Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vērtīgi padomi, kā izvēlēties labāko OCTA polisi

Likums nosaka – OCTA ir obligāta, lai varētu piedalīties ceļu satiksmē. Šajā ziņā nekādas izvēles nav. Taču dažādu apdrošinātāju piedāvājums mēdz atšķirties, un nereti ir grūti saprast, kurš no tiem visiem ir izdevīgākais. Lasi tālāk, jo šie padomi tev palīdzēs izvēlēties labāko apdrošināšanas piedāvājumu!

Kas ir OCTA un kāpēc tā svarīga?

OCTA jeb sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana – tā apdrošina autobraucēja civiltiesisko atbildību. Ja tev gadīsies izraisīt ceļu satiksmes negadījumu, tieši šis apdrošināšanas veids segs trešajai pusei nodarītos zaudējumus.

OCTA apdrošināšana nepieciešama, lai cietusī puse garantēti un ātri saņemtu kompensāciju par automašīnai un cietušo veselībai nodarīto zaudējumu. Savukārt tu vari rēķināties, ka šie zaudējumi tev nebūs jāsedz no savas kabatas – to darīs apdrošinātājs saskaņā ar polisi. Kā jebkura apdrošināšana, arī OCTA pakalpojums palīdz justies drošāk nepatīkamās dzīves situācijās.

Par piedalīšanos satiksmē bez šīs apdrošināšanas pienākas gan naudas sods, gan veseli divi soda punkti. Tāpēc ir svarīgi sekot līdzi polises derīgumam periodam un izmantot iespēju saņemt atgādinājumu, kad tas tuvojas beigām.

OCTA salīdzināšana – kā izvēlēties labāko?

Foto: Freepik.com

Pirms meklējam lētas OCTAs, vispirms jāsaprot, kā veidojas šīs apdrošināšanas polises cena. Visvairāk to ietekmē tava apdrošināšanas un ceļu satiksmes negadījumu vēsture. Saskaņā ar to, katram transportlīdzekļa īpašniekam (turētājam) tiek piešķirta noteikta Bonus–Malus klase.

Salīdzinājumam: viens ir izraisījis vairākus ceļu satiksmes negadījumus, savukārt cits 10 gadu laikā nav izraisījis nevienu negadījumu. Polises cena šiem diviem vadītājiem būs atšķirīga.

Tāpat OCTA cenas nosaka visa iespējamā mašīnas informācija: marka, modelis, vecums, nobraukums, izmantošanas mērķis u.c. Pamata OCTA segumu nosaka likums un tas visiem apdrošinātājiem ir vienāds, tomēr, katrs apdrošināšanas uzņēmums var piedāvāt par papildus maksu iegādāties apdrošināšanu pret papildus riskiem.

Visu iepriekš minēto faktoru dēļ katram transportlīdzekļa īpašniekam (turētājam) polises cena veidosies atšķirīga. Lūk, virkne padomu, kas tev palīdzēs salīdzināt dažādas OCTAs un izvēlēties labāko:

  • Salīdzini dažādu apdrošinātāju piedāvājumu. Jā, tas prasīs laiku, jo, lai saņemtu piedāvājumu, tev būs jāsniedz visa informācija, kas nepieciešama, lai noteiktu polises cenu. Meklējot lētākās OCTAs, tas ļaus saprast, cik lielas (vai nelielas) ir cenu atšķirības starp dažādiem piedāvājumiem.
  • Jo ilgāk, jo izdevīgāk. Izvēlies garāku – 12 mēnešu – termiņu, jo polises ilgākam termiņam parasti ir izdevīgākas. Turklāt, tā tu sev aiztaupīsi laiku, kas nepieciešams polises noformēšanai – ērtāk taču to darīt reizi gadā, nevis katru mēnesi.
  • Komplektā izdevīgāk. Mums nepieciešama ne vien OCTA, bet arī auto apdrošināšana jeb KASKO, tāpat jāapdrošina mājoklis. Vairāki apdrošināšanas pakalpojumi pie viena apdrošinātāja parasti ir izdevīgāki.

OCTA polise pie Gjensidige

Apdrošināšanas kompānija, kas darbojas saskaņā ar Ziemeļvalstu biznesa kultūru un pieredzi – Gjensidige piedāvā plašu apdrošināšanas pakalpojumu klāstu, tostarp OCTA apdrošināšanu. Mums svarīga ikviena klienta drošība un sirdsmiers!

Ja tev gadīsies izraisīt negadījumu, tiks segti zaudējumi, kas radušies citu personu mantai, transportlīdzeklim un veselībai. Tāpat tiek apdrošināts kaitējums, kas nodarīts ceļu infrastruktūrai un nekustamajam īpašumam, kas cietis negadījumā. Brauc uzmanīgi, jūties droši – un esi apdrošināts!

Foto: Freepik.com, diana.grytsku

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.