Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas doktorātā visi ginekoloģiskie izmeklējumi vienuviet

DR. Julija Voronova.

«Veselības centru apvienības» (VCA) Bauskas doktorātā Pionieru ielā 1 pieņemšanu sāk divi jauni speciālisti – ārsti ginekologi.

Ginekoloģe, dzemdību speciāliste Julija Voronova pacientes pieņem divas reizes mēnesī. Tuvākais pieņemšanas laiks Bauskā – 17. aprīlī. Savukārt ginekologs, dzemdību speciālists Jurijs Lapidus pieņemšanu VCA Bauskas doktorātā sāks no 20. aprīļa un pacientes konsultēs vienu reizi mēnesī.

VCA doktorātā kabinets ir aprīkots ar ultrasonogrāfijas iekārtu, tāpēc vienas vizītes laikā sieviete vienuviet var saņemt gan konsultāciju, gan vajadzīgos izmeklējumus, ieskaitot analīžu paraugus un skrīninga testus.
Dakterei Julijai Voronovai VCA Bauskas doktorātā martā notikušas divas pieņemšanas: «Pacientes bija ļoti jaukas, zinošas, bija ieradušās uz pieņemšanu ar skrīninga vēstulēm. Uz pieņemšanu Rīgā pacientes ar skrīninga vēstulēm nāk retāk.»


Ārste atgādina, ka saņemtās vēstules par valsts apmaksātu skrīningu ieteicams izmantot trīs mēnešu laikā, taču tās ir spēkā trīs gadus. Daži pie ārsta neiet, ja nepagūst to izdarīt trīs mēnešu laikā, taču daktere Voronova aicina izmantot skrīninga iespēju arī garākā laika periodā. Tagad valsts apmaksā arī HPV vīrusa skrīninga izmeklējumus sievietēm pēc 30 gadu vecuma, analīžu rezultātus pacienti paši var atrast medicīnas datu portālā. «Sazināmies ar pacientēm, ja ir vajadzīgi papildu izmeklējumi. Liela daļa sieviešu saprot, cik svarīgi izmantot skrīninga iespēju agrīnai dia-gnostikai. Citas līdz galam nav izpratušas, tāpēc cenšos to izskaidrot,» teic ginekoloģe.

Bauskā ginekoloģe līdz šim pieņēmusi vecākas pacientes, jau pieaugušas dāmas, kas ierodas uz ikgadējo apskati ar skrīninga vēstuli, bet pieņemšanās Rīgā vairāk satiek jaunas meitenes un grūtnieces. Dakterei Voronovai patīk komunicēt ar pacientēm, aprunāties, apjautāties, kas cilvēkam uz sirds. «Man šķiet svarīgi mēģināt palīdzēt jebkurā jautājumā, atrisināt problēmas, just, ka mūsu tikšanās un sarunas ir bijušas lietderīgas sievietei arī personiski,» atklāj ārste, «vizītes laikā runājam par seksuāli transmisīvām saslimšanām, mikrofloras izmaiņām, kas pacientei var radīt sūdzības. Ar jaunākām sievietēm apspriežam grūtniecības plānošanu un ginekoloģisko aprūpi grūtniecības laikā un pēc dzemdībām.»


Svarīgi, ka VCA Bauskas doktorātā vienā ginekologa apmeklējumā var saņemt pilnu apskati, papildu analīzes, skrīninga uztriepes, izmantot izmeklējumu ar ginekoloģisko sonogrāfu, kas ieteicams reizi gadā pat bez sūdzībām, uzsver mediķe.

«Liela daļa sieviešu ik gadu nāk uz profilaktiskajām apskatēm, bet ir arī tādas, kas bez sūdzībām nāk pie ginekologa reizi desmit gados,» atzīst ārste Voronova, «tomēr apskate reizi gadā vēlama visām. Jaunas dāmas nāk regulārāk, jo viņām aktuāla grūtniecības plānošana. Sievietes menopauzē vai pēc tās varbūt domā, ka viss jau padarīts, tāpēc bez sūdzībām pie ginekologa nenāk, tomēr arī viņām regulāras apskates ir vajadzīgas.»

Julija Voronova pati nāk no reģiona pilsētas – augusi un skolā mācījusies Olainē, pēc tam studējusi Rīgas Stradiņa universitātē. «Bauskā cilvēki šķiet uzticamāki un atbildīgāki – ja pierakstās, tad arī atnāk uz vizīti,» novēroto atklāj mediķe, «Rīgā gadās, ka vizīti piesaka, bet neatnāk un nesazinās, lai atteiktu vai pārceltu uz citu laiku.»

Daktere Voronova labprāt aprūpē jaunās ģimenes grūtniecības plānošanas un bērna gaidīšanas laikā. «Ja topošā māmiņa ir vesela, viņu uzraudzīt grūtniecības laikā var gan ginekologs, gan vecmāte, gan ģimenes ārsts, kā pacientei ērtāk. Ja grūtniecība ir komplicēta, vēlamas ginekologa konsultācijas,» stāsta ārste, «manā aprūpē jau piedzimuši diezgan daudz bērnu, grūtniecības bijušas veiksmīgas. Tas ir mans sirdsdarbs un sagādā visvairāk prieka.»

Ārste iesaka katrai sievietei atrast īsto ginekologu, ar kuru visvieglāk komunicēt, – tā ir drošāk gan pacientei, gan ārstam. Turklāt ilgstošā saskanīgā sadarbībā pacientei emocionāli ir vieglāk atklāties vienam un tam pašam ārstam, jo ginekoloģiskā apskate ir visai intīms process. Savukārt mediķis, ilgstoši novērojot sievieti, saprot iespējamos riskus un var novērtēt veselības aprūpi kopumā.

Informāciju par pakalpojumiem, speciālistu un ginekologu pieņemšanas laiku meklējiet mājaslapā vca.lv vai jautājiet reģistratūrā. Ērti pierakstīties pie speciālistiem
◆ epoliklinika.lv,
◆ pa tālr. 22335207, 8828
◆ vai klātienē reģistratūrā.

Jaunumus publicē arī VCA_poliklinika kontos «Facebook», «Instagram» un «TikTok».

Ārstniecības iestādes kods: 0100-64120

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.