Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Uz grants ceļiem sāk ieviest autotransporta masas ierobežojumus

Pirmdien šķīdoņa dēļ visā valstī ir apgrūtināta braukšana, un transporta masas ierobežojumi ir ieviesti jau vairāk nekā 170 grants ceļu posmos, informēja “Latvijas Valsts ceļi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šķīdoņa laikā grants segums kļūst pārāk mitrs un zaudē nestspēju. Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi. Tādējādi tiek liegta pārvietošanās transportam, kas ir smagāks par desmit tonnām.

Satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Tā transporta masas ierobežojumus ievieš un atceļ pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas.

Arī atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas. Bez ierobežojumiem šķīdonī drīkst braukt tikai operatīvais un sabiedriskais transports, svaigpiena pārvadātāji, kā arī transports, kas izved kritušus lopus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. “Latvijas Valsts ceļi” norāda, ka transporta masas ierobežojumi šķīdoņa laikā ir vispāratzīta prakse un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem.

Turklāt Latvijas īpatnība ir tā, ka no visa valsts pārziņā esošā autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti. Tāpat liela daļa grants ceļu ir sliktā un ļoti sliktā tehniskajā stāvoklī.

“Latvijas Valsts ceļi” norāda, ka grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt, jo uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis un atguvis nestspēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējos gados arvien biežāk šķīdonis uz grants ceļiem iestājas jau pirmajos gada mēnešos.

Arī Bauskas novada pašvaldība šonedēļ pakāpeniski ievieš ierobežojumus uz pašvaldības autoceļiem. Pašvaldības būvinženiere Agita Eglinska atklāja, ka uz 31 Bauskas pārvaldes autoceļa tiks uzstādītas masas ierobežojumu zīmes. Vecumniekos ierobežojumi noteikti uz 41 autoceļa (pilnu sarakstu skatīt ŠEIT), Iecavā ierobežojumi skars 17 autoceļus un 16 krustojumus, savukārt Rundālē neesot prakse slēgt pavasarī brauktuves.

Ierobežojumu ievērošanu kontrolēs pašvaldības apvienību pārvalžu darbinieki un pašvaldības policija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.