmaiņas nepārsniegs 20o robežu, saules paneļu efektivitāte samazināsies tikai 5% robežās.

Kur novietot saules paneļus?

Visbiežāk saules paneļus privātmāju īpašnieki izvēlas montēt uz māju jumtiem. Tomēr, lai arī šādi novietoti jumta paneļi var būt labāk pasargāti no noēnojuma vai vēja iedarbības, to darbības efektivitāti un montāžu ierobežo esošā jumta konstrukcija un slīpums.

Gadījumos, kad nav piemērotu jumtu un ir pieejama neizmantota zemes platība, ērtāk ir izvietot brīvstāvošus saules paneļus. Turklāt, paneļu novietošanai ir iespējams izmantot arī fasādes.

Ja arī Jums ir aktuāla saules paneļu uzstādīšana, interesē paši saules paneļi, cena un citi ar tiem saistīti jautājumi, labāk vērsties pie profesionāļiem. Un tāds ir uzņēmums Ivsolar!

Uzņēmuma Ivsolar pieredzējušie speciālisti palīdzēs atrast visefektīvāko un ilgtspējīgāko risinājumu saules paneļu integrēšanai ēkas elektroenerģijas un apkures sistēmās. Ar uzņēmuma jau realizētajiem projektiem var iepazīties mājas lapā www.ivsolar.lv, kas noteikti palīdzēs pieņemt lēmumu. Sazinieties ar Ivsolar un saņemiet bezmaksas konsultāciju!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.