Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aicina noteikt B uzturēšanas klasi ceļa Bauska–Mežotne–Bērzu skola posmam no pilsētas līdz Mežotnei

Mežotnes pagasta 287 iedzīvotāji parakstījuši un nosūtījuši atklātu vēstuli Satiksmes ministrijai, uzņēmumiem «Latvijas Valsts ceļi» un «Latvijas Autoceļu uzturētājs», kā arī Bauskas novada pašvaldībai un laikrakstam «Bauskas Dzīve»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto – Ivars Bogdanovs

Šīs vēstules parakstītāji vēlas vērst uzmanību uz autoceļa V1035 BauskaMežotneBērzu skola posmu no Bauskas līdz Mežotnei. Pašreiz šim ceļam piešķirta C autoceļu uzturēšanas klase, lai gan pa šo posmu regulāri kursē kā privātais transports, uzņēmēji ar smago lauksaimniecības tehniku, tā arī sabiedriskais transports. Ministru kabineta noteikumos minēts, ka C klases autoceļiem satiksmes intensitāte ir no 100 līdz 499 transportlīdzekļiem. Mežotnes iedzīvotāji raksta, ka autoceļa satiksmes intensitāte šajā posmā ir lielāka, nekā noteikts.

Laiks ceļa kaisīšanai ziemā ar pretslīdes materiālu pēc Ministru kabineta noteikumiem C klases autoceļiem netiek normēts. Foto – Ivars Bogdanovs, “Bauskas Dzīves” arhīvs.

Ziemas periodā, veidojoties apledojumam, laiks brauktuves kaisīšanai ar pretslīdes materiālu pēc Ministru kabineta noteikumiem C klases autoceļiem netiek normēts. Tas nozīmē, ka VAS «Latvijas Autoceļu uzturētājs» pienākums nav šo ceļu ziemā kaisīt ar pretslīdes materiālu, kamēr B klases autoceļiem šis laiks ir astoņas stundas.

Līdzīgi ir ar laiku rievu izveidošanai uz brauktuves sasalušā vai piebrauktā sniegā – C klases autoceļiem šis laiks netiek normēts, savukārt B klases autoceļiem šis laiks ir 24 stundas. Autoceļi C, D un E klasēm tiek uzturēti ar sniega kārtu. Normatīvos nav minētas prasības slīdamības mazināšanas darbiem uz C, D un E klases autoceļiem. Rievošana un kaisīšana ar smiltīm/sīkšķembām tiek veikta bīstamākajos ceļu posmos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēstules autori raksta: «Tā kā minētais ceļa posms netiek pienācīgi apsaimniekots, regulāri sabiedriskais pasažieru transports spiests nedoties reisā sliktā ceļa dēļ (vēl nesen sabiedriskais autobuss apledojuma dēļ nonāca grāvī), iedzīvotāji nevar aizdoties uz darbu, nogādāt bērnus skolā, saņemt valsts un pašvaldību pieejamos pakalpojumus, uzņēmēji droši nevar piegādāt materiālus. Ceļa stāvoklis ir viens no noteicošajiem faktoriem pirmās palīdzības, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta palīdzības saņemšanā. Mežotnes pagastā vairs nav skolas, skolēni no šī pagasta tiek nogādāti mācību iestādēs Bauskā vai Codē, un ceļu stāvoklis ir viens no traucējošajiem faktoriem, lai civilizēti tiktu skolā.»

Bauskas novada Mežotnes pagasta iedzīvotāji aicina:

  1. Noteikt B autoceļu uzturēšanas klasi V1035 BauskaMežotneBērzu skola posmam BauskaMežotne;
  2. Kā ziemas, tā vasaras periodā ar atbildību apsaimniekot valsts pārraudzībā esošos ceļus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.