Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Videi draudzīgi loģistikas risinājumi – potenciāls nozares darbavietu attīstībā

Nevienas preces iegāde nav iespējama bez pārdomātas un efektīvas loģistikas jeb piegādes ķēdes, kas sastāv no transportēšanas un atbilstošas uzglabāšanas noliktavās. Ar loģistikas palīdzību izejvielas nonāk ražošanas uzņēmumos, no rūpnīcām preces tiek nogādātas to izplatītājiem un pircējiem visā pasaulē. Lai izejvielu un preču piegādes būtu efektīvas, kvalitatīvas un finansiāli izdevīgas visām iesaistītajām pusēm, loģistikas jomas speciālistiem ir jāpievērš uzmanība vissīkākajām procesa detaļām un tendencēm sabiedrībā. Laikā, kad aizvien lielāka uzmanība tiek pievērsta klimata izmaiņām un ekoloģijai kopumā, videi draudzīgi risinājumi ir ienākuši arī loģistikas nozarē, to padarot „zaļāku”.

Kas ir „zaļā” loģistika?

Par „zaļo” loģistiku tiek saukta videi draudzīgu pieeju un risinājumu integrēšana visos loģistikas piegādes ķēžu posmos, lai samazinātu degvielas patēriņu, atkritumu rašanos un to nokļūšanu apkārtējā vidē un palielinātu atjaunojamo resursu izmantošanu, kad vien tas ir iespējams.

Loģistikas speciālistiem, lai izejvielu vai preču piegādes ķēdi padarītu videi draudzīgāku, to ir jāaplūko kā vienu veselumu no piegādātāja līdz klientam, meklējot jaunus veidus augstākai efektivitātei un plašākai ekoloģiskai pieejai. 

Kā izpaužas „zaļā” loģistika?

Visplašāk videi draudzīgi risinājumi loģistikā tiek ieviesti transportēšanas procesā un noliktavu infrastruktūras uzlabošanā.

Preču transportēšanā tiek vairāk izmantots dzelzceļš vai ieviesti kuģi un kravas automašīnas, kurās tiek izmantoti degvielai alternatīvi enerģijas ieguves avoti. Savukārt, noliktavu ēkas tiek nodrošinātas ar labāku siltumizolāciju un dabisko apgaismojumu, maksimāli samazinot tajās patērēto siltumenerģijas un elektroenerģijas daudzumu. 

„Zaļās” loģistikas ieguvumi darbiniekiem un klientiem

Ilgtspējīgu un ētiski izgatavotu produktu niša patērētāju vidū kļūst aizvien svarīgāka, tādēļ klientiem „zaļās” loģistikas risinājumi ļauj garantēt ne tikai videi draudzīgu preces izgatavošanas procesu, bet arī pilnu tās piegādes ciklu.

Pašam loģistikas uzņēmumam videi draudzīgāki risinājumi ilgtermiņā var sniegt izmaksu ietaupījumus un peļņas pieaugumu. Savukārt, darbiniekiem videi draudzīgāki risinājumi nozīmē darba apstākļu uzlabošanos un lielāku motivāciju, jo darbs loģistikā piedāvā gan stabilu darbu starptautiskā vidē ar daudzveidīgu ikdienu, gan lielu atbildību un tiešu iesaisti pārmaiņu veicināšanā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.