Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Spēku zaudē starp ATD un “Nordeka” noslēgtā vienošanās par pasažieru pārvadājumiem Cēsu, Limbažu un Siguldas maršrutos

Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departaments 8.maijā, rīcības sēdē izskatot AS “Nordeka” kasācijas sūdzību par Administratīvās rajona tiesas 2.marta spriedumu, nolēmis atteikties ierosināt kasācijas tiesvedību lietā, līdz ar ko stājies spēkā spriedums, atzīstot par spēkā neesošām starp Autotransporta direkciju (ATD) un “Nordeka” noslēgtās vienošanās par grozījumiem sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas līgumos, aģentūru LETA informēja tiesā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādu lēmumu AT pieņēma, jo kasācijas sūdzībā nebija norādīti tādi argumenti, kas pamatotu tiesas pieļautu kļūdu lietas izskatīšanā.

Līdz ar AT lēmumu stājas spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums, ar kuru apmierināts pieteicēju AS “Cata” un SIA “Tukuma auto” pieteikums un par spēkā neesošām atzītas starp VSIA “Autotransporta direkcija” un “Nordeka” noslēgtās vienošanās par grozījumiem iepirkumu līgumos par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīkla daļā “Cēsis” un tīkla daļā “Limbaži, Sigulda”. Ar Administratīvās rajona tiesas spriedumu arī izbeigta tiesvedība daļā par “Tukuma auto” pieteikumu par noslēgto iepirkuma līgumu atzīšanu par spēkā neesošiem.

Senatoru kolēģija lēmumā norādīja, ka publiskajos iepirkumos ir svarīgi pēc iespējas saglabāt spēkā tos līguma noteikumus, ar kādiem varēja rēķināties iespējamie pretendenti, sagatavojot piedāvājumus. Līdz ar to rajona tiesa pamatoti bija vērtējusi, vai būtiski iepirkuma līguma grozījumi konkrētajā gadījumā bija nepieciešami neparedzamu apstākļu dēļ, proti, vai trešās personas grūtības savlaicīgā izpildes uzsākšanā patiešām ir tādi apstākļi, kurus iepriekš nevarēja paredzēt un novērst.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Senatoru kolēģija konstatēja, ka kasācijas sūdzības argumenti nenorāda uz to, ka Administratīvā rajona tiesa, noskaidrojot apstākļus, būtu pieļāvusi kļūdas un ka būtu konstatējams objektīvās izmeklēšanas principa pārkāpums vai pierādījumu vērtēšanas principu pārkāpums. Kasācijas sūdzībā nebija norādīts uz tādiem pierādījumiem, kas apliecina līgumu grozījumu nepieciešamību un kas tiesā nebūtu izvērtēti.

Jau ziņots, ka ATD jāatkāpjas no 60 miljonus eiro vērtiem valsts līgumiem ar “Nordeka”, kas paredzētajā laikā nav sācis pasažieru pārvadājumus Cēsu, Limbažu un Siguldas lotēs, iepriekš atzinusi Administratīvā tiesa.

Tiesa nosprieda, ka direkcijai nebija nekāda pamata “Nordeka” dot papildu laiku pārvadājumu sākšanai. Līdz pat šai dienai “Nordeka” nav sākusi sniegt pakalpojumus Vidzemē, kur pārvadājumus turpina nodrošināt iepriekšējais pārvadātājs – “Cata”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesa secināja, ka ATD patvaļīgi grozīja iepirkuma līgumus ar “Nordeka” un pagarināja termiņu jauno autobusu uzrādīšanai un pārvadājumu sākšanai. Tā kā “Nordeka” vēl nebija sākusi pārvadāt pasažierus Vidzemē, tiesa atzina, ka ATD pienākums ir iepirkuma līgumus izbeigt, nemeklējot citus “Nordeka” labvēlīgus risinājumus.

Par tiesas spriedumu tika saņemta kasācijas sūdzību, bet AT lēma to noraidīt un tiesvedību neierosināt.

ATD pārstāvis Viktors Zaķis aģentūrai LETA teica, ka direkcija šo informāciju ir saņēmusi un šobrīd tai ir jāizvērtē, ko šis lēmums nozīmē un kāda būs tālākā rīcība. Viņš šobrīd nevarēja pateikt, cik laika prasīs šī izvērtēšana. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš ATD aģentūru LETA informēja, ka pamatojoties uz Administratīvās rajona tiesas spriedumu attiecībā uz “Nordeka” sagatavošanās laika līguma izpildes pagarināšanu, ATD izsludinās jaunu iepirkumu pasažieru pārvadājumu nodrošināšanai maršruta tīkla daļās “Cēsis” un “Sigulda, Limbaži”.

ATD ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā.

Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.