Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vienkārši šūšanas padomi iesācējiem

Šūšana ir praktisks hobijs, kas var būt arī aizraujošs piedzīvojums. Ja esat iesācējs, iesākt var būt satraucoši, taču ar dažiem vienkāršiem padomiem varēsit darboties bez problēmām, izbaudot procesu.

1. Sāciet ar vienkāršiem projektiem

Izvēlieties viegli realizējamus projektus, piemēram, spilvenu vai galda paliktni. Tas ļaus iemācīties pamatus šuvēšanas tehnikā, apgūt šujmašīnu un to, kā strādāt ar audumu. Ar laiku var veidot jau ko sarežģītāku, pievienojot savas idejas. 

2. Izmantojiet saskaņotus diegus

Šujmašīnā tiek izmantas divas spole, tāpēc jāatceras izmantot vienāda materiāla un biezuma diegus. Tas nepieciešams, lai neveidotos diega saplūšana, spriegošanās un plīšana.  

3. Mēģiniet dažādus audumus

Lai izprastu dažādu audumu tekstūru un to īpašības, eksperimentējiet. Sākumā var izmantot lētākus audumus, lai neiztērētu kādu vērtīgu materiālu mēģinājumos. Vēl iepazīties ar tiem var audumu veikalos vai konsultējoties ar ekspertiem. Saviem pirmajiem audumu pirkumiem iesakām izvēlēties Tavssapnis.lv , kur atradīsi visdažādākos variantus saviem projektiem. 

4. Veiciet precīzus mērījumus

Pirms tiek sagriezts audums, veiciet precīzus mērījumus, lai novērstu nevēlamus rezultātus. Izmantojiet mērlentu, speciālos auduma zīmuļus un asas šķēres. Kaut mazākā neprecizitāte var izmainīt visu rezultātu.

5. Saglabājiet auduma atgriezumus

Pat ja var šķist, ka audums vairs nebūs vajadzīgs un ir palicis neliels gabaliņš no tā, noteikti to saglabājiet. To var izmantot mēģinājumiem, mazākiem projektiem vai labojumiem, ja tādi nepieciešami. 

6. Izgludiniet audumu

Saburzīts audums var radīt tikpat lielu neprecizitāti, kā nepreizi mērījumi. Ja tas ir ļoti saburzīts, izmantojiet gludekli, bet var arī citādi – ar roku pārbrauciet pāri, lai neplaiktu līnijas un izvairītos no liekām un paviršām šuvēm.

7. Pievērsiet uzmanību detaļām

Ja tas jau nebija minēts, tad atgādinām, ka šūšana prasa precizitāti, tāpēc pievērsiet uzmanību detaļām. Sāciet ar vienkāršām detaļām un pakāpeniski pārejiet pie sarežģītākiem projektiem.

Šūšanas māksla ir prasme, kas tiek apgūta ar laiku. Neaizmirstiet izbaudīt šo radošo procesu un mācīties no katras kļūdas un jaunā projekta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.