Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas muzejā atklās mākslinieces Andas Sproģes jubilejas gleznu izstādi “Saruna ar sevi”

Sestdien, 9. aprīlī, Bauskas muzejā tiks atklāta Vecumnieku mākslinieces Andas Sproģes jubilejas gleznu izstāde “Saruna ar sevi”, portālu informēja Bauskas muzeja speciāliste Ieva Bronko-Pastore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mani iedvesmo ceļojumi, jūra, ūdens, gaisma, sajūtas un daba kopumā. Tāpēc pēdējo gadu laikā gleznās, caur dažādu emociju prizmu, tiek apspēlēta ūdens tēma – fiziski, emocionāli un psiholoģiski pārdzīvotais kā ūdens kustība, kā vētra, dramatiski krāsu salikumi. Ūdens, kas atrodas cilvēka ķermenī ir nepārtrauktā kustībā, ceļā uz jaunrades meklējumiem. To sajūtu katru dienu, tāpēc vienmēr esmu ceļā uz….,” paziņo māksliniece A. Sproģe.

Iedvesmu izstādei “Saruna ar sevi” viņa guvusi dabā. Mākslinieci uzrunāja krāsu daudzveidība, smalkas, tonālas nianses, ko rada saule, gaisma, lietus, mākoņi, ēnas un koki, emociju un gara brīvība.

A. Sproģei patīk gleznot akrila tehnikā, lazējoši un plūstoši. Caurspīdīgos pigmenta slāņos, toņi klājas citi pār citu. Aizrauj tieši darbs ar pašu krāsu, tās jaukšana, notecējumi, šķiešanās, mešana, pilināšana. Tas viss atstaro viņas sajūtas mākslas darbā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Māksliniece Anda Sproģe glezno Rundāles pils dārzā. Foto: no albuma.

Emocijas un pārdzīvojumus reflektē ne tikai vizuālā valoda, bet arī mūzika, kam ir liela loma sajūtu pasaulē. Tāpēc, izstādei “Saruna ar sevi” tika radīts īpašs skaņu celiņš, kas papildinās emocionālo pārdzīvojumu. Mūzikas autors ir mūziķis Normunds Everts.

I. Bronko-Pastore pastāstīja, ka izstādes laikā Bauskas muzejā tiks atskaņota māksliniece video uzruna, kurā viņa atklāj savus iedvesmas avotus, kas rosina radīt un raisa sarunas ar sevi.

Ar aicinājumu radīt A. Sproģe vēršas arī pie izstādes apmeklētājiem – vērojot gleznas un ieklausoties mūziķa Normunda Everta speciāli izstādei radītajā skaņu celiņā – atrast savu krāsu sajūtu vai stāstu. Izglītības iestāžu audzēkņiem būs pieejamas tam paredzētas darba lapas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Sproģe 2004. gadā beigusi Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultāti, kā mākslas pedagogs, gleznotāja Jura Utāna vadībā. Ikdienā strādā Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā par mākslas programmas vadītāju un gleznošanas skolotāju.

Aktīvi piedalās starptautiskos un valsts mēroga projektos, grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs. Kopš 2002. gada bijušas vairākas personālizstādes. Pēdējā, lielākā “Izraēlas piezīmes”, 2020. gadā Salaspils Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā.

Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 10. maijam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.