Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā izrādīs Kārļa Anitena monoizrādi «Liftā un ratiņos»; Izrādes materiālā nav nekas izfantazēts!

Publicitātes attēls.

“Liftā un ratiņos” – režisors, tagad arī dramaturgs un aktieris Kārlis Anitens radījis monoizrādi par kultūras cilvēka esību pandēmijas laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādes materiālā nav nekas izfantazēts, jo dzīves situācijas Kārlis pieredzējis pats, jau no pirmās pandēmijas sākuma pierakstot notikumos un savas ikdienas pārdomas. Izrādē savienojas laiki, kad režisors un aktieris par dzīvi runā atklāti un tieši.

Izrādes sižets norisinās kāda mistiska nama šahtā iestrēgušā liftā, kurā daudzu stundu garumā vienīgie iesprostotā vīrieša sarunu biedri ir ļaudis fotogrāfijā pie lifta sienas, kas realitātē ir izrādes skatītāji.

Vienīgās «mēbeles» šajā liftā ir nez kur gadījušies iepirkuma ratiņi un skanda. Uz kurieni ar liftu grasījās doties izrādes varonis? Kāda iepirkuma ratiņiem ir saistība ar varoņa dzīvesstāstu? Kas patiesībā šajā stāstā ir pats lifts? Kādēļ tas apstājās un kādēļ neviens nesteidzas atpestīt iesprūdušo cilvēku? Tie ir tikai daži no jautājumiem, kurus šajā absurdajā, vienlaikus smieklīgajā un pārdomas raisošajā stāstā risina varonis. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceļojums izrādes varoņa dzīves līkločos nemanāmi pāraug paša Kārļa pieredzētajā un pārdzīvotajā savā radošajā darbībā un personiskajā dzīvē. Aiz Anitena dzirkstošā humora un būšanas uzmanības centrā daudzās radošās izpausmēs slēpjas dzīves novērtējums, kurā netrūkst arī skaudru mirkļu, netaisnības un pāridarījumu. Taču dzīves misija – dāvāt cilvēkiem prieku Kārlim allaž ir palīdzējusi atrisināt problēmas un, iespējams, tā palīdzēs arī viņa liftā iesprostotajam varonim izkļūt no slazda. Bet varbūt tieši negaidītā apstāšanās trakulīgajā skrējienā dos gana daudz vērtīgu atbilžu, lai ļautu gan Kārlim, gan viņa varonim nākotnes ceļu ieraudzīt pavisam citā gaismā?

Pieminēšanas vērts ir arī izrādes inscenējums. Pēc režisora ieceres ar visiem skatuves uzdevumiem – aktierspēli, scenogrāfijas pārbūvi, gaismošanu un apskaņošanu jātiek galā aktierim, kurš spēlē šajā izrādē, tātad – pašam Kārlim. Par partneri gaismu režijā, kam izrādē ir īpaša nozīme, Kārlis Anitens izraudzījies Latvijas Nacionālā teātra gaismu mākslinieku Oskaru Pauliņu, ar kuru kopā radošajā dzīvē realizēti vairāki izaicinoši projekti. Savukārt izrādes producēšanu Kārlis uzticējis Maritai Krūskopai. Abu ceļi krustojušies pirms gandrīz divdesmit gadiem, un kopā realizētas neskaitāms trakas un aizraujošas idejas.

Visi laipni gaidīti uz izrādi Bauskas kultūras centrā 9. aprīlī plkst. 18!

Publicitātes attēls.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.