Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Paraksta līgumu par sadarbības turpināšanu; ceļošanas akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» sākums plānots 1.maijā

Jonišķos Lietuvā trešdien, 9. martā, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis un Lietuvas četru rajonu – Jonišķu, Pasvales, Pakrojas un Biržu – vadītāji parakstīja līgumu par sadarbību tūrisma akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» rīkošanā. Starts ceļošanai plānots 1. maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līgums tika parakstīts vienā no Jonišķu kultūrvēsturiskajiem objektiem – atjaunotajā sarkanajā sinagogā, kas ir vietējā muzeja filiāle. Pašvaldību vadītāji teica emocionālas uzrunas, tika pieminēta pašreizējā ģeopolitiskā situācija un atgādināts, ka spēks ir Baltijas valstu vienotībā.

Projekta finansējums no katras pašvaldības – 1500 eiro, kas tiks tērēti dāvanām tūrisma akcijas dalībniekiem, organizatoriskiem pasākumiem un reklāmai.

Šosezon Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionu apceļošanas akcijā «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» ir vairāki jaunumi, par tiem stāsta Bauskas tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja un šī projekta koordinatore Inese Turkupole-Zilpure: «Katrā teritorijā šoreiz būs jāapskata divi objekti un, tos apmeklējot, uz vietas būs jāizpilda uzdevumi, kas iepriekš nav bijis. Atgriežamies pie bukletiem, kuros vajadzēs krāt spiedogus, tos varēs iegūt Bauskas novada un Lietuvas rajonu Tūrisma informācijas centros. No attālinātās digitālās aplikācijas atsakāmies, jo klātienē tikties TIC ar ceļotājiem ir interesantāk un lietderīgāk arī mūsu darbiniekiem – aprunājoties iegūstam tiešo saikni un atsauksmes par maršrutu, apskatītajām vietām.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā sezonā būs jāizbrauc uz diviem apskates objektiem gan Bauskā, gan Rundālē, gan Iecavā un Vecumnieku pusē; kā arī uz divām vietām katrā no Lietuvas rajoniem – Jonišķu, Pakrojas, Pasvales un Biržu.

Jaunums būs arī tas, ka dāvaniņas izlozē akcijas dalībnieki varēs saņemt katru mēnesi, ne tikai noslēgumā. Tie, kuri būs maršrutu izbraukuši maijā un iesnieguši aizpildītus bukletus maijā, pēc izlozes jūnijā saņems dāvanu karti uz kādu no restorāniem. Tie, kuri aizpildītus bukletus būs iesnieguši TIC jūnijā, dāvanu karti saņems pēc izlozes jūlijā utt.

«Tādējādi interese par ceļošanu tiks uzturēta visu projekta laiku, jo iepriekš daudzi aizpildītos bukletus nodeva tik uz tūrisma akcijas beigām. Tagad būs šāda papildu iespēja laimēt,» teic I. Turkupole-Zilpure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Atjaunotās sinagogas Jonišķos. Foto: lrkm.lrv.lt

Maršrutā, tāpat kā iepriekš, iekļauti apskates objekti, kuros nav ieejas maksas. Jonišķu TIC direktore Jurgita Bučinskiene «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka Jonišķos tūrisma akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» dalībniekiem kā viens no kultūrvēstures pieminekļiem apskatei tiek piedāvāta Sv. Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas baznīca, kas celta 1901. gadā. Ārpus akcijas Jonišķos apskatāms gan basketbolam veltīts muzejs, gan atjaunotās sinagogas – baltā un sarkanā, kā arī novadpētniecības un mākslas muzejs.

Jonišķu rajona pašvaldības vadītājs Vitālijs Gaiļus aicina apceļot kaimiņu novadus abpus robežai, lai labāk iepazītu viens otru un kopā turoties kļūtu stiprāki. Viņš pats bērnībā uz Bausku devies ar velosipēdu, toreiz ar vecākiem dzīvojis Kriukai ciemā. Bet šovasar uz motocikla izbraucis Latvijā maršrutu pa vēsturiskajiem militārajiem tūrisma objektiem. Jonišķu rajona mērs ceļo pats un aicina arī Lietuvas un Latvijas iedzīvotājus apceļot seno zemgaļu reģionu.

Jonišķēles muiža.

Savukārt viens no objektiem, kura apskate iekļauta tūrisma akcijā Pasvales rajonā, ir Jonišķēles muižas ansamblis, kas kopš 18. gadsimta vidus piederējis Karpu dzimtai. Tās pārstāvji dzīvojuši arī Bauskā, par viņiem vairākkārt rakstīts «Bauskas Dzīvē» un dzimta būtu pelnījusi, lai viņu vārdu iemūžinātu, tagadējo Korfa dārzu pārdēvējot par Karpa dārzu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.