Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vai saules parks atmaksājas? “Rūķīšu tēja” pieredzes stāsts

Uzņēmumi, kas pastāv ilgi, spēj izmantot jaunāko tehnoloģiju iespējas. “Rūķīšu tēja” ir labs piemērs – tas ir viens no lielākajiem un atpazīstamākajiem ārstniecības augu ražotājiem Latvijā ar teju 30 gadu vēsturi. Lai samazinātu elektrības rēķinus, lielu daļu elektrības tur ražo saules paneļi.

Uzņēmums Energrid “Rūķīšu tēja” vajadzībām uzstādīja 53,2 kW saules parku, kas gadā saražo aptuveni 55 217 kWh elektrības. Parks atmaksāsies 4,6 gadu laikā, vēl 20-25 gadus turpinot ražot elektrību, būtiski samazinot rēķinus.

“Rūķīšu tējas” vadītājs Raimonds Lignickis piekrita dalīties pieredzē.

Kāpēc uzstādījāt saules paneļus?

Audzējam 40 dažādas tējas, arī ogas, augļus. Maksimāli izmantojam visu, ko izaudzējam – ražojam ne tikai tējas, bet arī sulas, zaptes, ēteriskās eļļas, krēmus. Tas patērē daudz elektrības. Vasarās visvairāk – visu dienu darbojas gan saldētava, gan kaltes. Saules paneļi tieši tad ražo visvairāk, līdz ar to, palīdz samazināt elektrības izdevumus.

Kāds ir rezultāts – vai bija tā vērts?

Jā, noteikti! Var teikt, ka mums nav vajadzības no tīkla pirkt elektrību līdz brīdim, kad temperatūra noslīd zem 0 grādiem. Vēl, protams, Lauku atbalsta dienesta atbalsts būtiski paātrināja parka atmaksāšanos.

Kam vēl ieteiktu uzstādīt saules parku?

Principā, jebkuram, kam patēriņš lielāks ir pa dienu, īpaši vasarā. Ikvienam uzņēmējam ir vērts vismaz saņemt aprēķinus.

Ko ieteiktu uzņēmējiem, kuri plāno uzstādīt saules parku?

Saprast, cik lielu parku tiešām vajag. Kopā ar Energrid uzstādījām tādu saules parku, kas palīdz segt tiešo patēriņu. Vairāk, manuprāt, nebūtu nepieciešams.

Vēl ieteiktu padomāt, lai izskatās vizuāli pievilcīgi un, ja liktu uz zemes, uzstādītu saules paneļus kā nojumi. Lai ir vēl lielāka praktiskā jēga.

Kāpēc izvēlējāties Energrid kā uzstādītājus?

Mums ir svarīgi ražot kvalitatīvu produktu – ja ir tēja, tad dabīga. Ja zapte, tad 50:50 ogas un cukurs, bez mākslīgām piedevām. Lai produktam ir saturs.

Līdzīgi meklēju saules parka uzstādītāju. Izsūtīju pieprasījumus un izvērtēju. Vai uzņēmums nav četru draugu bariņš, bet tiešām saprot, ko dara? Kāda garantija, kādas iekārtas, cena? Pieredze un paveiktais? Energrid šķita kā piemērotākie tam, ko meklēju.

Kādi ir Jūsu nākotnes plāni?

Vairāk attīstīsim krēmu līniju – drīzumā plānojam izlaist krēmu pēdām. Visi krēmi ir ar 1% ēterisko eļļu, ko paši destilējam. Daudzi nezina, ka dabīgā ēteriskā eļļa kumelītēm ir zila, un tāpēc, piemēram, mūsu kumelīšu krēms ir zilā krāsā. Šādi un citi signāli arī turpmākos 30 gadus rādīs, ka klientiem dodam īstu produktu.

Tāpēc arī prieks, ka saules enerģija dod iespēju līdzekļus virzīt kvalitātē, nevis rēķinos.

Saņemt saules parka aprēķinu Jūsu uzņēmumam

Energrid – pilna cikla enerģētikas uzņēmums, viens no lielākajiem saules paneļu uzstādītājiem Latvijā (EKII statistika). Energrid klientiem piedāvā kvalitatīvu pakalpojumu, sākot no projektēšanas līdz saules paneļu un akumulāciju sistēmu uzstādīšanai un uzturēšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Ieteiktu kombinēt ar vēja ģeneratoriem, bet ne tiem lielajiem, bet saucamajām vēja tulpēm… ražos elektrību arī naktī, vietu aizņem maz.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.